По 50 часа военно обучение за учениците - подкрепяте ли?

Тук е мястото за вашия коментар за събитията от страната и чужбина!

По 50 часа военно обучение за учениците - подкрепяте ли?

Мнениеот Ваня Стойчева » 19 Яну 2018, 10:26

От следващата учебна година искат да въведат по 50 часа военно обучение за децата в 9 и 10 клас, като този път уроците няма да бъдат водени от класния ръководител, а от специално назначен учител - може би някой военен ще учи децата. :roll:
Как ви се струва на вас това, имат ли нужда децата от военно обучение, така както беше при нас по време на комунизма, дали ще им е от полза?
Според мен няма нужда да се учат излишно на агресия и на всякакви такива неща, в какво ще ги обучават, да сглабят калашников и как да залагат бомби ли...
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: По 50 часа военно обучение за учениците - подкрепяте ли?

Мнениеот antonio.antoonio » 19 Яну 2018, 11:03

може би трябва да им се втълпява да се още по-толерастни? :bump:
ти го е*еш , то те целува .. :lol: :lol: :lol:
antonio.antoonio
 
Мнения: 1
Регистриран на: 19 Яну 2018, 11:01

Re: По 50 часа военно обучение за учениците - подкрепяте ли?

Мнениеот Локумът » 19 Яну 2018, 11:37

Да, точно заради военното училище ще е така... :D Надали във часовете по военно образование ще им говорят за гейове и какво да правят с тях :bump:
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: По 50 часа военно обучение за учениците - подкрепяте ли?

Мнениеот vanusha » 19 Яну 2018, 12:15

Аз съм против всякакво такова военно налагане, който има желание да се развива в тази област има специализирани училища, може да го направи. Тези, които не искат ... защо трябва да им се натрапва, това е като всяка една професия, не всяко нещо е за всеки.
vanusha
 
Мнения: 382
Регистриран на: 30 Сеп 2016, 11:36

Re: По 50 часа военно обучение за учениците - подкрепяте ли?

Мнениеот Malina » 19 Яну 2018, 13:03

Безразлична ми е темата, ако трябва да учат, ще го учат,а не е нещо, на което държа да е научена дъщеря ми един ден.
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: По 50 часа военно обучение за учениците - подкрепяте ли?

Мнениеот Luba » 22 Яну 2018, 10:14

Категорично не подкрепям!
Аз съм от поколението, преминало задължителното военно обучение,но през 20 век.
До ден днешен това не ми е помогнало никога и никъде. Да връщаме и без това обърканите тинейджъри назад във времето е не само безсмислено, но и вредно.
В ерата на непрекъснато развитие на високите технологии, включително и най-вече във военното дело, необходимо ли е да се дават средства и да се губи времето на учениците и обучителите? Съвременните заплахи от новите видове химическо,
биологическо или атомно оръжие ,не се предотвратяват с военно обучение на ученици!
Ако сме загрижени за мира у нас,трябва да сме много по- загрижени за мира като цяло, защото в един бъдещ голям конфликт,може да няма победители и победени.
Пътя на развитие на човечеството е мирно съжителство и обединение на интересите, а не противопоставяне. Именно това трябва да се заложи в съзнанието на учениците.
Историята ясно показва, че никога и никъде военните конфликти не са помогнали за решаване на проблеми, а само са довели до различна степен на унищожение!
Luba
 
Мнения: 1
Регистриран на: 22 Яну 2018, 09:37

Re: По 50 часа военно обучение за учениците - подкрепяте ли?

Мнениеот Pipilota » 22 Яну 2018, 13:09

Мисля, че е много по-полезно да ги научат как да действат при бедствия, как да помагат на хората адекватно, вместо да ги учат как да сглабят калашников, или не знам даже на какво ще ги учат. Просто трябва да променят обучението така, че да е практично в наши дни. Войни винаги ще има, но те са работа на войниците, не са наша.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: По 50 часа военно обучение за учениците - подкрепяте ли?

Мнениеот Lollipop » 23 Яну 2018, 10:28

Само това им трябва на децата да им се говори за бой, войни, убийства и да ги мотивират да стават все по-агресивни.
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: По 50 часа военно обучение за учениците - подкрепяте ли?

Мнениеот vasi_e » 21 Фев 2018, 11:36

vanusha написа:Аз съм против всякакво такова военно налагане, който има желание да се развива в тази област има специализирани училища, може да го направи. Тези, които не искат ... защо трябва да им се натрапва, това е като всяка една професия, не всяко нещо е за всеки.


Как ще го работят като не знаят какво представлява? Никое дете днес не знае какво точно е да си военен и затова има такъв отлив. Според мен 50 часа са много, но е хубаво да се включи в програмата - може би един семестър по 1 час в седмицата. Не е болка за умиране...
vasi_e
 
Мнения: 42
Регистриран на: 21 Фев 2018, 11:11

Re: По 50 часа военно обучение за учениците - подкрепяте ли?

Мнениеот Kremiliya » 21 Фев 2018, 12:00

Нека да ги учат и момичетата трябва да ги знаят тея неща. Полезно е, а и момчетата да се научат малко какво се иска от тях, само лигльовци отглеждаме.
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Следваща

Назад към Актуални теми и новини

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта