Използвали ли сте солна стая?

Тук е мястото за въпроси, касаещи медицински и здравни теми, които споделяме помежду си.

Използвали ли сте солна стая?

Мнениеот Pipilota » 22 Яну 2018, 13:22

В нашия град са направили солна стая където водят болни дечица и им се отразявало много добре. Не съм запозната как точно действа солната стая, защо е полезна и дали могат да се водят винаги децата или е добре пък да се ходи когато са здрави, за изграждане на имунитет.
Всички майки съветват при болно дете да се води на солна стая, но никой не казва как работи, кога и защо е добре да се води, има ли противопоказания?
Има ли запознати с темата?
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Използвали ли сте солна стая?

Мнениеот Lollipop » 23 Яну 2018, 10:14

Солната стая знам, че е най-полезна при болести, засягащи белите дробове, защото прочиства бронхите, дава много добри резултати при болни от астма и бронхити. Но не мисля, че е удачно да се ходи с грип и висока температура.
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Използвали ли сте солна стая?

Мнениеот Ваня Стойчева » 23 Яну 2018, 11:39

Винаги, когато някой от нас е болен ходим на солна стая, но сте прави , че не трявба да се ходи с температура, ходи се само при кашлица, за 2-3 посещения нещата се оправят.
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Използвали ли сте солна стая?

Мнениеот Rali_hr » 23 Яну 2018, 13:26

Ще потърся информация дали има в нашия град, с тея бронхити, които редовно караме, ще ни е от полза една такава солна стая и посещение в нея.
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Използвали ли сте солна стая?

Мнениеот IvanovA_Stef » 14 Ное 2018, 13:38

Аз не, но около мен доста по-млади мами водят децата си. Сякаш са по-скоро доволни. На мен ми е интересно като влизат няколко и все болни дечица вътре, не се ли заразяват взаимно или?
IvanovA_Stef
 
Мнения: 158
Регистриран на: 24 Окт 2018, 15:00


Назад към Общи здравни теми

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта