Как се предпазвате от опасните грипни вируси?

Тук е мястото за въпроси, касаещи медицински и здравни теми, които споделяме помежду си.

Как се предпазвате от опасните грипни вируси?

Мнениеот Lollipop » 23 Яну 2018, 10:37

Знаете, че почти из цялата страна е обявена грипна епидемия, има само няколко места, на които няма все още такава.
Как успявате да се предпазите и какви мерки предприемате, за да не се заразите с гадния вирус? Имате ли лекарства, които приемат превантивно, или някакви билки, дали пиете за предпазване? Притеснявам се да ме хване тоя грип и затова се чудя какво би било удачно да започна като превенция?
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Как се предпазвате от опасните грипни вируси?

Мнениеот Ваня Стойчева » 23 Яну 2018, 11:35

Мием ръцете, пием витамини, профилактика не правя, знам, че някои хора пият противогрипни таблетки, дори и без грип.
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Как се предпазвате от опасните грипни вируси?

Мнениеот Rali_hr » 23 Яну 2018, 12:34

Аз също не предприемам кой знае какви мерки, старая се да си мия често ръцет еи да проветрявам, както в офиса, така и у дома. Надявам се само да проветряват стаите и на децата в училище, че като знам как всички ги е страх от страшната настинка, която броди, когато се отворят прозорците и ми става лошо!
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Как се предпазвате от опасните грипни вируси?

Мнениеот Malina » 23 Яну 2018, 19:47

На работата ми, днес бях, всички кашлят, направо откачих и работят с деца, защо са тма - не знам. Много грозна картинка. на прибиране си купих един парацетамол и пих преди да си дойда вкъщи.
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Как се предпазвате от опасните грипни вируси?

Мнениеот Lili_pili » 24 Яну 2018, 12:49

Започнах да пия вечер по един грипекс, че положението е страшно, много ме боли главата и само това е начина да успея да се закърпя преди да се тръшна болна.
Когато едно нещо се случи един път, не е задължително да се повтори, но случи ли се два пъти, то със сигурност ще има и трети път.
Аватар
Lili_pili
 
Мнения: 923
Регистриран на: 09 Яну 2015, 09:56

Re: Как се предпазвате от опасните грипни вируси?

Мнениеот Lisica » 07 Фев 2018, 10:58

С повече витамини успявам да се предпазя, отделно и полезната и здравословна храна, която гледам да е голяма част от ежедневното ми меню.
Аватар
Lisica
 
Мнения: 1044
Регистриран на: 25 Мар 2015, 09:55


Назад към Общи здравни теми

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта