Естествената светлина или светлината от лампите е по-добра за човек?

Тук е мястото за въпроси, касаещи медицински и здравни теми, които споделяме помежду си.

Re: Естествената светлина или светлината от лампите е по-добра за човек?

Мнениеот Lollipop » 27 Апр 2018, 10:04

Мисля, че трябва да си кукуригу да предпочетеш изккуствената светлина, до последно, докато е търпим у нас е тъмно, в краен случай пускам лампите. Не мога да ги понасям!
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Естествената светлина или светлината от лампите е по-добра за човек?

Мнениеот Локумът » 11 Май 2018, 09:41

И аз предпочитам да стоя на естествена светлина, отколкото да се мъча с изкуствена. Даже не ми се приспива, като съм на по-мрачно, но естествено осветлено, отколкото на силните лампи.
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Естествената светлина или светлината от лампите е по-добра за човек?

Мнениеот Pipilota » 20 Май 2018, 08:01

Естествена светлина, която не е много силна и не сверти дирекетно, тя ми е перфектната. В облачни дни се чувствам най-добре.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Естествената светлина или светлината от лампите е по-добра за човек?

Мнениеот Jully » 25 Юни 2018, 16:23

Определено естествената светлина. На работа смениха скоро лампите исега са непоносимо силни, та предполагам, че сега пък зимата ше се мъчим или на твърде светло, или на тъмно. :evil:
Аватар
Jully
 
Мнения: 1471
Регистриран на: 30 Апр 2015, 09:36

Re: Естествената светлина или светлината от лампите е по-добра за човек?

Мнениеот Frac » 25 Юни 2018, 16:40

Като човек, който е живял в апартамент на 1 етаж без слънчева светлина, а на лампи целодневно, предпочитам слънчевата светлина. Общо взето гледам да ми е светло. Но, при работа с компютър е доста относително. Много зависи къде е работно място на човека спрямо прозореца-на едни им блести в екраните, на други им е тъмно. Еми така е, с повече хора е трудно на всеки да е угодно, да не говорим, че понякога и двама в офис трудно се разбират :wink:
Аватар
Frac
 
Мнения: 626
Регистриран на: 23 Фев 2018, 17:55

Re: Естествената светлина или светлината от лампите е по-добра за човек?

Мнениеот rabotnata pchela » 25 Юни 2018, 19:05

Frac написа:Като човек, който е живял в апартамент на 1 етаж без слънчева светлина, а на лампи целодневно, предпочитам слънчевата светлина. Общо взето гледам да ми е светло. Но, при работа с компютър е доста относително. Много зависи къде е работно място на човека спрямо прозореца-на едни им блести в екраните, на други им е тъмно. Еми така е, с повече хора е трудно на всеки да е угодно, да не говорим, че понякога и двама в офис трудно се разбират :wink:

Те двама май най-трудно се разбират и все пак е доказано, че естествената светлина е най-добрата и че светлините не бива да се смесват. Но има несъобразителни хора, на които не им пука от хорското мнение и гледат само себе си ис воята си преценка.
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Естествената светлина или светлината от лампите е по-добра за човек?

Мнениеот Pacienti » 26 Юни 2018, 11:24

Естествената светлина, разбира се. Както казва Пчелата не е добре двете да се смесват.
Pacienti
 
Мнения: 1251
Регистриран на: 03 Апр 2014, 11:00

Re: Естествената светлина или светлината от лампите е по-добра за човек?

Мнениеот Frac » 26 Юни 2018, 17:33

Да, трябва да има толеранс между колегите :) а и разместване, ако трябва. То докато човек не го изпита на гърба си, не го разбира.
Аватар
Frac
 
Мнения: 626
Регистриран на: 23 Фев 2018, 17:55

Re: Естествената светлина или светлината от лампите е по-добра за човек?

Мнениеот Lollipop » 27 Юни 2018, 10:41

Предпочитам естествената светлина и аз, дори и у дома до последно стоя на тъмно, когато почнем да се удряме по мебелите святкам лампата. :lol:
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Естествената светлина или светлината от лампите е по-добра за човек?

Мнениеот Frac » 28 Юни 2018, 17:37

Е чак пък толкова, аз и на светло се удрям, даа не говорим, ако стане по-тъмничко - пускам лампи и тва, колкото и да харесвам слънчевата светлина, не мога на тъмно, дори и вечер :grin:
Аватар
Frac
 
Мнения: 626
Регистриран на: 23 Фев 2018, 17:55

ПредишнаСледваща

Назад към Общи здравни теми

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта