Помогнете ми в избора на надежден тиган!

Любими рецепти, интересни вариации, модерни ястия, съвети при готвене

Помогнете ми в избора на надежден тиган!

Мнениеот kauda » 30 Яну 2018, 12:19

Имам проблем с избора на тиган, винаги в началото са добре, после, въпреки добрите ми грижи, започва да залепва. Най-често това се случва с керамичния ми, в началото нямах никакви проблеми с него, но вече залепва немалко! Дори се е налагало да го търкам с тел, представяте ли си! Най-вече се случва, след като съм готвила месо вътре, или след като съм правила бъркани яйца. Защо не могат да се почивстват? Бих се радвала, ако ми препоръчате тиган, който знам, че ще ми върши работа и няма да се поврежда толкова трудно!
:-|
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Re: Помогнете ми в избора на надежден тиган!

Мнениеот Adhoc » 08 Мар 2018, 12:35

Въпросът е в качеството на тигана. Ако е евтин, скоро очаквайте изненади.
Adhoc
 
Мнения: 67
Регистриран на: 26 Фев 2018, 14:07

Re: Помогнете ми в избора на надежден тиган!

Мнениеот Тъжна Луна » 08 Мар 2018, 15:02

Adhoc написа:Въпросът е в качеството на тигана. Ако е евтин, скоро очаквайте изненади.

Чувала съм, че надеждните тигани на днешния ден вървели с надеждна каска :razz:
Аватар
Тъжна Луна
 
Мнения: 262
Регистриран на: 23 Фев 2018, 13:11

Re: Помогнете ми в избора на надежден тиган!

Мнениеот Snejna » 08 Мар 2018, 15:08

Аз не виждам нищо лошо в практичните подаръци, ако жената обича да готви и това й доставя удоволствие и й е освен задължение - хоби, какво лошо има да получи желания тиган или уред?

Но да не изместваме темата. Пуснаха скоро нова серия в Метро, която събуди интереса ми, тиганите се наричат AMТ и били с много добри отзиви в Геррмания. Някой интересувал ли се е повече?
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Помогнете ми в избора на надежден тиган!

Мнениеот Lisica » 05 Апр 2018, 13:02

Предпочитам да си купувам по-често по-евтини, в крайна сметка повърхността все ще се скапе, затова избирам керамични за по 40 лв които подменям от време на време.
Аватар
Lisica
 
Мнения: 1044
Регистриран на: 25 Мар 2015, 09:55

Re: Помогнете ми в избора на надежден тиган!

Мнениеот Локумът » 11 Май 2018, 09:27

Мога да ви препоръчам тиганите на делимано, много сса добри, тея, които са стоу леджънт са много качествени и може да се бърка в тях и с тел. Важно е да се научите за някои тънкости при приготвянето на някои храни, които най-често загарят. Това са яйцата, за да са вкусни те се правят на средна температура, а палачинките трябва да са на почти най-силната степен при печенето на първата.
Така правилно загрят тигана, той предотвратява залепването на продукта.
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Помогнете ми в избора на надежден тиган!

Мнениеот Lollipop » 15 Май 2018, 09:54

Скоро си купих делимано, страшно съм доволна, избрах от серията Stone legend и съм супер доволна. Картофи, палачинки, яйца- до тук нямам нищо залепнало или загоряло. Надявам се с времето да не съжаля за избора ми.
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Помогнете ми в избора на надежден тиган!

Мнениеот Rali_hr » 15 Май 2018, 11:01

Lollipop написа:Скоро си купих делимано, страшно съм доволна, избрах от серията Stone legend и съм супер доволна. Картофи, палачинки, яйца- до тук нямам нищо залепнало или загоряло. Надявам се с времето да не съжаля за избора ми.

И на мен ми ги похвали една приятелка и мисля да ги пробвам, и без друго имам нужда от тиган. Ще чакам някое намаление и за 50лева да си взема 28 сантиметра.
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Помогнете ми в избора на надежден тиган!

Мнениеот Ива Тодорова » 22 Фев 2019, 12:38

Важното е да е керамичен, марката не е толкова от значение. Тефлонът също не е добър вариант вече.
Аватар
Ива Тодорова
 
Мнения: 148
Регистриран на: 26 Окт 2018, 10:37


Назад към Рецепти и полезни съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта