Има ли ефект говоренето за здравословното хранене при децата?

От кърменето, през захранването, до храненето на детето, полезни и вредни храни, рецепти

Има ли ефект говоренето за здравословното хранене при децата?

Мнениеот Paladin » 08 Фев 2018, 12:36

Поканиха ме в едно училище да говоря с родителите и децат апо темата за здравословното хранене... Всичко е супер, да много бих се радвал да споделя знанията си с тях.
НО нещо има, което ме притеснява, не обичам да правя нещата напразно и се зачудих, дали някой от вас е присъствал на каквото и да е био, свързано с обсъждането на здравословното хранене и това да е дало ефект. МНого често виждам как хора уж... знаят.. а в следващия момент изобщо не го приемат присърце, на следващия ден дацата отново ядат кроасани, вафли и бисквити, а темата за здравословното хранене се забравя и се приема като поредната глупост, защото "ние едно време всичко ядяхме..."
Мислите ли, че има ефект да се говори за това?!
Paladin
 
Мнения: 109
Регистриран на: 19 Апр 2017, 09:33

Re: Има ли ефект говоренето за здравословното хранене при децата?

Мнениеот chiZzY_biZzY » 09 Фев 2018, 12:25

Не си мисли, че няма ефект, да няма да бъде резултата при всички, но някои родители ще се решат да направят някоя дори и малка промяна по отношение на храненето на децата си, след време ще добавят още някоя промяна, а някой друг ще направи първите си крачки в поправянето на храната.
А съвременните родители обръщат значително по-голямо внимание на начина на хранене на децата им.
chiZzY_biZzY
 
Мнения: 123
Регистриран на: 23 Мар 2017, 16:47

Re: Има ли ефект говоренето за здравословното хранене при децата?

Мнениеот S_Milenska » 09 Фев 2018, 12:49

На мен ми е помогнало да се замисля как храня дъщеря си и да огранича захарта например, както и да намаля плодовите сокове, вече вместо с плодове ги правя със зеленчуци :)
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Има ли ефект говоренето за здравословното хранене при децата?

Мнениеот rabotnata pchela » 10 Фев 2018, 16:39

За мен лично е имало голям ефект и разговорите с хора по такива теми винаги са ми полезни. Значително съм подобрила начина на хранене на исна ми от времето, когато беше бебе и вярвах, че щом му се яде зрънчо, то трябва да яде (купувала съм пакето от 10 броя зайо байо). Не мислих и не знаех нищо за здравословното хранене.
Сега гледам на нещата много по-различно и се радвам, че детето ми е здраво и жизнено и че се храни добре! :) така че и 1 да промениш променяш цял един живот за добро, не се отказвай!
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Има ли ефект говоренето за здравословното хранене при децата?

Мнениеот Буба Мара » 15 Мар 2018, 14:55

Ефект има при разговори, но сякаш трябва да идват от някой, на чието мнение и преценка детето вярва. Преди време детето ми си изхвърлило торбичката с бонбони, които му подарили в училище за Коледа, щото захарта била вредна и в това се убеди след посещение при зъболекар, който му разясни разни неща. И аз съм пробвала да обяснявам, но на мен не ми се получава :)
Аватар
Буба Мара
 
Мнения: 305
Регистриран на: 22 Фев 2018, 15:47

Re: Има ли ефект говоренето за здравословното хранене при децата?

Мнениеот vanessa_ » 29 Апр 2018, 08:05

Така е, невинаги вярваме на собствените си родители, но каже ли го друг, веднага хващаме вяра, то така сме и ние възрастните, слушаме избирателно.
vanessa_
 
Мнения: 337
Регистриран на: 10 Окт 2016, 13:41

Re: Има ли ефект говоренето за здравословното хранене при децата?

Мнениеот Надя! » 25 Мар 2019, 11:14

Сигурна съм, че един хубав ден говоренето се отплаща. Но кога е друг въпрос. Не виждам друг начин, по който едно дете може да се убеди да НЕ яде, поне не често, боклучава храна. Също така, разбира се, от значение е и личния пример. Няма как майката да ръфа вафли, а да казва на детето, че са вредни.
Надя!
 
Мнения: 66
Регистриран на: 18 Дек 2018, 11:10


Назад към Хранене и захранване

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта