Спазвате ли някакъв етикет и къде?

Споделете всичко, което ви вълнува – любопитни факти, мнения или размишления. Общи приказки по общи теми.

Спазвате ли някакъв етикет и къде?

Мнениеот S_Milenska » 09 Фев 2018, 13:08

Знаете, че има цяла наука едва ли не за етикета, как да се държим, как да си поставяме ръцете, чадъра, вилицата, салфетката и какво ли не.
Има ли моменти, в които спазвате етикет или гледате на вас да ви е удобно, без да се занимавате с това кое е по правило и кое не? :)
Запознах се с една двойка, които доста спазват етикта, хранят се с всички прибори, имат по 2 чинии на масата, мъжът винаги пуска жена си първа, тя се вози на определено място според етикета и т.н. :) мислите ли, че всичко това е необходимо?
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Спазвате ли някакъв етикет и къде?

Мнениеот Malina » 09 Фев 2018, 13:59

Никакъв етикен не спазвам. :mrgreen: Чак пък толкова... :bump: безсмислено ми се вижда да спазва някакъв кой знае какъв откачен етикет, при положение, че си си вкъщи и си си със своите хора. Да няма кралицата да идва на гости...
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Спазвате ли някакъв етикет и къде?

Мнениеот rabotnata pchela » 10 Фев 2018, 16:25

Единствения етикет, който спазвам е, че се храним с прибори. :lol: :lol: :lol:
Разбирайте, във всяко друго отношение сме като диваци през каменната ера. :lol:
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Спазвате ли някакъв етикет и къде?

Мнениеот Mon_ton » 11 Фев 2018, 10:12

rabotnata pchela написа:Единствения етикет, който спазвам е, че се храним с прибори. :lol: :lol: :lol:
Разбирайте, във всяко друго отношение сме като диваци през каменната ера. :lol:

Това ми хареса! :lol:
Но аз обичам етиката, понякога поднасям вечерята по етикет, винаги слагам салфетки, по две чинии, разделени плата ит.н. обичам да ми е красиво.
но отваряне на вратите, асансьори и истории не спазвам, чак пък толкова.
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Спазвате ли някакъв етикет и къде?

Мнениеот Snejna » 27 Юли 2018, 14:57

Чак да спазвам някакъв етикет не бих казала, гледамда се държа правилно в дадена ситуация и това е, не ми харсва някои хора, които преиграват от етикет на най-обикновени места. :) има си място за всичко, гледам да съм адекватна в ситуациите и това е моят начин.
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Спазвате ли някакъв етикет и къде?

Мнениеот rabotnata pchela » 27 Юли 2018, 15:53

И аз гледам да се държа адекватно, не преигравам, сега да си чакам да ми отворят вратата или да искам 15 вилици, само щото така съм виждала по филмите, а теми били сложили една... Да не преиграваме.
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Спазвате ли някакъв етикет и къде?

Мнениеот Frac » 27 Юли 2018, 16:05

Чак някакъв специален етикет не спазвам, но гледам да съм адекватна в различните ситуации. Отделно има неща, които трябва да се възпитат в децата (поне гледам при моите), за да не има се струват странни след време. Например има семейства, където в детската стая се влиза спокойно, без почукване. Това е до време. Като пораснат децата, би следвало да имаме уважение към личното им пространство, но навикът е друго нещо. Според мен някои неща трябва да се знаят и спазват, но не и да се преиграваме!
Аватар
Frac
 
Мнения: 626
Регистриран на: 23 Фев 2018, 17:55

Re: Спазвате ли някакъв етикет и къде?

Мнениеот rabotnata pchela » 27 Юли 2018, 16:18

Frac написа:Чак някакъв специален етикет не спазвам, но гледам да съм адекватна в различните ситуации. Отделно има неща, които трябва да се възпитат в децата (поне гледам при моите), за да не има се струват странни след време. Например има семейства, където в детската стая се влиза спокойно, без почукване. Това е до време. Като пораснат децата, би следвало да имаме уважение към личното им пространство, но навикът е друго нещо. Според мен някои неща трябва да се знаят и спазват, но не и да се преиграваме!

Аз и сега чукам, когато влизам в стаята на детето, да си знае, че съм на вратата, а и най-малкот да се отмести, ако се търкаля до вратата. :mrgreen:
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Спазвате ли някакъв етикет и къде?

Мнениеот Frac » 27 Юли 2018, 17:33

rabotnata pchela написа:
Frac написа:Чак някакъв специален етикет не спазвам, но гледам да съм адекватна в различните ситуации. Отделно има неща, които трябва да се възпитат в децата (поне гледам при моите), за да не има се струват странни след време. Например има семейства, където в детската стая се влиза спокойно, без почукване. Това е до време. Като пораснат децата, би следвало да имаме уважение към личното им пространство, но навикът е друго нещо. Според мен някои неща трябва да се знаят и спазват, но не и да се преиграваме!

Аз и сега чукам, когато влизам в стаята на детето, да си знае, че съм на вратата, а и най-малкот да се отмести, ако се търкаля до вратата. :mrgreen:

:jumpeveryone: е аз още не чукам, те са малки и не искат да са на затворена врата, но след година, две : :lol:
Аватар
Frac
 
Мнения: 626
Регистриран на: 23 Фев 2018, 17:55

Re: Спазвате ли някакъв етикет и къде?

Мнениеот Rali_hr » 06 Авг 2018, 11:51

Етикет чак да спазвам, гледам да се държа нормално и както сте казали адекватно. Не се превземам излишно, но и не съм дивак в стъкларски магазин.
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Следваща

Назад към Общи приказки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта