Знаете ли какво е компулсивно хранене и намирате ли себе си в него?

Супер храни, здравословно пазаруване, качествени и полезни продукти, начин на хранене

Знаете ли какво е компулсивно хранене и намирате ли себе си в него?

Мнениеот fawla » 13 Фев 2018, 12:14

Какво знаете за компулсивното хранене, това всъщност, е да преяждаш, само защото ти е вкусно. Точно такива прилики съм намирала за себе си, понякога не спирам да ям, само защото ми е вкусно... въпреки, че съм се нахранила обилно. :roll:
Какви последствия може да има компулсивното хранене и как може да бъде контролирано?
Аватар
fawla
 
Мнения: 1035
Регистриран на: 15 Апр 2015, 10:48

Re: Знаете ли какво е компулсивно хранене и намирате ли себе си в него?

Мнениеот Jully » 13 Фев 2018, 13:44

Това трябва да е психически проблем и хората трябва да търсят решение при прихиатър, вместо да се чудят как да се оправят с диети, след като проблемът е в главата.
Аватар
Jully
 
Мнения: 1471
Регистриран на: 30 Апр 2015, 09:36

Re: Знаете ли какво е компулсивно хранене и намирате ли себе си в него?

Мнениеот rabotnata pchela » 13 Фев 2018, 19:30

Това съм аз, не знаех, че си има и диагноза за моето заболяване. Често ям, защото ми е вкусно, дори може да не съм гладна, затова и тези жестоки проблеми с килограмите. Не мога да овладея апетита си,а има моменти в които съм толкова гладна, че и по 10 пъти на ден да ям не ми стига.
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Знаете ли какво е компулсивно хранене и намирате ли себе си в него?

Мнениеот Andrey » 14 Фев 2018, 10:45

много е трудно човек да се пребори с компусивното хранене, доста е трудно, за тая цел трябва психолог, само той може да помогне за решаване на проблема.
Аватар
Andrey
 
Мнения: 1730
Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:04


Назад към Здравословно хранене

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron