Помощ!!! Неприятно КРАСТА.......

Ако можеха да говорят, но не могат, затова нека поговорим вместо тях. Споделетe всичко за вашите домашни любимци - типични или екзотични.
Онлайн консултация с д-р Искрен Станилов и д-р Деница Русева

Помощ!!! Неприятно КРАСТА.......

Мнениеот никита1234 » 14 Фев 2018, 13:29

Здравейте!!!
Работех в дом за деца и една от девойките имаше краста , мазахме се превантивно всички , но явно съм лепнала този ужас от ежедневните контакти с децата. Дълго време не разбрах какво се случва с мен но накрая дерматолжоката..... :oops: ужас.... и го лепнах на партньора ми ужасно е ..... Лекуваме се, но въпросът ми е друг.
Мога ли да напръскам дома, мебели и т.н... с Циперметрин(перметрин който е позабранен за хора) Просто се начетох че тези акари са много податливи на тези препарати, искам да съм сигурна че ще се обезпаразитим както трябва, а и положението е че курсът на лечение с/у краста е 1 месец общо 9 намазвания с по 4 дни почивки м/у тях, и ще е нужно според мен няколко напръсквания. Срам но питам, никога не съм предполагала че ще се случи нещо от този род през живота ми. И още нещо имам домашни любимци , има ли риск за тях от заболяване ? Ясно за препарата че е доста токсичен от това ще се погрижа да ги предпазя, но да не плъзнат и по тях (акарите) ?
никита1234
 
Мнения: 3
Регистриран на: 14 Фев 2018, 13:14

Re: Помощ!!! Неприятно КРАСТА.......

Мнениеот Dr Denica Ruseva » 14 Фев 2018, 15:57

никита1234 написа:Здравейте!!!
Работех в дом за деца и една от девойките имаше краста , мазахме се превантивно всички , но явно съм лепнала този ужас от ежедневните контакти с децата. Дълго време не разбрах какво се случва с мен но накрая дерматолжоката..... :oops: ужас.... и го лепнах на партньора ми ужасно е ..... Лекуваме се, но въпросът ми е друг.
Мога ли да напръскам дома, мебели и т.н... с Циперметрин(перметрин който е позабранен за хора) Просто се начетох че тези акари са много податливи на тези препарати, искам да съм сигурна че ще се обезпаразитим както трябва, а и положението е че курсът на лечение с/у краста е 1 месец общо 9 намазвания с по 4 дни почивки м/у тях, и ще е нужно според мен няколко напръсквания. Срам но питам, никога не съм предполагала че ще се случи нещо от този род през живота ми. И още нещо имам домашни любимци , има ли риск за тях от заболяване ? Ясно за препарата че е доста токсичен от това ще се погрижа да ги предпазя, но да не плъзнат и по тях (акарите) ?


Здравейте,
няма нищо срамно в питането Ви. Сега има много хубави препарати и то не малко, които се предлагат срещу дезинфекция не само на дома, но и на домашните любимци. Във ветеринарната аптека/клиника ще Ви покажат алтернативите, сред които да изберете. Относно заразяването на любимците - обикновено по-често се наблюдава обратната зараза, а именно - хората се заразяват от домашния любимец. Това заразяване може да настъпи при спад на имунната бариера на организма, било то на Вас или на домашния любимец.
Аватар
Dr Denica Ruseva
 
Мнения: 64
Регистриран на: 10 Фев 2014, 13:30

Re: Помощ!!! Неприятно КРАСТА.......

Мнениеот никита1234 » 14 Фев 2018, 16:01

Dr Denica Ruseva написа:
никита1234 написа:Здравейте!!!
Работех в дом за деца и една от девойките имаше краста , мазахме се превантивно всички , но явно съм лепнала този ужас от ежедневните контакти с децата. Дълго време не разбрах какво се случва с мен но накрая дерматолжоката..... :oops: ужас.... и го лепнах на партньора ми ужасно е ..... Лекуваме се, но въпросът ми е друг.
Мога ли да напръскам дома, мебели и т.н... с Циперметрин(перметрин който е позабранен за хора) Просто се начетох че тези акари са много податливи на тези препарати, искам да съм сигурна че ще се обезпаразитим както трябва, а и положението е че курсът на лечение с/у краста е 1 месец общо 9 намазвания с по 4 дни почивки м/у тях, и ще е нужно според мен няколко напръсквания. Срам но питам, никога не съм предполагала че ще се случи нещо от този род през живота ми. И още нещо имам домашни любимци , има ли риск за тях от заболяване ? Ясно за препарата че е доста токсичен от това ще се погрижа да ги предпазя, но да не плъзнат и по тях (акарите) ?


Здравейте,
няма нищо срамно в питането Ви. Сега има много хубави препарати и то не малко, които се предлагат срещу дезинфекция не само на дома, но и на домашните любимци. Във ветеринарната аптека/клиника ще Ви покажат алтернативите, сред които да изберете. Относно заразяването на любимците - обикновено по-често се наблюдава обратната зараза, а именно - хората се заразяват от домашния любимец. Това заразяване може да настъпи при спад на имунната бариера на организма, било то на Вас или на домашния любимец.


Благодаря много за вашият отговор !!! Хубав и успешен ден и седмица.
никита1234
 
Мнения: 3
Регистриран на: 14 Фев 2018, 13:14

Re: Помощ!!! Неприятно КРАСТА.......

Мнениеот Димитрина.Хаджиева » 15 Фев 2018, 20:58

Здравейте ще ви разкажа опита на моята приятелка.тя се зарази със краста но лекарят в бургас не и повярва и каза че това не е краста.започна да се лекува сама с някакво лекарство от аптеката.намазаха се всички в къщи но тя не можа да изтърпи 24 часа и се изкъпала и крастата остана само на нея.потърсете лечение със сяра.тя така се оправи.
Димитрина.Хаджиева
 
Мнения: 1
Регистриран на: 15 Фев 2018, 20:54

Re: Помощ!!! Неприятно КРАСТА.......

Мнениеот никита1234 » 16 Фев 2018, 13:48

Димитрина.Хаджиева написа:Здравейте ще ви разкажа опита на моята приятелка.тя се зарази със краста но лекарят в бургас не и повярва и каза че това не е краста.започна да се лекува сама с някакво лекарство от аптеката.намазаха се всички в къщи но тя не можа да изтърпи 24 часа и се изкъпала и крастата остана само на нея.потърсете лечение със сяра.тя така се оправи.


Днес е 4-ти ден мазане с Акарол(без къпане), не питайте как се издържа( колосали сме се всичките :lol: ) и ставам все по скептична към него , накрая наистина ще предприемем мазане с мас и сяра 30%.
никита1234
 
Мнения: 3
Регистриран на: 14 Фев 2018, 13:14


Назад към Ветеринарна медицина

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта