Сирни Заговезни-ще искате ли прошка?

Да уважим традициите и обичаите!

Сирни Заговезни-ще искате ли прошка?

Мнениеот nefertiti » 16 Фев 2018, 17:04

Хайде сега да си кажем честно- искаме ли и даваме ли прошка, и на кого?
nefertiti
 
Мнения: 1333
Регистриран на: 01 Фев 2016, 15:10

Re: Сирни Заговезни-ще искате ли прошка?

Мнениеот Pipilota » 19 Фев 2018, 13:42

Аз не искам прошка, мисля, че тя е много по-искрена, когато я казваш независимо от времето от годината и когато си осъзнал грешката си. Много хора ми искат прошка - защото трябва, а знам, че вътрешно дори не знаят за какво го правят и не изпитват вина за държанието си. За мен тоя празник е напълно безсмислен.Вчера не съм искала и не съм давала прошка никому!
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Сирни Заговезни-ще искате ли прошка?

Мнениеот rali06 » 19 Фев 2018, 13:45

Pipilota написа:Аз не искам прошка, мисля, че тя е много по-искрена, когато я казваш независимо от времето от годината и когато си осъзнал грешката си. Много хора ми искат прошка - защото трябва, а знам, че вътрешно дори не знаят за какво го правят и не изпитват вина за държанието си. За мен тоя празник е напълно безсмислен.Вчера не съм искала и не съм давала прошка никому!



Абсолютно! Като цяло традицията е хубава, но отново празника се изопачава, когато някои хора смятат, че си им длъжен за нещо и си чакат искането на прошка. Визирам досадните свекървичики.Аз искам прошка само на майка ми.
rali06
 
Мнения: 211
Регистриран на: 28 Сеп 2017, 17:20

Re: Сирни Заговезни-ще искате ли прошка?

Мнениеот Kaya » 20 Фев 2018, 11:16

Аз искам прошка от семейството си, за мен празника е хубав, специален и различен. Разбира се, през годината, когато трябва да се извиня за нещо, искам прошка и без да очаквам специален момент. Понякога човек, обаче, съгрешава и без да знае, дори и другия може да не е решил да прави на въпрос обидата. А когато поискаш прошка в този ден, даваш заявка, че човека е важен за теб и не искаш да разваляш отношения с него. Така го приемам аз :heartbeating:
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Сирни Заговезни-ще искате ли прошка?

Мнениеот S_Milenska » 20 Фев 2018, 11:50

ние отбелязваме празника, защото е интересен и забавен, приятно ни е и го правим. Искаме си прошка и това е, хапваме халвица и празнична трапеза :)
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Сирни Заговезни-ще искате ли прошка?

Мнениеот nefertiti » 21 Фев 2018, 11:42

Kaya написа:Аз искам прошка от семейството си, за мен празника е хубав, специален и различен. Разбира се, през годината, когато трябва да се извиня за нещо, искам прошка и без да очаквам специален момент. Понякога човек, обаче, съгрешава и без да знае, дори и другия може да не е решил да прави на въпрос обидата. А когато поискаш прошка в този ден, даваш заявка, че човека е важен за теб и не искаш да разваляш отношения с него. Така го приемам аз :heartbeating:


И аз влагам този смисъл, макар че на този ден наистина има хора, които като че ли са го чакала цяла година. :lol:
nefertiti
 
Мнения: 1333
Регистриран на: 01 Фев 2016, 15:10

Re: Сирни Заговезни-ще искате ли прошка?

Мнениеот Kremiliya » 21 Фев 2018, 11:59

когато виждаш агресивно и неприятно отношение целогодишно, една прошка когато трябва не е искрена, аи е незаслужена.
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Re: Сирни Заговезни-ще искате ли прошка?

Мнениеот nefertiti » 23 Фев 2018, 11:41

Да си го наречем направо лицемерие да поискаш прошка от някой, който цяла година ти е лазил по нервите.
nefertiti
 
Мнения: 1333
Регистриран на: 01 Фев 2016, 15:10

Re: Сирни Заговезни-ще искате ли прошка?

Мнениеот Mon_ton » 23 Фев 2018, 11:43

nefertiti написа:Да си го наречем направо лицемерие да поискаш прошка от някой, който цяла година ти е лазил по нервите.

Така е, затова прошка трябва да искаме от хората, от които наиситна я искаме, а не само за да си играем на някаква любезност.
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54


Назад към Празници и традиции

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron