Сватбата-планиране, организация и провеждане

Re: Сватбата-планиране, организация и провеждане

Мнениеот tweety » 30 Яну 2012, 16:15

В тази тема всички говорите за сватбата, планиране и т.н., но избягвате най-съществения момент от брака - идеалния партньор. Какъв трябва да бъде той? Предполагам това е въпроса, който касае почти всяка една жена, тъй като брака е важна стъпка, която не бива да се пренебрегва с лека ръка. Сайта exooo.com са свели разнообразието до две основни категории:
Първата категория е определена като Вълнуващ, но не особено интересуващ се от теб в крайна сметка (дори може да си позволи и да изневерява). Страхотен секс, силни чувства. Много го обичаш. Има тръпка.
Другата категория е не особено вълнуващ, но мил, страхотен приятел и партньор. Секс- не е лош, много нежност,общи интереси. Верен. Привързан си, обичаш го някак си.Няма тръпка.
Ако бъркам поправете ме, ако ли пък има и други категории - споделете, нека си бъдем взаимно полезни! ;) ;)
tweety
 
Мнения: 348
Регистриран на: 15 Ное 2011, 10:04

Re: Сватбата-планиране, организация и провеждане

Мнениеот Сватбата-Инфо Център » 31 Яну 2012, 14:14

Всички ние сме свикнали с идеята за страстната любов като идеал за една връзка. Когато сме влюбени, ставаме слепи и си създаваме собствена представа за другия - такъв, какъвто ние искаме да бъде. Той или тя обаче никога не отговаря на тези наши предварително изградени представи. ... В основата на романа "Да се обичаме с отворени очи" - Хорхе Букай, е заложена идеята да бъдеш себе си дори когато си обвързан с някого. Не трябва непрекъснато да се стараем да задоволяваме партньора ни, защото той би трябвало да е щастлив с нас такива, каквито сме в действителност. Това е ключът към успешната връзка - да не се преструваме на някой друг. Много често в тези взаимоотношения сме свикнали да се споразумяваме за чувствата си и да водим преговори, сякаш сме на бизнес среща, а това разваля всичко. С времето страстта изчезва и след това или намираме истинската любов, или връзката се разпада независимо от децата или социалния натиск.
Аватар
Сватбата-Инфо Център
 
Мнения: 12
Регистриран на: 13 Яну 2012, 18:02

Re: Сватбата-планиране, организация и провеждане

Мнениеот ogi-smile » 31 Яну 2012, 16:27

Искам или не искам да се женя ??? Въпроси напират бушуват, а отговори???
Това не е поредната тъпа приумица. Просто идва един момент, в който човек осъзнава, че онзи, другият до него означава толкова, колкото е без края на всичко. Когато го разбереш започват да се блъскат едни мисли:
За бели рокли като на принцесите, толкова натруфени и тежки, толкова тортенски и сметаново чудовищни, че накрая се носиш като кит към избранника си.
За какво друго : За палави деца - щъкащи около теб и омазващи стените на новото ти жилище . А ти нямаш нищо против и се смееш щастливо.
За красив, благоверен съпруг, винаги прибиращ се в къщи с букет цветя.
И всички са толкова чудесни и живеят толкова чудесно, че чак му се гади на съседа, като ги гледа.
"Мдаааааааа, искам да се женя! И това не е каприз. Не желая да ме възприемат повече като сексапилната любовница, която с готовност се разделя с бельото си. Не искам повече да ме възприемат като очарователната приятелка, без която неговите приятели не могат повече да си представят една вечер. Не искам да ме възприемат повече и като сладкия, богато опакован подарък, с който има право само той - богопомазаният, да спи."
Толкова много искам да се оженя, че се отказах от глуповатата си визия , подрязах косите си и ги направих червени, за да се усеща страстта, която пари сърцето ми. А пък то, сърцето бие и се свива... Всеки път като те видя , да теб точно теб, мили ми принце, изпитвам болка... Защото толкова те обичам, че съм готова да се отрека от себе си и да се отдам на прахосмукачката и мръсните чорапи. И не само това... Толкова съм заслепена от любовта, че съм готова да зарежа кариера, свобода и независимост. Нищо, че другите си казват:
Човек и добре да живее се жени...
Ще го направя, всичко това, ще го направя просто, защото те ОБИЧАМ!!!
Аватар
ogi-smile
 
Мнения: 284
Регистриран на: 11 Яну 2012, 11:05

Re: Сватбата-планиране, организация и провеждане

Мнениеот Даниела Стоянова » 31 Яну 2012, 17:20

ogi-smile написа:Искам или не искам да се женя ??? Въпроси напират бушуват, а отговори???
Това не е поредната тъпа приумица. Просто идва един момент, в който човек осъзнава, че онзи, другият до него означава толкова, колкото е без края на всичко. Когато го разбереш започват да се блъскат едни мисли:
За бели рокли като на принцесите, толкова натруфени и тежки, толкова тортенски и сметаново чудовищни, че накрая се носиш като кит към избранника си.
За какво друго : За палави деца - щъкащи около теб и омазващи стените на новото ти жилище . А ти нямаш нищо против и се смееш щастливо.
За красив, благоверен съпруг, винаги прибиращ се в къщи с букет цветя.
И всички са толкова чудесни и живеят толкова чудесно, че чак му се гади на съседа, като ги гледа.
"Мдаааааааа, искам да се женя! И това не е каприз. Не желая да ме възприемат повече като сексапилната любовница, която с готовност се разделя с бельото си. Не искам повече да ме възприемат като очарователната приятелка, без която неговите приятели не могат повече да си представят една вечер. Не искам да ме възприемат повече и като сладкия, богато опакован подарък, с който има право само той - богопомазаният, да спи."
Толкова много искам да се оженя, че се отказах от глуповатата си визия , подрязах косите си и ги направих червени, за да се усеща страстта, която пари сърцето ми. А пък то, сърцето бие и се свива... Всеки път като те видя , да теб точно теб, мили ми принце, изпитвам болка... Защото толкова те обичам, че съм готова да се отрека от себе си и да се отдам на прахосмукачката и мръсните чорапи. И не само това... Толкова съм заслепена от любовта, че съм готова да зарежа кариера, свобода и независимост. Нищо, че другите си казват:
Човек и добре да живее се жени...
Ще го направя, всичко това, ще го направя просто, защото те ОБИЧАМ!!!

Де да беше толкова просто! Очаквах съпруга ми да ми предложи брак няколко години, след това 6 месеца планирах, подреждах, украсявах и пазарувах за великия ден. Вече сме семейство от няколко години, но ако трябва да се омъжа, пак за него ще се омъжа.Обичам го със всичките му недостатъци!
Даниела Стоянова
 
Мнения: 123
Регистриран на: 05 Авг 2011, 13:42

Re: Сватбата-планиране, организация и провеждане

Мнениеот Бай Атанас » 01 Фев 2012, 19:49

Преди 70 години когато се женимхне с мойта Денка, много странно ми беше ЗАЩО, аджиба искаше толкоз и тя да бъде на сватбената снимка :lol:
Аватар
Бай Атанас
 
Мнения: 23
Регистриран на: 01 Фев 2012, 18:02

Re: Сватбата-планиране, организация и провеждане

Мнениеот Silvi » 06 Фев 2012, 17:12

Бай Атанас написа:Преди 70 години когато се женимхне с мойта Денка, много странно ми беше ЗАЩО, аджиба искаше толкоз и тя да бъде на сватбената снимка :lol:

Как да не се учуди човек на това желание?!
Silvi
 
Мнения: 234
Регистриран на: 04 Яну 2012, 16:02

Re: Сватбата-планиране, организация и провеждане

Мнениеот Memento » 06 Фев 2012, 17:59

Бай Атанас написа:Преди 70 години когато се женимхне с мойта Денка, много странно ми беше ЗАЩО, аджиба искаше толкоз и тя да бъде на сватбената снимка :lol:



Много свобода им се даде Бай Атанасе, откакто им дадоха да гласуват и да си избират мъжа съвсем ще се затрие тоз свят :?
Аватар
Memento
 
Мнения: 700
Регистриран на: 11 Яну 2012, 11:13


Сватба без пари

Мнениеот Сватбата-Инфо Център » 17 Фев 2012, 23:03

Сватбата! Сватбата на сватбите! Моята сватба - НАШАТА! Ние заедно! Едно незабравимо изживяване! Положителни емоции струящи от всейде. Усмихнати лица и моменти спиращи дъха. Цвят на нежност и вечна неподправена любов...........НАШАТА СВАТБА :)

Пускаме DVD-то, отваряме сватбения албум и......УЖАС!!!

Вместо всички преживяни положителни емоции - УЖАС!!!

Снимки без фокус и видео в пещера?!?!

Фотосесии без никакъв замисъл, безхаберно щракане с апарата, изпържени от слънцето снимки, обещани ритуали, а ни един хванат - НЯМА ДОРИ БУЛЧЕНСКИ БУКЕТ !!!

Видеомонтаж с творческа обработка на първолак, материал все едно сниман на Титаник (за stadycam някой чувал ли е ?!?!).

Нима за това платихме със съпруга ми?

Защо? Как е възможно?

Бяхме подведени - видяхме един продукт, а получихме съвсем друг.

В деня когато капарирахме във фотостудиото дадохме доверие на едни хора, а тези, които бяха в нашия сватбен ден - виждахме за първи път !!!

Трябваше да се досетя още тагава - фото и видео пакет само за 500лв. !!!!!

Но всичко бе толкова хубаво и приятно в ателието, че не ми направи впечатление ниската и скъпоструваща в последствие цена....

Внимавайте, приятели - Сватбата е най-специалният момент в живота на всеки един от нас.

Не помрачавайте този вечен спомен, като смятате да спестите известна сума пари, защото в крайна сметка евтиното излиза скъпо...
Аватар
Сватбата-Инфо Център
 
Мнения: 12
Регистриран на: 13 Яну 2012, 18:02

Re: Сватбата-планиране, организация и провеждане

Мнениеот SunFlower » 28 Фев 2012, 13:03

изтеглен файл (6).jpg
изтеглен файл (6).jpg (12.49 KiB) Прегледано 460 пъти
Като открих тази тема във форума не мога да не споделя какво открих днес в нета: Индийки булки с малка зестра се поливат с парафин и се изгарят.
В един английски сайт са поместени шокиращи данни на зачестили смъртни случаи заради малка зестра. На всяка 90 минута в Индия се изгаря по една булка. Ако през изминалото десетилетие тези случаи са били 6995, за 2010 - 8391.Тази зачестила смъртност се дължи на алчността на младоженците подкрепена от техните семейства, които искат да забогатеят за сметка на своите булки. И още нещо интересно, ако булката откаже да изпълнява изискванията от страна на съпруга и семейството му, въпреки голямата зестра тя е подложена на нечовешко отношение. Сега щастливи ли сте, че все пак сте родени в България и въпреки приказите, че българските мъже се доближават по манталитет до ориента са по-добре от колкото индийските.
Аватар
SunFlower
 
Мнения: 83
Регистриран на: 24 Фев 2012, 14:36

ПредишнаСледваща

Назад към Приказки по женски

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта