Сватбата-планиране, организация и провеждане

Re: Сватбата-планиране, организация и провеждане

Мнениеот Kaya » 05 Фев 2016, 17:16

Спомням си моята сватба, беше хубава, но можеше доста неща да си спестим. :) Иначе подготовката е най-вълнуващата част, въпреки че е изнервяща. :)
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Сватбата-планиране, организация и провеждане

Мнениеот zagrijena » 08 Фев 2016, 14:02

Добре, че вече има фирми, които предлагат услугата да ти организират цялата сватба :grin: . Иначе голямо лутане и обикаляне :grin:
zagrijena
 
Мнения: 486
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:11

Re: Сватбата-планиране, организация и провеждане

Мнениеот Elica » 04 Апр 2016, 15:45

zagrijena написа:Добре, че вече има фирми, които предлагат услугата да ти организират цялата сватба :grin: . Иначе голямо лутане и обикаляне :grin:

Тези фирми май повече искат да те набутат, отколкото да ти организират мечтаната сватба.
Има ли нещо, което е задължително за сватбата като обичаи, освен разбира се присъствието на младоженците и някой, който да ги ожени? :lol: Поканиха ме за кума на сватбата на много близка приятелка и не знам направо какво да правя, а и моята приятелка иска заедно да се справим с организацията на сватбата, така че всяка идея ще ми е от полза. :)
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Re: Сватбата-планиране, организация и провеждане

Мнениеот mamina » 04 Апр 2016, 16:06

Elica написа:
zagrijena написа:Добре, че вече има фирми, които предлагат услугата да ти организират цялата сватба :grin: . Иначе голямо лутане и обикаляне :grin:

Тези фирми май повече искат да те набутат, отколкото да ти организират мечтаната сватба.
Има ли нещо, което е задължително за сватбата като обичаи, освен разбира се присъствието на младоженците и някой, който да ги ожени? :lol: Поканиха ме за кума на сватбата на много близка приятелка и не знам направо какво да правя, а и моята приятелка иска заедно да се справим с организацията на сватбата, така че всяка идея ще ми е от полза. :)


Ти много отговорна задача си поела - хем кума, хем и съорганизатор :grin: . Чак задължително едва ли, много младоженци не искат например кума и кумата да играят за петела. Или да обръщат менче, за да "се види" какъв ще е пола на бебето :grin: .
mamina
 
Мнения: 525
Регистриран на: 18 Яну 2016, 12:55

Re: Сватбата-планиране, организация и провеждане

Мнениеот Rali_hr » 04 Апр 2016, 16:46

А тякакви са най-строгите обичаи, това за обръщането на менчето не го знам. :) Я разкажи повече? :)
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Сватбата-планиране, организация и провеждане

Мнениеот mamina » 05 Апр 2016, 14:09

Rali_hr написа:А тякакви са най-строгите обичаи, това за обръщането на менчето не го знам. :) Я разкажи повече? :)


Сипва се в едно менче вода и булката трябва да го ритне. Ако се обърне с дъното нагоре, първото дете ще е момче, а ако е с отвора нагоре - момиче :grin: . Аз си спомням от моята сватба, че свекървата постла пред нас бял плат и върху него беше нахвърляла монети, жито, цветя. Ние трябваше да минем по платното, а на края му ни чакаха свекървата и тъщата и ни захраниха с питка и мед. Една година трябваше да се пази това платно. Аз май и досега го държа някъде из гардеробите :grin: .
mamina
 
Мнения: 525
Регистриран на: 18 Яну 2016, 12:55

Re: Сватбата-планиране, организация и провеждане

Мнениеот Lollipop » 24 Юли 2017, 11:19

Брей, колко интересни традиции, много затормозяващо, сериозно ви казвам. :mrgreen:
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Предишна

Назад към Приказки по женски

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron