Има ли значение работната обстановка?

Споделете всичко, което ви вълнува – любопитни факти, мнения или размишления. Общи приказки по общи теми.

Re: Има ли значение работната обстановка?

Мнениеот Буба Мара » 28 Фев 2018, 14:23

.. защото работната обстановка я създават всички участници в работния процес :+1:
Аватар
Буба Мара
 
Мнения: 305
Регистриран на: 22 Фев 2018, 15:47

Re: Има ли значение работната обстановка?

Мнениеот frezia-o » 28 Фев 2018, 16:45

Много е важно каква е средата, в която работиш. За съжаление все още са малко фирмите, които мислят затова. Сигурно нещата ще се променят, но едва ли ще е скоро. А е важно, защото всичко оказва влияние на работата. Ако човек е в стерилна среда и подобна на всички останали, няма как да е продуктивен, да мисли творчески и да работи с удоволствие.
frezia-o
 
Мнения: 30
Регистриран на: 23 Фев 2018, 15:09

Re: Има ли значение работната обстановка?

Мнениеот Mon_ton » 04 Сеп 2018, 16:18

Има значение, дори и обстановката, която ти осигуряват колегите, както и тази, която получаваш като оборудване. Трябва да имаш качествени материали за работа, било то компютър, машини, да не се натоварваш излишно, да не си тръгваш от офиса с главоболие, да получаваш адекватни условия на труд, да не е 32000 градуса на работното ти място. Но всеки иска да пести, да стиска и да печели пари без да влага, или поне да влага минимално.
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Има ли значение работната обстановка?

Мнениеот Dipsy » 04 Сеп 2018, 16:58

Когато работя, все изтеглям късата клечка. Или ми е скучно, или работя прекалено много, не ми осигуряват здравословни условия и всякакви тъпотии. ама подписвам сто бумаги които никой не ми дава време да прочета :lol: вече я давам по-ларж, сигурно като порасна повече ще се забия в някое изоставено село и ще копам картофи :lol:
Аватар
Dipsy
 
Мнения: 200
Регистриран на: 16 Мар 2018, 16:35

Re: Има ли значение работната обстановка?

Мнениеот rabotnata pchela » 04 Сеп 2018, 18:21

Dipsy написа:Когато работя, все изтеглям късата клечка. Или ми е скучно, или работя прекалено много, не ми осигуряват здравословни условия и всякакви тъпотии. ама подписвам сто бумаги които никой не ми дава време да прочета :lol: вече я давам по-ларж, сигурно като порасна повече ще се забия в някое изоставено село и ще копам картофи :lol:

То май най-добре човек да се ориентира към собствения си живот и работа. Иначе е много напрягащо. И да имаш оплаквания, няма кой да те чуе или се правят само някакви замазвания на очите.
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Има ли значение работната обстановка?

Мнениеот Stark » 25 Сеп 2018, 12:32

Разбира се, че е важна, все пак това са хора, с които наистина прекарваш повече време, отколкото с приятлеите си и със семейството си дори. Аз лятото работих на морето, бях със страхотни колеги, миналта година бях с много неприятни хора, само си правеха номера и се създаваха интриги. Тогава се върнах много отслабанала и изнервена от морето, а тая година изобщо не се чувствах така.
Аватар
Stark
 
Мнения: 260
Регистриран на: 14 Мар 2017, 12:00

Re: Има ли значение работната обстановка?

Мнениеот silver933 » 25 Сеп 2018, 15:40

Даже е много важна, затова и по света влагат толкова много в това да се чувствш добре на работа. Това провокира творчеството и желанието за работа, а точно това е нещото, към което трябва дас е стреми всеки работодател, да направи обстановката такава, че човек да се чувства, сякаш прави нещо значимо. По този начин служителя дава всичко от себе си.
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Re: Има ли значение работната обстановка?

Мнениеот viviann » 20 Ное 2018, 13:30

Разбира се че има значение. Може да не е най-важното, но е важно условие. Да имаш добри условия, работеща и функционална техника и достъп до нея. Да ти е светло, топло и чисто. Звучи елементарно, но всъщност допринася много.
Към работната обстановка добавям и колегите - по един начин се работи с разбрани колеги, по-друг - с интриганти и т.н.
viviann
 
Мнения: 161
Регистриран на: 24 Окт 2018, 15:16

Re: Има ли значение работната обстановка?

Мнениеот blaze » 22 Ное 2018, 11:14

Аз не работя с много хора, така че не ми е супер важно, но естествено че влияе по някакъв начин.
Друго си е да работиш в западащо помещение, да студувуаш зимата и т.н. :mrgreen:
blaze
 
Мнения: 151
Регистриран на: 01 Ное 2018, 10:28

Re: Има ли значение работната обстановка?

Мнениеот Бистра » 07 Яну 2019, 17:13

Сигурно е едно от най-важните неща - наравно със заплатата. Добро заплащане и хубави колеги - почти идеалното работно място.
Бистра
 
Мнения: 87
Регистриран на: 20 Дек 2018, 10:29

ПредишнаСледваща

Назад към Общи приказки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта