В градината на дъщеря ми карат децата да пият вода от чешмата!

Ваксини и имунизационен календар, лекарства и добавки, козметика, симптоми и здравни проблеми, посещение при лекар

Re: В градината на дъщеря ми карат децата да пият вода от чешмата!

Мнениеот rabotnata pchela » 23 Фев 2018, 15:36

:imwithstupid: :imwithstupid: :imwithstupid: :imwithstupid: :imwithstupid:
По въпроса с водата, предпочитам водата от Долна Кремена! :shrug:

А за детските градини, в градината на сина ми пиеха вода от чешмата, повдигали сме въпроса, казаха, че от ХЕИ не разрешават, защото не могат да гарантират чистотата на галоните, а никой не иска дете с ешерихия коли.
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: В градината на дъщеря ми карат децата да пият вода от чешмата!

Мнениеот Ninna » 23 Фев 2018, 16:40

Атина, това е чудесна идея, трябва да я предложим на здравното министерство, преди всяка глътка вода да казваме по една молитва профилактично, защото кой знае, може някой змей горянин да се крие в чешмата или пък пази боже мутирала бактерия, която да ни изпие кръвта или да ни превърне в зомбита. Дотам я докарахме от преструвки и страхове, че някой е скроил пъклен план да ни изтреби като народ. :lol: :lol: :lol: Замислете се родители, какви деца отглеждате и правите ли им услуга? Това, което виждам около себе си минава всякакви граници, не само е смешно, но и тъжно! Чух в едно предаване 30 и кусур годишен мъж да казва Аз чешмяна вода не мога да пия и на синовете си не давам! брееей, какви мъже отглеждаме само, от чешмяната вода се страхуват, ами ако се наложи във война да участват, как ще ги пратим без минерална вода? Този въпрос не е само здравен, но и обществен, морален! Замислете се!
Ninna
 
Мнения: 7
Регистриран на: 23 Фев 2018, 13:26

Re: В градината на дъщеря ми карат децата да пият вода от чешмата!

Мнениеот Monika_Spasova » 24 Фев 2018, 13:28

В другите държави им дават вода с варовик да пият, бяла им е чашата, зщото било полезно за бъбреците, а тука само ги глезим. В сравнение с цял свят, наштие деца са най-болни от цивилизованите държави. Трябв ада се замислим какво точно правим. не им даваме да пият вода от чешмата, но им даваме да ядат вафла за основно хранене?
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: В градината на дъщеря ми карат децата да пият вода от чешмата!

Мнениеот Frac » 27 Фев 2018, 14:38

В много градини се пие вода от чешмата. Има и такива, които са с диспенсъри - те обаче са с договор за поддръжка. Според мен не е фатално да се пие от чешмата няколко пъти, но да не е системно - водата не е като едно време, както и храната и много други неща (тема на друг разговор). Разбира се е добре да се сменя вида вода. Не разбирам обаче в градините, които пият вода от чешмата защо не предлагат на децата алтернатива - смисъл водата да е със стайна температура. Има варианти, но нали трябва някой да се занимае.
Аватар
Frac
 
Мнения: 626
Регистриран на: 23 Фев 2018, 17:55

Re: В градината на дъщеря ми карат децата да пият вода от чешмата!

Мнениеот orck » 28 Фев 2018, 12:59

Проблемът с престояванетоп на водата в някакъв съд е че тя обезателно трябва да се третира (поне според отганите) със таблетки за дезинфекция, които далеч не са безобидни. Не е разумно да вкарваме на децата в организмите допълнителна химия.
Find a woman with a brain... They all have vaginas.
Аватар
orck
 
Мнения: 99
Регистриран на: 22 Фев 2018, 13:03

Re: В градината на дъщеря ми карат децата да пият вода от чешмата!

Мнениеот kalinka-kuku » 17 Май 2018, 20:27

не можа да е в шишета, зради риска от бактерии, това е ясно, има опасност да се замръси я гърлото на шишето, я диспенсъра и се влиза в един специфичен проблем, при който, и от риокоз ще създават проблеми, а и родителите. Никой не иска да си вкарва таралеж в гащите. А и да не забравяме, че пиенето само на минерална вода изобщо не е полезна за детския организъм, а и не само. Не им пречи, ако пият вода от чешмата на децата.
Аватар
kalinka-kuku
 
Мнения: 1189
Регистриран на: 20 Мар 2015, 15:25

Re: В градината на дъщеря ми карат децата да пият вода от чешмата!

Мнениеот sad » 18 Май 2018, 16:41

аз цял живот пия от чешмата и мътните да го вземат, освен че съм простак, друго ми няма!
Аватар
sad
 
Мнения: 148
Регистриран на: 22 Фев 2018, 12:48

Re: В градината на дъщеря ми карат децата да пият вода от чешмата!

Мнениеот kikimoraa » 18 Май 2018, 17:54

sad написа:аз цял живот пия от чешмата и мътните да го вземат, освен че съм простак, друго ми няма!

Да знаеш, това ще е само от водата! :lol: може би това е обяснението защо толкова много идиоти ходят по улицата! :) шегувам се разбира се :drinkingcheers: :drinkingcheers: :drinkingcheers:
Мен не ме притеснява чешмяната вода - вода като вода.
kikimoraa
 
Мнения: 255
Регистриран на: 26 Мар 2017, 11:03

Re: В градината на дъщеря ми карат децата да пият вода от чешмата!

Мнениеот Frac » 21 Май 2018, 16:28

Абе и аз си пиех вода от чешмата години наред, но като се преместих в друг район с друго водоснабдяване и се оказа,че водатата вкъщи си тече беличка. Е, как да я пия такава. То видимо е гадна. Оттогава сме на минерална, пречисватща кана и сто простотии, които редуваме.
Аватар
Frac
 
Мнения: 626
Регистриран на: 23 Фев 2018, 17:55

Re: В градината на дъщеря ми карат децата да пият вода от чешмата!

Мнениеот Monika_Spasova » 22 Май 2018, 16:21

Аз у нас намирам водата за нормална, прозрачна е и не ми мирише, затова си пия от там. не се втилясвам, на работа по цял ден пия минерална. Когато имам дете, може би ще му ги редувам.
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

ПредишнаСледваща

Назад към Здравето на децата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron