В градината на дъщеря ми карат децата да пият вода от чешмата!

Ваксини и имунизационен календар, лекарства и добавки, козметика, симптоми и здравни проблеми, посещение при лекар

В градината на дъщеря ми карат децата да пият вода от чешмата!

Мнениеот Mon_ton » 23 Фев 2018, 11:31

След като всички по къщите си пием бутилирана вода - трапезна, изворна, минерална, в градините забраняват.
Децата трябвало да пият от чешмите! Не стига, че водата там е страшно мръсна, ами и отгоре на всичкото зимата е и много студена, после се чудим защо децата ни са постоянно болни!
Та нека си признаем,колко от нас пият вода от чешмата или всичките си пием минерална, а децата ни трябва да пият от мръсната чешмяна вода!
По детските заведения, които посещават вашите деца каква вода им дават да пият и обясняват ли ви защо не трябва да пият минерална, ако това им е забранено?! :mad:
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: В градината на дъщеря ми карат децата да пият вода от чешмата!

Мнениеот Kukumicin » 23 Фев 2018, 13:17

Mon_ton написа:След като всички по къщите си пием бутилирана вода - трапезна, изворна, минерална, в градините забраняват.
Децата трябвало да пият от чешмите! Не стига, че водата там е страшно мръсна, ами и отгоре на всичкото зимата е и много студена, после се чудим защо децата ни са постоянно болни!
Та нека си признаем,колко от нас пият вода от чешмата или всичките си пием минерална, а децата ни трябва да пият от мръсната чешмяна вода!
По детските заведения, които посещават вашите деца каква вода им дават да пият и обясняват ли ви защо не трябва да пият минерална, ако това им е забранено?! :mad:

Ъ-ъ.. далеч не съм сагласна че всички по каштите си пйат само минерална вода. Значи много хора си пият точно от чушмата водата и всичко им е нъред!!! Стига сте се филмиръли111 :shocked:
Kukumicin
 
Мнения: 13
Регистриран на: 23 Фев 2018, 13:10

Re: В градината на дъщеря ми карат децата да пият вода от чешмата!

Мнениеот lallali » 23 Фев 2018, 13:22

ами то това ново 20 било препоръка на здравното министерство, защото минералната вода била вредна за деца! това е абсурдно, още повече има такава, която лансират дори като препоръчителна не само за деца, но и за бебета! на кого да вярваме? не ни стигат останалите проблеми, а сега да мислим каква вода да даваме на децата си - минерална ли, чешмяна ли, преварена ли? а може би никаква! да, май така е най-добре, да спрем да пием вода, да спрем да ядем, защото и 99 процента от храните са вредни и всичко ще е 6! :twisted: :twisted: :twisted:
Аватар
lallali
 
Мнения: 148
Регистриран на: 26 Мар 2011, 12:47

Re: В градината на дъщеря ми карат децата да пият вода от чешмата!

Мнениеот Ninna » 23 Фев 2018, 13:38

Защо толкова се притеснявате? Нашите родители, баби и дядовци дали са имали избор каква вода да пият? Моите деца съм ги отгледала и без минерална вода, живи и здрави са, слава богу! Съветвам и дъщеря ми да не дава на внуците ми минерална вода, най-малкото защото няма как да знаем ккаво има в нея, вие вярвате ли на описаното в етикетите? Никой не може да ме убеди, че минералната вода е по-полезна от чешмяната! Това е велика глупост! Това е трик за печелене на пари на гърба на наивността на хората и на престараването на родителите, по-скоро на превземките им. Вбесявам се от тези превземки, моето дете пие само минерална вода, моето дете е алергично към глутен, ама моля ви се! Преди да започнем да се превземаме на тема видове вода, нека да разберем каква точно е чешмяната, да се убедим, че не идва от тоалетната и представете си става за пиене, освен разбира се ако не под моментна забрана на здравните инспекции! Преди да изохкате, че трябва да тровите децата си с чешмяна вода, информирайте се!
Ninna
 
Мнения: 7
Регистриран на: 23 Фев 2018, 13:26

Re: В градината на дъщеря ми карат децата да пият вода от чешмата!

Мнениеот Konstantin » 23 Фев 2018, 13:45

Напълно съм съгласен с Нина, родителите се филмират излишно, не само в този форум. Тази сутрин гледах репортаж по една телевизия, в който разстроени и притеснени майки обясняват колко са възмутени от наредбата на министерството.... добре де, няма ли кой да успокои родителите питам аз?? На първо място водата, изтичаща от чешмата е свежа и богата на кислород! Това е най-доброто й качество според мен. А каква е водата в пластмасовите бутилки, особено когато дълго стои по рафтовете на магазините? със сигурност с ниско качество, първо че намалява прехваленото съдържание на минерални вещества, второ че увеличава количеството на вредните бактерии. Е, в такъв случай можем ли да разчитаме на това че не подлагаме на още по-голяма опасност децата, давайки им минерална вместо чешмяна?
Konstantin
 
Мнения: 52
Регистриран на: 10 Ное 2011, 17:07

Re: В градината на дъщеря ми карат децата да пият вода от чешмата!

Мнениеот orck » 23 Фев 2018, 13:57

Все бях чувал глупости, ма като таз тука отдавна не бях!
Какво очквате бе , мили дами - детските градини да осигоряват минерална вода в галони ли? да може мъниците да пият такава?
(само да ви светна,ч е ще фалирате институцията като такава)

като толквоа искате чиста вода, дарете по една кана с филтър на групата и стискайте палци нещата да провървят!
Find a woman with a brain... They all have vaginas.
Аватар
orck
 
Мнения: 99
Регистриран на: 22 Фев 2018, 13:03

Re: В градината на дъщеря ми карат децата да пият вода от чешмата!

Мнениеот Ecowoman » 23 Фев 2018, 14:01

Като човек, който се е посветил живота си на каузи, защитаващи природата, аз съм доволна от промяната. Все по-нужно е освен за нашите собствени интереси, да мислим и за природата, защото убием ли я, убиваме и животът на земята, нали така? Бутилираната вода създава все повече и повече проблеми на околната среда. Огромни количества отпадъци от пластмасови опаковки зариват планетата и това трябва да бъде спряно! Призивът ми е бутилираната вода да бъде забранена не само в детските градини, но и за всички. Това е важна стъпка, която човечеството трябва да предприеме!
Ecowoman
 
Мнения: 2
Регистриран на: 23 Фев 2018, 13:55

Re: В градината на дъщеря ми карат децата да пият вода от чешмата!

Мнениеот Буба Мара » 23 Фев 2018, 15:12

orck написа:Все бях чувал глупости, ма като таз тука отдавна не бях!
Какво очквате бе , мили дами - детските градини да осигоряват минерална вода в галони ли? да може мъниците да пият такава?
(само да ви светна,ч е ще фалирате институцията като такава)

като толквоа искате чиста вода, дарете по една кана с филтър на групата и стискайте палци нещата да провървят!

:+1:
Аватар
Буба Мара
 
Мнения: 305
Регистриран на: 22 Фев 2018, 15:47

Re: В градината на дъщеря ми карат децата да пият вода от чешмата!

Мнениеот Atina_ » 23 Фев 2018, 15:28

За мен водата е нещо изключително важно, както всичко останало, което консумирам. Старая се да се храня само с био продукти - яйца от щастливи кокошки, мляко от крави, слушали Вагнер, и марули, торени с кравешко ако. В този ред на мисли, не пия нито минерална, нито чешмяна вода. Пия само кладенчова или изворна - всяка седмица ходим с мъжа ми до една чешма в село Горна килимавка, защото е не само природна и чиста, но и много полезна за бъбреците и лекува безплодие, псориазис, хемороиди и кашлица. Смятам, че може да се измисли начин от тази вода да се носи до детските градини с водоноски, цистерни или туби, за да растат децата ни здрави, щастливи и без хемороиди.
Ефектите, които наблюдавам при себе си от консумацията на вълшебната вода от Горна килимавка, са следните: висока концентрация, по-голям бицепс на лявата ръка, разширени зеници и желание за анален секс. Имам и една нова пъпка на дупето, но не съм сигурна дали трябва да я припиша на водата или е от рядката смяна на бельото. Освен това, за да я активирам, преди това й прочитам три пъти Киприяновата молитва, третото стихотворение от любимата ми книга на Евгени Минчев "Живот на педал. Зодиакална и любовна поезия" и рецептата за козунак на баба. Кълна ви се, ефектът е умопомрачителен!!!
Atina_
 
Мнения: 21
Регистриран на: 23 Фев 2018, 14:52

Re: В градината на дъщеря ми карат децата да пият вода от чешмата!

Мнениеот orck » 23 Фев 2018, 15:30

Atina_ написа:За мен водата е нещо изключително важно, както всичко останало, което консумирам. Старая се да се храня само с био продукти - яйца от щастливи кокошки, мляко от крави, слушали Вагнер, и марули, торени с кравешко ако. В този ред на мисли, не пия нито минерална, нито чешмяна вода. Пия само кладенчова или изворна - всяка седмица ходим с мъжа ми до една чешма в село Горна килимавка, защото е не само природна и чиста, но и много полезна за бъбреците и лекува безплодие, псориазис, хемороиди и кашлица. Смятам, че може да се измисли начин от тази вода да се носи до детските градини с водоноски, цистерни или туби, за да растат децата ни здрави, щастливи и без хемороиди.
Ефектите, които наблюдавам при себе си от консумацията на вълшебната вода от Горна килимавка, са следните: висока концентрация, по-голям бицепс на лявата ръка, разширени зеници и желание за анален секс. Имам и една нова пъпка на дупето, но не съм сигурна дали трябва да я припиша на водата или е от рядката смяна на бельото. Освен това, за да я активирам, преди това й прочитам три пъти Киприяновата молитва, третото стихотворение от любимата ми книга на Евгени Минчев "Живот на педал. Зодиакална и любовна поезия" и рецептата за козунак на баба. Кълна ви се, ефектът е умопомрачителен!!!



ВИДИМО Е , ЧЕ Е УМОПОМРАЧИТЕЛЕН!!!!
Find a woman with a brain... They all have vaginas.
Аватар
orck
 
Мнения: 99
Регистриран на: 22 Фев 2018, 13:03

Следваща

Назад към Здравето на децата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта

cron