Какво поема НЗОК?

Най - горещите теми от сферата на здравеопазването.

Какво поема НЗОК?

Мнениеот Dia » 16 Ное 2011, 17:55

Интересно ми е за какво плащаме здравни осигуровки, след като наскоро ми се наложи да ми направят ехограф на щитовидна жлеза при изявена симптоматика и ми поискаха 15лв. за услугата. Също така изследването на антитела ТАТ и МАТ, също свързани с жлезата не се поемат от касата.
Вчера прочетох, че упойката при вадене на зъб на сираци също не се поема от държавата. Е, просто нямам думи. Кажете ми какво се поема от НЗОК срещу парите, които всеки месец давам от заплатата си. ИМа ли алтернатива? Искам да има полза от здравните ми вноски, а не с тях да се лекуват неграмотни роми.
Аватар
Dia
 
Мнения: 47
Регистриран на: 27 Сеп 2011, 09:49

Re: Какво поема НЗОК?

Мнениеот сиско » 27 Ное 2011, 14:08

Така е в България мила. Плащаме за да направим някой богат още по-богат, а бедните стават все по-бедни.
сиско
 
Мнения: 341
Регистриран на: 18 Окт 2011, 16:03

Re: Какво поема НЗОК?

Мнениеот elza@abv.bg » 04 Апр 2012, 15:20

Dia написа:Интересно ми е за какво плащаме здравни осигуровки, след като наскоро ми се наложи да ми направят ехограф на щитовидна жлеза при изявена симптоматика и ми поискаха 15лв. за услугата. Също така изследването на антитела ТАТ и МАТ, също свързани с жлезата не се поемат от касата.
Вчера прочетох, че упойката при вадене на зъб на сираци също не се поема от държавата. Е, просто нямам думи. Кажете ми какво се поема от НЗОК срещу парите, които всеки месец давам от заплатата си. ИМа ли алтернатива? Искам да има полза от здравните ми вноски, а не с тях да се лекуват неграмотни роми.


15 лв са твърде малко даже.Аз имам заболяване на щитовидната и всичко си плащам хормони антитела ехография ,касата нищо не поема на всичкото отгоре като ти дадат направление се оказва че имаш право два пъти в годината да посетиш един специалист ,значи ако аз имам Хашимото и се налага на 3 месеца контрол на хормони и ехография по каса имам право на 2 посещения ,от които само прегледа ми е безплатен .Преглед 40 лв. TSH - 16 лв. TAT -18 лв MAT - 18 лв. ехография- 40 лв. Просто нямам думи,а за бременните не ми се говори минах два пъти по този път почти всичко се плаща ,а уж касата поемала това и онова,пълни глупости.............
elza@abv.bg
 
Мнения: 4
Регистриран на: 02 Апр 2012, 14:56

Re: Какво поема НЗОК?

Мнениеот Silvi » 06 Апр 2012, 12:17

Не знам какво поема здравната каса, но нали твърдят, че поне при бременните всичко се поема? Аз как да се реша да родя дете на тази държава?
Silvi
 
Мнения: 234
Регистриран на: 04 Яну 2012, 16:02

Re: Какво поема НЗОК?

Мнениеот edyakova » 20 Юни 2012, 14:16

Silvi написа:Не знам какво поема здравната каса, но нали твърдят, че поне при бременните всичко се поема? Аз как да се реша да родя дете на тази държава?


Ако само разходите до раждането Ви спират да родите, то Вие сте късметлийка. След това още колко разходи има...

По темата - не ми се е случвало да отида в болница или на зъболекар и всичко да се покрива от здравната каса. Все нещо има за доплащане.
edyakova
 
Мнения: 13
Регистриран на: 18 Юни 2012, 16:13

Re: Какво поема НЗОК?

Мнениеот Ваня_13 » 20 Юни 2012, 15:49

edyakova написа:
Silvi написа:Не знам какво поема здравната каса, но нали твърдят, че поне при бременните всичко се поема? Аз как да се реша да родя дете на тази държава?


Ако само разходите до раждането Ви спират да родите, то Вие сте късметлийка. След това още колко разходи има...

По темата - не ми се е случвало да отида в болница или на зъболекар и всичко да се покрива от здравната каса. Все нещо има за доплащане.

Е то парите никога не стигат, но ако чакате да съберете пари и тогава да си планирате дете, то това може никога да не се случи. Единствено пожелавам на бъдещата мама, всичко да мине безпроблемно и да не ви се налага дълго хоспитализиране, че само даване на пари.
Ваня_13
 
Мнения: 140
Регистриран на: 18 Юни 2012, 13:59


Назад към Здравна политика

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта