Въртенето на обръч помога ли за стягане на коремните мускули?

Бягане, упражнения у дома, поддържане на формата, аеробика, плуване, кардио тренировки, други спортове

Въртенето на обръч помога ли за стягане на коремните мускули?

Мнениеот frodo23 » 28 Фев 2018, 15:21

Една позната си взе обръч да върти вкъщи,за да отслабне малко. Нещо не ми се вярва да върши много работа, но явно става доста модерно. Пък и не се ли тренира само корема?? Какво става с останалата част от тялото? Някой специалист да си кажете мнението дали си заслужава такава тренировка. :thankyouyellow:
frodo23
 
Мнения: 3
Регистриран на: 28 Фев 2018, 15:01

Re: Въртенето на обръч помога ли за стягане на коремните мускули?

Мнениеот frezia-o » 28 Фев 2018, 15:37

Не съм специалист, но си мисля, че всеки начин да се раздвижи човек е полезен. Всъщност не мисля, че е толкова важно какво толкова се случва с тялото и на какво влияе обръчът. Важното е човек да се движи и да прави упражнения.
frezia-o
 
Мнения: 30
Регистриран на: 23 Фев 2018, 15:09

Re: Въртенето на обръч помога ли за стягане на коремните мускули?

Мнениеот lallali » 12 Мар 2018, 12:58

Честно казано и аз винаги съм се питала, още повече че постоянно го срещам в различни статии за стягане на коремните мускули. Когато бях малки, редовно играехме с обръчи, но кой ти помни дали стяга коремните мускули :lol: :lol: все пак е по-добре от нищо, така че на който му харесва, да си го включи в някаква комбинация. Аз също мисля да пробвам, но все още не съм си купила обръч :wink:
Аватар
lallali
 
Мнения: 148
Регистриран на: 26 Мар 2011, 12:47

Re: Въртенето на обръч помога ли за стягане на коремните мускули?

Мнениеот Mon_ton » 12 Мар 2018, 13:11

Майка ми ми е казвала, че въртенето на обръч е най-доброто за извайване на хубава талия.
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Въртенето на обръч помога ли за стягане на коремните мускули?

Мнениеот rabotnata pchela » 17 Мар 2018, 15:56

Сигурно ги стяга, все пак се върти точно с тези мускули, пък е и добре за паласките ;)
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Въртенето на обръч помога ли за стягане на коремните мускули?

Мнениеот skyfly » 18 Мар 2018, 09:15

Като млада така поддържах формата си, много бях доволна, с въртенето на обръч изваях чудна фигура.
Аватар
skyfly
 
Мнения: 384
Регистриран на: 30 Мар 2017, 12:34

Re: Въртенето на обръч помога ли за стягане на коремните мускули?

Мнениеот Dalia » 30 Ное 2018, 21:31

Любимото ни занимание в детството, игра с обръч.Ката деца много го въртяхме. Сега асо си го сложа може и да ми е тамън... Но да движенията определено са доста интензивни и може и да помогат за стягане на коремните мускили.
Dalia
 
Мнения: 557
Регистриран на: 12 Фев 2013, 17:10

Re: Въртенето на обръч помога ли за стягане на коремните мускули?

Мнениеот Кети cat » 03 Дек 2018, 12:14

Чак за стягане не знам. Аз не мога да въртя обръч, ама си мисля че помага само за гъвкавостта, не и за отслабване или нещо от сорта :mrgreen:
Кети cat
 
Мнения: 95
Регистриран на: 23 Ное 2018, 11:59

Re: Въртенето на обръч помога ли за стягане на коремните мускули?

Мнениеот travisP » 26 Фев 2019, 11:39

Обръча не е от най-ефективните уреди за корем. По-скоро упражнения с гирички или медицинска топка. И разбира се - балансирано хранене, защото само с упражнения не става, обратното също важи в случая.
travisP
 
Мнения: 1
Регистриран на: 26 Фев 2019, 11:31

Re: Въртенето на обръч помога ли за стягане на коремните мускули?

Мнениеот ivan.stoqnov » 26 Фев 2019, 17:10

Що пък да не... Нали коремните мускули са тези които помагат на обръча да се върти. Спомням си, че като бяхме малки момиченцата много си играеха с туй нещо и аз съм се опитвал да го въртя и ми беше доста трудно да го задържа за по-дълго време. :cheerleaderkid:
ivan.stoqnov
 
Мнения: 361
Регистриран на: 29 Юни 2018, 11:46

Следваща

Назад към Фитнес и кардио активност

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта