Хомосексуалността- нормално или не?

Всяко мнение има място на ринга и никой противник не е за подценяване - не се караме, а дискутираме!

Re: Хомосексуалността- нормално или не?

Мнениеот Memento » 14 Фев 2012, 15:14

На 17 май 1990 година СЗО задраска хомосексуалността от списъка си с умствени заболявания. Днес на тази дата се отбелязва международният ден срещу хомофобията. Справила ли се е България с този проблем?

“Дискриминацията въз основа на сексуалната ориентация е забранена във всички социални сфери в България и Комисията за защита от дискриминация има мандат да се занимава със случаи на дискриминация, основана на сексуалната ориентация. Съществуващото законодателство обаче не е синхронизирано с тази универсална забрана, а редица наредби като „Семейният кодекс”, например, продължават да са в противоречие с нея. Обширното законодателство срещу дискриминацията е затруднено от, наред с други неща, нежеланието на полицията да съобщава и разследва случаи на насилие срещу лесбийки, гейове и хора с бисексуална ориентация.”

Хомофобията – широко разпространена в Източна Европа

Това е записано в частта за България в новия доклад за хомофобията и дискриминацията в Европейския съюз на базата на сексуалната ориентация. Автор на този доклад е Европейската агенция за основните човешки права, чието седалище е в австрийската столица Виена.

“Един от последните ни доклади беше за хомофобията в Европейския съюз. Това, което видяхме от доклада, е, че дискриминацията във връзка с хомофобията и престъпленията на тази основа са нещо много широко разпространено в Европейския съюз. Те са проблем в редица страни от Централна и Източна Европа”, казва Джо Гуди, която оглавява отдела за свободи и юридически права към Агенцията на Европейския съюз за основните права. През юни 2007 година Европейският парламент поръча на Агенцията да напише доклад за хомофобията и дискриминацията на базата на сексуалната ориентация. Втората му част бе публикувана преди няколко седмици и фактите в него съвсем не са ласкателни за България.

Данните за България шокират

Според документа, въпреки липсата на конкретна статистика за дискриминация на трудовия пазар, различни проучвания показват, че около 50% от българите не биха работили в едно помещение с човек с хомосексуална ориентация, а близо 50 на сто са заявили, че не биха наели на работа такива хора.


Основното право за свобода на събиранията е било възпрепятствано в редица страни-членки на Евросъюза, включително в България, или от страна на властите, или посредством атаки на участници в контра-демонстрации. Първият български гей-парад в София миналия юни, например, също стана жертва на насилствени атаки.

Какво говори всичко това за състоянието, в което се намира българското общество? “Едно общество се състои от всички и всякакви хора и ако отричаш определени групи от обществото, ако не успееш да ги включиш в него, те изпитват голяма дискриминация и животът им става изключително труден. Както е имало атаки и насилие срещу роми, така е имало атаки и насилие срещу гейове и лесбийки. Това е нещо, което предизвиква у нас сериозна тревога”, казва Джо Гуди от Агенцията на Европейския съюз за основните човешки права.
Аватар
Memento
 
Мнения: 700
Регистриран на: 11 Яну 2012, 11:13

Re: Хомосексуалността- нормално или не?

Мнениеот ogi-smile » 16 Фев 2012, 16:20

Темата за хомосексуалността се споменава толкова често, колкото често в ЮАР където живея, черните повтарят „Ние сме като вас белите“.
Дразнещото в случая е, че нито черните са като белите, нито хомосексуалните са като хетеросексуалните.Но защо пък хомосексуалистите да нямат правата на черните… и белите!?Аз предполагам, че много скоро, навсякъде по света те ще имат правата на нормалните хора.Да, правилно се изразих: правата на НОРМАЛНИТЕ хора.
Но трябва ли да ги имат?В живота съществуват понятия, характеризиращи основни същности като нормално, ненормално, добро, зло, близо, далеч… и макар понятията да се променят с времето, същностите остават непроменими.
Понятието „далече“ се е променило с развитието на комуникациите и транспорта, но същността „далече“ остава непроменена и означава дистанция за която е необходимо по-много време за да бъде преодоляна.Когато ползваме понятия за морални норми, често казваме, че моралът се променя с времето.Моралът обаче като същност е непроменим и е необходим за опазване на живота на планетата, за опазване на човешкия духовен и ментален мир.Променило се е разбирането за морал.
Но ако вчера е било добро да правиш на другите каквото искаш да правят на теб, то и днес същото е добро.Ако вчера е било добро майка ти и баща ти да се любят, за да родят теб, то и днес е добро, да се любят хората, за да продължават рода.И това е нормално.Ненормално е да не се продължава рода.Всичко, което дава живот е нормално, а всичко, което го отнема или възпира е ненормално.Биологично погледнато, сексуалността е нормална, защото продължава вида.Хомосексуалността е ненормална. Морално погледнато,хетеросексуалността е нормална.
Аморална ли е хомосексуалността?
Очевидно да.Защото онова на което нямаш право да учиш децата си е ненормално.
И би било много ненормално да ориентираш децата си като хомосексуалисти.
Да им казваш, че е НОРМАЛНО да си хомосексуалист би било толкова щуро, грозно, просташки, безнравствено, че речникът ни е беден.

Искате ли малко въпроси?
Ето:
„Мамо, защо чичо Гошо и чичо Иван се целуват?“
„Защото са хомосексуалисти, маминото.“
„А това нормално ли е, мамо?“
„Да миличко.“
„Те ще си родят ли деца? Кой ще ги ражда?“
„Мммм…“
„Мамо, отивам да нацелувам Петърчо. Като се върна ще ми отговориш.“

Както и да го мислите, хомосексуалността е нещо ненормално.
Ако ненормалното се легализира, започва да страдат морала, духовните ценности, образованието, социалните структури, икономиката… всичко започва да страда.

Хомосексуалните като личности са толкова добри или лоши, колкото всички останали хора.
И както уважаваме и обичаме всички останали, така и тях трябва да обичаме и уважаваме.
Но това не е повод да се легализира едно психично отклонение, както не е нормално това да се прави с всяко друго психично отклонение.
Това ще доведе до психични отклонения в обществото.
Аватар
ogi-smile
 
Мнения: 284
Регистриран на: 11 Яну 2012, 11:05

Re: Хомосексуалността- нормално или не?

Мнениеот shushito » 07 Май 2012, 16:04

Аз лично нямам проблем с това, че човекът срещу мен е хомосексуалист - въпрос на личен избор. Не знам дали човек се ражда с такива наклонности или впоследствие нещо го провокира и минава "на другия бряг", но не ме и интересува. Оценям човека по неговите качества, а не по сексуалните му наклонности :roll: Единствено не толерирам показното поведение на някои гей-двойки, защото определено не е пример за малките деца, които няма как да го разберат.
shushito
 
Мнения: 59
Регистриран на: 09 Мар 2012, 09:30

Re: Хомосексуалността- нормално или не?

Мнениеот mecana » 27 Май 2012, 12:38

За мен определено не е нормално, но за други е и както е написала shushito - въпрос на личен избор. Всеки сам избира как да живее живота си и ние нямаме право да съдим.
Много гениални хора от всякакви сфери са хомосексуалисти и какво от това? Не е ли по-важно какво културно наследство оставят след себе си? Или е по-важно с кого си лягат и до кого се събуждат?! Жалко е, че поставяме етикети и дори не се опитваме да вникнем в истинската същност на човека срещу нас...
mecana
 
Мнения: 115
Регистриран на: 20 Апр 2012, 16:46

Re: Хомосексуалността- нормално или не?

Мнениеот Камелия » 30 Май 2012, 11:09

Memento написа:На 17 май 1990 година СЗО задраска хомосексуалността от списъка си с умствени заболявания. Днес на тази дата се отбелязва международният ден срещу хомофобията. Справила ли се е България с този проблем?

“Дискриминацията въз основа на сексуалната ориентация е забранена във всички социални сфери в България и Комисията за защита от дискриминация има мандат да се занимава със случаи на дискриминация, основана на сексуалната ориентация. Съществуващото законодателство обаче не е синхронизирано с тази универсална забрана, а редица наредби като „Семейният кодекс”, например, продължават да са в противоречие с нея. Обширното законодателство срещу дискриминацията е затруднено от, наред с други неща, нежеланието на полицията да съобщава и разследва случаи на насилие срещу лесбийки, гейове и хора с бисексуална ориентация.”

Хомофобията – широко разпространена в Източна Европа

Това е записано в частта за България в новия доклад за хомофобията и дискриминацията в Европейския съюз на базата на сексуалната ориентация. Автор на този доклад е Европейската агенция за основните човешки права, чието седалище е в австрийската столица Виена.

“Един от последните ни доклади беше за хомофобията в Европейския съюз. Това, което видяхме от доклада, е, че дискриминацията във връзка с хомофобията и престъпленията на тази основа са нещо много широко разпространено в Европейския съюз. Те са проблем в редица страни от Централна и Източна Европа”, казва Джо Гуди, която оглавява отдела за свободи и юридически права към Агенцията на Европейския съюз за основните права. През юни 2007 година Европейският парламент поръча на Агенцията да напише доклад за хомофобията и дискриминацията на базата на сексуалната ориентация. Втората му част бе публикувана преди няколко седмици и фактите в него съвсем не са ласкателни за България.

Данните за България шокират

Според документа, въпреки липсата на конкретна статистика за дискриминация на трудовия пазар, различни проучвания показват, че около 50% от българите не биха работили в едно помещение с човек с хомосексуална ориентация, а близо 50 на сто са заявили, че не биха наели на работа такива хора.


Основното право за свобода на събиранията е било възпрепятствано в редица страни-членки на Евросъюза, включително в България, или от страна на властите, или посредством атаки на участници в контра-демонстрации. Първият български гей-парад в София миналия юни, например, също стана жертва на насилствени атаки.

Какво говори всичко това за състоянието, в което се намира българското общество? “Едно общество се състои от всички и всякакви хора и ако отричаш определени групи от обществото, ако не успееш да ги включиш в него, те изпитват голяма дискриминация и животът им става изключително труден. Както е имало атаки и насилие срещу роми, така е имало атаки и насилие срещу гейове и лесбийки. Това е нещо, което предизвиква у нас сериозна тревога”, казва Джо Гуди от Агенцията на Европейския съюз за основните човешки права.

Според мен дискриминацията въз основа на сексуалната ориентация е много долно нещо все пак живеем в правова държава и всеки има свое право да избира ориентацията си. Аз мисля, че не бива да се намесва личния с професионалния живот. Все пак всички отиваме на работа с единствената мисъл да печелим пари и да се трудим. Ако някой обича по разкрепостения секс, това прави ли го лош служител? По какъв начин сексуалния живот на някой би могъл да навреди на служебния? Винаги ми е било странно защо хората приемат с извращение хомосексуалността, а същите тези хора харесват аналния секс и оралния. Та питам, това не е ли същото?
Камелия
 
Мнения: 183
Регистриран на: 27 Мар 2012, 14:56

Re: Хомосексуалността- нормално или не?

Мнениеот ilian_79 » 04 Юни 2012, 10:34

Как така се случи, че последните години имаме бум на хомосексуалността в световен мащаб. Това, че са извадили от списъка на умствените заболявания, съвсем не означава, че това е нормално нещо. Бих го нарекъл по-скоро тенденциозно извратена еволюция, а за някои си е направо мода. Окей, на никого не пречат на пръв поглед, до момента в който натрапчивото и парадиращо поведение, започва да дразни другата част с нормална ориентациия. Значи хетеросексуалните трябва да сме толерантни към тях, но те към нас - не. Виждали ли сте парад на хетеросексуалните ?! А ще ви харесва ли детето ви да получава откровено директни "оферти" в социалните мрежи и чатове от обратни ?! Това, че навсякъде ги бият, гонят и псуват си е природно вродена нетърпимост към наглярите. Не съм чул и видял и религията да одобрява този вид връзки, дори напротив. И в момента се чудя се ако бях дете на двама бащи до сега дали бих се обесил или хвърлил в канала.
ilian_79
 
Мнения: 2
Регистриран на: 04 Юни 2012, 09:16

Re: Хомосексуалността- нормално или не?

Мнениеот casablanca » 09 Юни 2012, 22:04

tweety написа:Приемате ли за нормална сексуалност влечението към същия пол? Заболяване на психиката или ексцентрична приумица ?
Каква е вашата лична теория за сексуалното влечение към същия пол?


Не,хомосексуалните не сме психично болни,просто хомосексуалността съществува в природата,няма жив идндивид,при който да не се е срещала,хомосексуалността ще продължава да съществува,както съществува Слънцето,реките и прочие това е неизбежен кръговрат в живота,в света.
Хомосексуалността е нормално явление в природата,но в същото време е и грешка на природата,не повярвайте ми,че никой не си избира да е такъв,ако можеше да се избира хомосексуалността нямаше да съществува.
Сега да обяснявам ,че се дължи на генетични неща,вярвам,че всичко е там горе и е кодирано,и ако ти е писано просто ще се влюбиш в човек от твоя пол,то ако става дума много жени не желаят да се влюбват в мъже-боклуци,които ги нараняват,но никой не ги е питал дали искат да се влюбят точно в този човек или не,просто се случва,без да го искаш.
А,и не сме виновни,че сме такива,каквито сме,да си хомосексуален не значи да пакостиш на другите.......
casablanca
 
Мнения: 2
Регистриран на: 09 Юни 2012, 21:48

Re: Хомосексуалността- нормално или не?

Мнениеот blanshe » 11 Юни 2012, 19:54

Мили, Memento, добре е, че си посочил данните от СЗО, че хомосексуалността е регистрирана като болест. Само искам да припомня за тези, които не се сещат, че и любовта беше посочена от същата тази Световна здравна организация като болестно състояние, характеризиращо се с психични отклонения и постъпки на личността, които в "невлюбено" състояние не бихме направили. Какво ще кажеш? Ти за нормален ли се имаш сега или всички сме болни, а?

Нека всички тесногръди изказвания си останат само в този форум, както и агресията, породена от тях си остане само тук. Предпочитам да гледам прояви на любов по улиците ни, отколкото прояви на агресия, побои, алкохолни запои на "футболни запалянковци", обири на възрастни хора, жестокост към животни и т.н. За съжаление списъкът е безкрайно дълъг и да - реален!
blanshe
 
Мнения: 24
Регистриран на: 07 Юни 2012, 09:53

Re: Хомосексуалността- нормално или не?

Мнениеот magi81 » 07 Яну 2013, 15:28

хомосексуалността вече е мода ако модата е нещо нормално
magi81
 
Мнения: 104
Регистриран на: 19 Дек 2012, 17:18

Re: Хомосексуалността- нормално или не?

Мнениеот tano » 20 Авг 2019, 12:20

Винаги съм смятал, че трябва да сме толерантни към различните от нас. И в тази насока мисля, че всеки има право на избор. Стига обаче да не се опитва да ми го налага или да ми го натяква. Прекалената показност и парадиране ме дразнят!
tano
 
Мнения: 121
Регистриран на: 07 Авг 2019, 11:03

Предишна

Назад към Сблъсък

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта