"Опасна" покупка ли е хлебопекарната?

Забавни моменти, необичайни, полезни и интересни факти,хитрини и въпроси, навиците при хранене, празници и традиции.

"Опасна" покупка ли е хлебопекарната?

Мнениеот rabotnata pchela » 04 Мар 2018, 09:57

Отдавна обмислям да си купя хлебопекарна, днес получих предложение от близка приятелка да ми направи този подарък. :mrgreen: Много се замислих, понеже.. наистина искам, но се притеснявам, няма ли да се подхлъзна по коричката на прясно изпечения хляб и всичките ми диети да отидат подяволите. Не се сещам за една, в която се препоръчва да се яде топъл хляб :lol: :lol: :lol:
Все пак, у дома само баща ми яде хляб, другите изключително рядко, дали си струва подобна покупка, но пък обичат домашните печива - месеница, тутманици, мекици и т.н., а аз изобщо не обичам да меся, така че хлебопекарната би била огромно облекчение в това отношение, но и естествено ще засили консумирането на тестяно у дома. :roll:
Вие какво бихте ме посъветвали?
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: "Опасна" покупка ли е хлебопекарната?

Мнениеот IvetooX » 04 Мар 2018, 21:40

Увеличаваш яденето на топъл хляб поне 3х :)
IvetooX
 
Мнения: 57
Регистриран на: 11 Фев 2018, 17:30

Re: "Опасна" покупка ли е хлебопекарната?

Мнениеот Andrey » 08 Мар 2018, 17:27

Акоможете да се владеете и да ядете само толкова, колкото ви е необходимо и топлия хляб не ви изкушава, хлебопекарната е чудесен уред, с който ще сте сигурни какво точно ядете.
Хлябът е един от основните вредни храни по пазарите.
Аватар
Andrey
 
Мнения: 1730
Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:04

Re: "Опасна" покупка ли е хлебопекарната?

Мнениеот frezia-o » 08 Мар 2018, 17:52

Едва ли ще се случи да ядете непрекъснато топлия хляб. Ако сте от хората, които не обичат да месят, хлебопекарната ще ви бъде от полза. Спестява време и усилия, но по-важното е, че знаете какво слагате в нея и сте сигурни, че ядете истински хляб. Вие решавате, но е добре да имате подобен уред.
frezia-o
 
Мнения: 30
Регистриран на: 23 Фев 2018, 15:09

Re: "Опасна" покупка ли е хлебопекарната?

Мнениеот Kremiliya » 09 Мар 2018, 11:17

Аз с моите килограми, не бих си купила хлебопекарна. и без друго ми е трудно да се откажа и от смотания хляб от магазина, а какво остава да имам топъл хубав хляб у дома. Никога не бих си взела хлебопекарна, това е уред за хора, които не могат да залитат по храненето.
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Re: "Опасна" покупка ли е хлебопекарната?

Мнениеот Monika_Spasova » 15 Май 2018, 16:01

Аз си купих и сег ау нас всеки ден ядем истински хляб, не мисля каква ли глупост този път са сложили в хляба и съм мноого доволна. Ядем дори по-малко хляб от преди, защото засища повече, така че нез нам дали е опасно, аз съм доволан и не съжалявам/
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: "Опасна" покупка ли е хлебопекарната?

Мнениеот Буба Мара » 16 Май 2018, 15:24

Аз мисля, че това не е в разрез с диетата.. до колкото знам има много рецепти за здравословни хлебчета със семена и тн. правени в такава хлебопекарна. А и е сто пъти по-добре да си хранеш децата и мъжа с такъв хляб от колкото с онзи дунапрен натъпкан с консерванти от магазините. Отделно аз съм яла хляб от хлебопекарна и насища много, така че едва ли щеше отдадеш на безконтролно тъпкане.. поне докато й свикнеш на работата на машинката и това какво те устройва да правиш с нея :+1:
Аватар
Буба Мара
 
Мнения: 305
Регистриран на: 22 Фев 2018, 15:47

Re: "Опасна" покупка ли е хлебопекарната?

Мнениеот Локумът » 16 Май 2018, 15:32

Имаме хлебопекарна, манията е в началото, после вече като се свикне не се яде чак толкова. Ние правим два пъти в седмицата и това е.
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: "Опасна" покупка ли е хлебопекарната?

Мнениеот monsita » 20 Май 2018, 11:33

Аз имам хлебопекарна, но не ми се получава много хубав хляб и никак не се изкушавам да ям много. :grin: :grin:
monsita
 
Мнения: 17
Регистриран на: 23 Дек 2017, 19:17

Re: "Опасна" покупка ли е хлебопекарната?

Мнениеот Lollipop » 21 Май 2018, 12:42

Е чак опасна, ако не залитате. Аз за Коледа реших да си купя, угорих си - взех. Сега, когато искат мекици, месеници и подобни неща, не омазвам цялата къща с брашно, ами лесно = пускам машината и тя си меси. :mrgreen:
С всичко правя така, а пека във фурната, повече ми харесва.
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55


Назад към Гювеч

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта