Откриха ми миомен възел! Какво да правя?

Тайни семейни рецепти за здраве и красота - как да бъдем в полза на другите.

Откриха ми миомен възел! Какво да правя?

Мнениеот Michaela Zagorova » 07 Мар 2018, 09:56

Здравейте, на 27 години съм, имам момченце на 2. Никога досега не съм имала гинекологичен проблем, нито с яйчници, нито с цикъл и т.н. Вчера обаче бях на профилактичен преглед и ми откриха доста голям миомен възел - 3 см, а според гинеколожката ми вече подлежал на операция! Излишно е да ви казвам колко много се притесних. Все пак се разбрахме да го наблюдаваме още 6 месеца и тогава да се премине към оперативно отстраняване. Въпросът ми към вас е дали сте имали подобен проблем и дали според вас размерите на възела може да се намалят с някакви билки?
Michaela Zagorova
 
Мнения: 3
Регистриран на: 07 Мар 2018, 09:46

Re: Откриха ми миомен възел! Какво да правя?

Мнениеот Ninna » 07 Мар 2018, 10:08

Здравей, Михаела, разбирам колко си притеснена, затова бързам да те успокоя! Аз съм доста по-голяма от теб и съм се сблъсквала с подобни проблеми. Преди 10 години, когато бях на 40, ми откриха 6 малки миомни възелчета, размерите им варираха, най-големият беше 4 сантиметра. Гинекологът предложи отстраняване на матката директно, но това така ме стресна, че от неговия кабинет направо отдидох в друг гинекологичен, там слава богу, ме успокоиха. :lol: Докторът ми каза, че разположението им в матката е такова, че не е опасно, нямам кръвоизливи, чувствам се добре, така че според него нямаше нужда от спешна операция, а какво остава от премахване на матката. Взе решение да ги наблюдава в продължение на 1 година, защото в много случаи растежът им спира, другият му мотив беше, че дори оперативно премахнати възлите се появяват отново. На прегледа след 6 месеца лекарят установи, че нито един от възлите не е пораснал. После една приятелка ми даде съвет да пия билки, послушах я, а след половин година прегледа отново показа, че възлите не са пораснали. И така до ден днешен. Затова, не се притеснявай!
Ninna
 
Мнения: 7
Регистриран на: 23 Фев 2018, 13:26

Re: Откриха ми миомен възел! Какво да правя?

Мнениеот Katerina Koleva » 07 Мар 2018, 10:26

Чувалаа съм от лекари, че по-скоро е изключение от правилото жена да няма миомен възел, така че спокойно! На мен ми откриха доста голям -около 6 сантиметра, пих лекарства, от които нямаше никакъв ефект, премахнаха с операция, след една година се появиха 5! Проблемът с миомните възли е на хормонална основа. Просто трябва да се наблюдават и да се премахват, когато са на опасно място в матката и са причина за кръвоизливи, анемия, невъзможност за забременяване и т-н.
Katerina Koleva
 
Мнения: 5
Регистриран на: 26 Фев 2018, 10:39

Re: Откриха ми миомен възел! Какво да правя?

Мнениеот lallali » 07 Мар 2018, 10:34

И аз ще се включа в тази темичка, защото съм имала същия проблем, а и мои приятелки също. При мен се получи следното, откриха ми миомния възел при преглед за установяване на бременност! Голям шок и стрес беше, да не говорим, че по време на бремеността порасна изключително много, отстраниха го по време на секциото, но 1 година след раждането се появи отново. Моя приятелка ми даде съвет да започна да пия билки - бял равнец, невен и турта, пия ги и до днес, възелчето си стои с все същите разбери. Много хора казват, че билките не помагат, но аз съм на друго мнение. Опитай, Михаела, дори да нети помогне, няма да ти навреди, а от друга страна, дори да се наложи операция, не е тежка, успокой се и бъди позитивна!
Аватар
lallali
 
Мнения: 148
Регистриран на: 26 Мар 2011, 12:47

Re: Откриха ми миомен възел! Какво да правя?

Мнениеот Michaela Zagorova » 07 Мар 2018, 10:36

Знаех си, чче ще получа разбиране в този фхорум, благодаря ви! Lalali как се пият тези билки
Michaela Zagorova
 
Мнения: 3
Регистриран на: 07 Мар 2018, 09:46

Re: Откриха ми миомен възел! Какво да правя?

Мнениеот lallali » 07 Мар 2018, 10:43

Можеш да си ги купиш от аптека, има ги почти навсякъде - бял равнец, невен и турта. Сместа се приготвя много лесно - в един литър вода се добавя по една супена лъжица от всяка билка, ври 4 минути и се запарва 20 минути, прецежда се и се пие 3 пъти на ден. поне аз така си го правя, ако искаш се консултирай и с по-запознати, успех и горе главата!
Аватар
lallali
 
Мнения: 148
Регистриран на: 26 Мар 2011, 12:47

Re: Откриха ми миомен възел! Какво да правя?

Мнениеот Ecowoman » 07 Мар 2018, 10:49

Съгласна съм с лалали за билките, това са най-добрите билки за женското здраве, бял равнец, турта и невен, по същия начин майка ми намали размерите на възела, който й откриха, но също и с гладуване - 20 дни гладуване - на чай и плодове, 10 дни захранване, после никакво месо , млечни продукти и т.н
Ecowoman
 
Мнения: 2
Регистриран на: 23 Фев 2018, 13:55

Re: Откриха ми миомен възел! Какво да правя?

Мнениеот Michaela Zagorova » 07 Мар 2018, 10:50

Благодаря ви за съветите, момичета! Още днес ще си купя билките и ги започвам!
Michaela Zagorova
 
Мнения: 3
Регистриран на: 07 Мар 2018, 09:46

Re: Откриха ми миомен възел! Какво да правя?

Мнениеот silver933 » 07 Мар 2018, 11:59

Има някои режими на хранене, които успяват да контролират хормоните и те са доста стриктни. Такъв популярен напоследък е кето диетата.
А за миомата, на жената й откриха, ходи 2 пъти в годината на прегледи, нее пораснала. Пие също билки за женското здраве. Бял равнец помага и за цикъла, до колкото знам и предпазва от образуването на кисти.
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02


Назад към Домашен лекар

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта