Вярвате ли в Родовата карма?

Споделете всичко, което ви вълнува – любопитни факти, мнения или размишления. Общи приказки по общи теми.

Вярвате ли в Родовата карма?

Мнениеот Буба Мара » 07 Мар 2018, 14:48

Вярвате ли в Родовата карма и в това, че ако член от семейството, рода или нацията причини или стане жертва на несправедливост, това бива компенсирано чрез действията/съдбата на друг човек от следващо поколение? Много често се питаме: "Защо това се случи точно на мен?" без да си даваме сметка, че вероятно изкупуваме нечия чужда вина/грешка и единственото, което ни свързва с тази грешка е родовата/националната ни принадлежност с този, който я е допуснал.
Аватар
Буба Мара
 
Мнения: 305
Регистриран на: 22 Фев 2018, 15:47

Re: Вярвате ли в Родовата карма?

Мнениеот bonbon » 07 Мар 2018, 17:46

Чела съм за родовите проклятия и ми се ще да вярвам, че се прибягва до тях в крайни случаи, когато човекът, към който е отправена клетвата наистина е голяма гад и е направил нещо наистина много страшно. Ама имам чувството, че всеки може да ти дръпне едно проклятие и за най-дребното нещо. Според мен не е шега тая работа. Колкото и да не вярва човек, все е чувал разни истории за необясними нещастия в даден род или за необичайни разболявания и залиняване на деца в семейства.
bonbon
 
Мнения: 30
Регистриран на: 02 Мар 2018, 17:56

Re: Вярвате ли в Родовата карма?

Мнениеот Frac » 07 Мар 2018, 18:18

Аз мисля, че има нещо вярно в това. Най боли, когато теглят най-скъпите ти-деца, майка, баща.
Аватар
Frac
 
Мнения: 626
Регистриран на: 23 Фев 2018, 17:55

Re: Вярвате ли в Родовата карма?

Мнениеот iliyailiev » 07 Мар 2018, 19:36

Да има ,ако имаш особенно лоши първи братовчеди,които са алчни,могат да навредят на здравето Ви и жизнения Ви стандарт!
iliyailiev
 
Мнения: 2
Регистриран на: 07 Мар 2018, 19:33

Re: Вярвате ли в Родовата карма?

Мнениеот Rali_hr » 08 Мар 2018, 10:35

Аз пък не вярвам в такова нещо, всеки сам кове съдбата си и тя е в резултат на взетите решения. Забелязала съм, че "необяснимите" неща като уроки, "магии" и подобни лудории ловят хората, които вярват в тях и по-скоро си търсят начини да си обяснят семейните проблеми, които се дължат на характера им, или например някое главоболие или дискомфорт при децата. Как пък все на тея хора децата им са урочасани или те самите постоянно не са наред?
По-скоро вярвам в силата на мисълта, когато някой вярва в нещо е склонен подсъзнателно да върви към него.
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Вярвате ли в Родовата карма?

Мнениеот Буба Мара » 08 Мар 2018, 14:38

bonbon написа:Чела съм за родовите проклятия и ми се ще да вярвам, че се прибягва до тях в крайни случаи, когато човекът, към който е отправена клетвата наистина е голяма гад и е направил нещо наистина много страшно. Ама имам чувството, че всеки може да ти дръпне едно проклятие и за най-дребното нещо. Според мен не е шега тая работа. Колкото и да не вярва човек, все е чувал разни истории за необясними нещастия в даден род или за необичайни разболявания и залиняване на деца в семейства.

Аз имах предвид не толкова дали си патиш от нечие проклятие, а че заради грешки на твои предци един вид ти си тяхното наказание за извършеното от тях. И то не идва от проклятия, а един вид за да бъде възстановено равновесието.
Аватар
Буба Мара
 
Мнения: 305
Регистриран на: 22 Фев 2018, 15:47

Re: Вярвате ли в Родовата карма?

Мнениеот Буба Мара » 08 Мар 2018, 14:40

Rali_hr написа:Аз пък не вярвам в такова нещо, всеки сам кове съдбата си и тя е в резултат на взетите решения. Забелязала съм, че "необяснимите" неща като уроки, "магии" и подобни лудории ловят хората, които вярват в тях и по-скоро си търсят начини да си обяснят семейните проблеми, които се дължат на характера им, или например някое главоболие или дискомфорт при децата. Как пък все на тея хора децата им са урочасани или те самите постоянно не са наред?
По-скоро вярвам в силата на мисълта, когато някой вярва в нещо е склонен подсъзнателно да върви към него.

Всъщност до някъде е така.. често точно тия хора са урочасани или им е направена магия, но не е задължително да е щото си го внушават, а защото по някакъв начин отварят съзнанието си за нахлуване на подобни така да се каже влияния върху тях самите.
Аватар
Буба Мара
 
Мнения: 305
Регистриран на: 22 Фев 2018, 15:47

Re: Вярвате ли в Родовата карма?

Мнениеот Буба Мара » 08 Мар 2018, 14:40

iliyailiev написа:Да има ,ако имаш особенно лоши първи братовчеди,които са алчни,могат да навредят на здравето Ви и жизнения Ви стандарт!

Ха-ха, как пък го реши това
Аватар
Буба Мара
 
Мнения: 305
Регистриран на: 22 Фев 2018, 15:47

Re: Вярвате ли в Родовата карма?

Мнениеот Snejna » 08 Мар 2018, 15:37

Буба Мара написа:
iliyailiev написа:Да има ,ако имаш особенно лоши първи братовчеди,които са алчни,могат да навредят на здравето Ви и жизнения Ви стандарт!

Ха-ха, как пък го реши това

Скедвайки логиката на родовата карма, или тя е само по права линия - от майка на дете?
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Вярвате ли в Родовата карма?

Мнениеот sad » 08 Мар 2018, 15:55

28685752_1859328210770525_5192135829477425100_n.jpg
28685752_1859328210770525_5192135829477425100_n.jpg (63.51 KiB) Прегледано 619 пъти

мисля си, че ако има господ той много дълго отмъщава на човешкия род.

сега сериозно, на мнение съм че такова нещо като мистични енергии, карма , съдба и късмет съществувата доста по-малко отколкото феята на зъбките....родовата карама влиза в кюпа
Аватар
sad
 
Мнения: 148
Регистриран на: 22 Фев 2018, 12:48

Следваща

Назад към Общи приказки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта