Защо нямате раздел "Психиатрия"?

Похвалете ни, окуражете ни, критикувайте ни или просто споделете!

Защо нямате раздел "Психиатрия"?

Мнениеот iliyailiev » 07 Мар 2018, 19:49

Тук в България,психиатрите са най-брутални и нагли.
Аз съм се сблъсквал с доктор Иван Димитров Ников от Стара Загора,който насилствено "лекува" трайно безработни и социално слаби с инжекции и ходи по домовете им да ги притеснява.
iliyailiev
 
Мнения: 2
Регистриран на: 07 Мар 2018, 19:33

Re: Защо нямате раздел "Психиатрия"?

Мнениеот Пенчо Кубадинский » 07 Мар 2018, 21:50

Как така лекува, защо ги лекува?
Пенчо Кубадинский
 
Мнения: 109
Регистриран на: 02 Мар 2018, 10:06

Re: Защо нямате раздел "Психиатрия"?

Мнениеот Rali_hr » 08 Мар 2018, 10:18

Странно е да слагаш всички под общ знаменател и изобщо не ми стана ясно какво общо има заглавието с темата, която ти си написал...
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Защо нямате раздел "Психиатрия"?

Мнениеот Тъжна Луна » 08 Мар 2018, 15:04

iliyailiev написа:Тук в България,психиатрите са най-брутални и нагли.
Аз съм се сблъсквал с доктор Иван Димитров Ников от Стара Загора,който насилствено "лекува" трайно безработни и социално слаби с инжекции и ходи по домовете им да ги притеснява.

ъ-ъ.. и аз не схванах нещо. Значи в този раздел да пишем за недоволните от психиатрите ли?! Вас притеснява ли ви този доктор, бива ли го.. да дойде и мен да ме притесни, само че не знам кой на кого ще постави инжекция.. таз тема е пързалка ми се струва :grin:
Аватар
Тъжна Луна
 
Мнения: 262
Регистриран на: 23 Фев 2018, 13:11

Re: Защо нямате раздел "Психиатрия"?

Мнениеот sad » 08 Мар 2018, 16:06

впечатлена съм как темата и съдържанието нямат нищо общо.
Що няма раздел психиатрия наистина?
Аватар
sad
 
Мнения: 148
Регистриран на: 22 Фев 2018, 12:48

Re: Защо нямате раздел "Психиатрия"?

Мнениеот dobcho73 » 10 Юли 2018, 21:26

Здравейте. Става дума за жена с шизофрения, която си фантазира разни щуротии и прави домашните си на луди калинки. Подложени са на ежедневен тормоз, че нещо са и навредили. Я храната са и отровили, я нещо са и скрили от стаята, през ноща са и скъбали косата и т.н. Интересното е, че тя знае, че това е от болестта и даже се оправдава с това. Тя не е виновна, от болестта е. Страхува се да излиза навън и разчита на близките си за храна, дрехи, хигиена и т.н. Всяка външна информация, в главата и се превръща в сценарий за филм на ужасите. Ако говориш с нея, започва да си фантазира щуротии на базата на казаното, ако пък избягваш да говориш с нея, тогава се дразни защо не говориш. Полезен ход сякаш няма. Ако излезе на улицата, неизбежно чува други хора да си говорят. Един нормален човек въобще не би слушал какво говорят непознати хора навън, още повече да се замисля върху думите им. Но тя веднага измисля някоя супер щуротия. Вижда примерно майка да купува сладолед на детето си - значи тази нощ, като заспи, близките ще я слагат да умре от студ във фризера. Ей такива измишльотини. Има наистина някаква логика, понеже лекарствата които пие за да контролира болестта си, я привеждат в безпомощно състояние през ноща. Но нямаше да е така, ако не беше така параноично подозрителна към близките си. Също има набор от думи, които я дразнят и не бива да се използват при разговор с нея. С времето списъка с тези думи става все по-голям и човек може да се побърка да помни и внимава да не ги употребява. Интересно, че пред чужди хора не показва налудностите си. Личи си, че и има нещо, но не го демонстрира и афишира така, както у дома. Има също ОКР мисля се казва. Все проверява разни неща. Ако пусне чешмата да си мие ръцете, може да стои половин час, ако насила не я махне някой от чешмата. После следва половин час взиране в чучура, дали е спряла водата и затягане на кранчето почти до чупване. Единствената и връзка с реалността настъпва когато огладнее. Тогава всички страхове отиват на заден план. Яде развалена храна, ако не я спре човек навреме, не си мие ръцете, често получава стомашно-чревни разстройства поради това и обвинява близките си, че я тровят. Вместо да свърши нещо полезно, като здравите хора, запълва времето си да измисля разни щуротии с които да подлудява хората с които живее. Също и хрумват и разни налудничави изисквания към тях. И всеки ден са различни - има богата фантазия. И е супер упорита и инат да се случи това което си е наумила. Човек за храната и хигиената и ли да се грижи, или да се чуди как да се отърве от неспирното и бръщолевене на щуротии. И ми изникват основно два въпроса. Единия е, как така тя знае, че заради болестта си измисля тези щуротии, и все пак е склонна да вярва на тях, а не на хората които реално я обгрижват. Все пак, всеки нормален човек би взел за авторитет човека който го обгрижва, на не някакви фантазии. Може ли по някакъв начин, чрез факта, че е зависима от близките си, да направи избора да им има доверие на тях, а не на щуротиите които и хрумват? И втория въпрос, има ли някакви насоки, как човек да се държи, ако има такъв човек у дома? Питах две светила в психиатрията и останах разочарован. Няма да им казвам имената, но едното каза, че нищо не може да се направи, винаги щуротиите ще са приоритет в главата и. И май е така. Гадно е, колкото и да я увещава човек, че тя в крайна сметка прави каквото първоначално си е наумила. След като пострада от действията си, извърта нещата, че близките и тайно от нея са и навредили, а реално тя сама си вреди, като не слуша здравите около нея. Другото светило ми надрънка някакви пълни глупости, които от опит знам, че ще предизвикат още по-голям хаос в главата на тази жена. Реално я поощрява да прави шантавите неща които и хрумват, от които вече стана дума, тя в последствие страда. Не знам дали идеята е, до толкова да пострада, та да разбере, че измисля глупости, или просто искаше да я разкара от кабинета си и отговори на посоки нещо, без да се замисля много. Та за това рекох да попитам и тук.
dobcho73
 
Мнения: 4
Регистриран на: 10 Юли 2018, 21:06

Re: Защо нямате раздел "Психиатрия"?

Мнениеот CinemaFreak » 11 Юли 2018, 12:56

dobcho73 написа:Здравейте. Става дума за жена с шизофрения, която си фантазира разни щуротии и прави домашните си на луди калинки. Подложени са на ежедневен тормоз, че нещо са и навредили. Я храната са и отровили, я нещо са и скрили от стаята, през ноща са и скъбали косата и т.н. Интересното е, че тя знае, че това е от болестта и даже се оправдава с това. Тя не е виновна, от болестта е. Страхува се да излиза навън и разчита на близките си за храна, дрехи, хигиена и т.н. Всяка външна информация, в главата и се превръща в сценарий за филм на ужасите. Ако говориш с нея, започва да си фантазира щуротии на базата на казаното, ако пък избягваш да говориш с нея, тогава се дразни защо не говориш. Полезен ход сякаш няма. Ако излезе на улицата, неизбежно чува други хора да си говорят. Един нормален човек въобще не би слушал какво говорят непознати хора навън, още повече да се замисля върху думите им. Но тя веднага измисля някоя супер щуротия. Вижда примерно майка да купува сладолед на детето си - значи тази нощ, като заспи, близките ще я слагат да умре от студ във фризера. Ей такива измишльотини. Има наистина някаква логика, понеже лекарствата които пие за да контролира болестта си, я привеждат в безпомощно състояние през ноща. Но нямаше да е така, ако не беше така параноично подозрителна към близките си. Също има набор от думи, които я дразнят и не бива да се използват при разговор с нея. С времето списъка с тези думи става все по-голям и човек може да се побърка да помни и внимава да не ги употребява. Интересно, че пред чужди хора не показва налудностите си. Личи си, че и има нещо, но не го демонстрира и афишира така, както у дома. Има също ОКР мисля се казва. Все проверява разни неща. Ако пусне чешмата да си мие ръцете, може да стои половин час, ако насила не я махне някой от чешмата. После следва половин час взиране в чучура, дали е спряла водата и затягане на кранчето почти до чупване. Единствената и връзка с реалността настъпва когато огладнее. Тогава всички страхове отиват на заден план. Яде развалена храна, ако не я спре човек навреме, не си мие ръцете, често получава стомашно-чревни разстройства поради това и обвинява близките си, че я тровят. Вместо да свърши нещо полезно, като здравите хора, запълва времето си да измисля разни щуротии с които да подлудява хората с които живее. Също и хрумват и разни налудничави изисквания към тях. И всеки ден са различни - има богата фантазия. И е супер упорита и инат да се случи това което си е наумила. Човек за храната и хигиената и ли да се грижи, или да се чуди как да се отърве от неспирното и бръщолевене на щуротии. И ми изникват основно два въпроса. Единия е, как така тя знае, че заради болестта си измисля тези щуротии, и все пак е склонна да вярва на тях, а не на хората които реално я обгрижват. Все пак, всеки нормален човек би взел за авторитет човека който го обгрижва, на не някакви фантазии. Може ли по някакъв начин, чрез факта, че е зависима от близките си, да направи избора да им има доверие на тях, а не на щуротиите които и хрумват? И втория въпрос, има ли някакви насоки, как човек да се държи, ако има такъв човек у дома? Питах две светила в психиатрията и останах разочарован. Няма да им казвам имената, но едното каза, че нищо не може да се направи, винаги щуротиите ще са приоритет в главата и. И май е така. Гадно е, колкото и да я увещава човек, че тя в крайна сметка прави каквото първоначално си е наумила. След като пострада от действията си, извърта нещата, че близките и тайно от нея са и навредили, а реално тя сама си вреди, като не слуша здравите около нея. Другото светило ми надрънка някакви пълни глупости, които от опит знам, че ще предизвикат още по-голям хаос в главата на тази жена. Реално я поощрява да прави шантавите неща които и хрумват, от които вече стана дума, тя в последствие страда. Не знам дали идеята е, до толкова да пострада, та да разбере, че измисля глупости, или просто искаше да я разкара от кабинета си и отговори на посоки нещо, без да се замисля много. Та за това рекох да попитам и тук.


Вие на лекар няма ли да я заведете?
CinemaFreak
 
Мнения: 86
Регистриран на: 26 Фев 2018, 10:34

Re: Защо нямате раздел "Психиатрия"?

Мнениеот dobcho73 » 14 Юли 2018, 17:51

CinemaFreak, съжалявам, че не сте способен/на да разберете написаното в поста. Вярно, малко е дългичък, но ясно се вижда, че сме я водили и продължаваме да я водим и то при най-добрите лекари. Но лекар не значи бог или вълшебник, който щраква с пръсти и проблема изчезва.
dobcho73
 
Мнения: 4
Регистриран на: 10 Юли 2018, 21:06

Re: Защо нямате раздел "Психиатрия"?

Мнениеот Пенчо Кубадинский » 14 Юли 2018, 23:45

dobcho73 написа:CinemaFreak, съжалявам, че не сте способен/на да разберете написаното в поста. Вярно, малко е дългичък, но ясно се вижда, че сме я водили и продължаваме да я водим и то при най-добрите лекари. Но лекар не значи бог или вълшебник, който щраква с пръсти и проблема изчезва.

Зачетох се и аз, но не видях къде става ясно, че сте я водили на преглед?
"Питах две светила" може да означава всичко. Вероятно жената е за специализирана институция, а лечението и у дома няма да доведе до нищо добро.
Пенчо Кубадинский
 
Мнения: 109
Регистриран на: 02 Мар 2018, 10:06

Re: Защо нямате раздел "Психиатрия"?

Мнениеот dobcho73 » 15 Юли 2018, 15:21

Добре де, вече я ясно. Лежала е няколко пъти. Някъде на около 20 години беше като започна всичко. Сега е на 38. Лошото е, че още като млада, не намериха нищо друго освен клозапин което да и действа. А който е запознат, клозапина е последен избор на психиатъра. Почти винаги сработва, но има ужасни странични ефектни. В тази връзка, няма как да приема безкрайно високи дози от него. И сега като вече всичко е ясно, съм сигурен, че ще получа отговор.
dobcho73
 
Мнения: 4
Регистриран на: 10 Юли 2018, 21:06

Следваща

Назад към Въпроси и предложения

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта