Трябва ли 8 март да е неработен ден за жените?

Всяко мнение има място на ринга и никой противник не е за подценяване - не се караме, а дискутираме!

Трябва ли 8 март да е неработен ден за жените?

Мнениеот Rali_hr » 08 Мар 2018, 10:17

На първо място искам да ви честитя празника на всички прекрасни жени, бъдете живи и здрави и много обичани и уважавани от мъжете до вас!
А сега на въпроса. Днес разбрах от няколко приятелки, че от работа са ги пуснали от работа, защото е 8 март, а при други, работното време приключва на обяд, отново, заради празника. :mrgreen: Често работата на такъв принцип е по администрациите.
Та правилно ли е днес жените да не работят или да си тръгват по-рано от работа и във фирмата, в която вие работите, има ли специален начин за отбелязване на празника и някакви облекчения за дамите?
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Трябва ли 8 март да е неработен ден за жените?

Мнениеот Adhoc » 08 Мар 2018, 12:32

То остава това да стане. Като нямаме делници, поне празници да имаме.
Adhoc
 
Мнения: 67
Регистриран на: 26 Фев 2018, 14:07

Re: Трябва ли 8 март да е неработен ден за жените?

Мнениеот Тъжна Луна » 08 Мар 2018, 14:58

Rali_hr написа:На първо място искам да ви честитя празника на всички прекрасни жени, бъдете живи и здрави и много обичани и уважавани от мъжете до вас!
А сега на въпроса. Днес разбрах от няколко приятелки, че от работа са ги пуснали от работа, защото е 8 март, а при други, работното време приключва на обяд, отново, заради празника. :mrgreen: Често работата на такъв принцип е по администрациите.
Та правилно ли е днес жените да не работят или да си тръгват по-рано от работа и във фирмата, в която вие работите, има ли специален начин за отбелязване на празника и някакви облекчения за дамите?

Мойта фирма ще фалира на 8 март, щото всички сме жени. Работата напрао ще абортира! Ще ме извинявате за израза
Аватар
Тъжна Луна
 
Мнения: 262
Регистриран на: 23 Фев 2018, 13:11

Re: Трябва ли 8 март да е неработен ден за жените?

Мнениеот Snejna » 08 Мар 2018, 15:36

Не знам каква ще е тази фирма, да фалира за 1 ден, все едно по коледа и нова година да работите всички. На моята работа жените работихме до 12ч, след което бяхме на обяд с шефския колектив. Приключихме до 13;30 и се прибрахме, а за довечера имаме огранизирано парти. Не виждам нищо лошо да се поглезим чисто по женски един ден. Да не говорим,ч е всъщност ползите идват от малките жестове, да ти подарят цвете, да ти кажа една добра дума.
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Трябва ли 8 март да е неработен ден за жените?

Мнениеот Chalmers » 08 Мар 2018, 18:07

Тъжна Луна написа:Мойта фирма ще фалира на 8 март, щото всички сме жени. Работата напрао ще абортира! Ще ме извинявате за израза

:+1: :grin: :grin:
Аватар
Chalmers
 
Мнения: 29
Регистриран на: 23 Фев 2018, 15:09

Re: Трябва ли 8 март да е неработен ден за жените?

Мнениеот kikimoraa » 08 Мар 2018, 19:29

Snejna написа:Не знам каква ще е тази фирма, да фалира за 1 ден, все едно по коледа и нова година да работите всички. На моята работа жените работихме до 12ч, след което бяхме на обяд с шефския колектив. Приключихме до 13;30 и се прибрахме, а за довечера имаме огранизирано парти. Не виждам нищо лошо да се поглезим чисто по женски един ден. Да не говорим,ч е всъщност ползите идват от малките жестове, да ти подарят цвете, да ти кажа една добра дума.

напълно те подкрепям, понякога на човек му трябва съвсем малко, за да се почувства специален! А един ден в годината не виждам коя фирма ще тръгне да фалира, разбирам работата да е в магазин, или на смени, да си сред хора - да, но ако е примерно производство или някоя администрация (офис работа) може да се прежали един следобед. :)
kikimoraa
 
Мнения: 255
Регистриран на: 26 Мар 2017, 11:03

Re: Трябва ли 8 март да е неработен ден за жените?

Мнениеот Kremiliya » 09 Мар 2018, 10:33

Според мен няма нужда да е неработен ден, все пак е ден като ден, все едно на рождения си да не работи рожденика. Всеки има право да си вземе отпуск, ако иска да празнува. Няма нужда да се прави нищо специално.
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Re: Трябва ли 8 март да е неработен ден за жените?

Мнениеот Малката Сладката » 09 Мар 2018, 13:59

Да ви кажа, аман от тоз 8-ми март, аман. То еманципация, то чудо. В даден момент в прословутия преход вече никой не знае какво празнуваме на 8 март - празника на жената или, на майката ли, на трактористката ли. И каква е ползата от шибаната еманципация? Преди жената си е стояла в кухнята и е гледала децата. Днес ходи на работа, след това взима децата от училище, прибира се, готви, пере, чисти, довършва си работата, останала от офиса... През това време мъжът й си прехвърля трибуквания от единия джоб в другия, почесвайки се от време на време по макарите, докато жули ракия и салата и от време на време изпуска някоя псувня по Бойко Борисов, или казва "по Бай Тошево време беше по-добре."
И какво ако почиваме на 8 март? Каква би била ползата? По-практично би било да получим двоен надник.Не че празнувам или намирам защо да празнувам на 8 март, ама поне да бъдем практични и да се държим със стадото.
Малката Сладката
 
Мнения: 31
Регистриран на: 28 Фев 2018, 16:46

Re: Трябва ли 8 март да е неработен ден за жените?

Мнениеот Atina_ » 09 Мар 2018, 14:05

Аз смятам, че 8 март е един много хубав и позитивен празник, защото в наши дни мъжете често забравят колко прекрасни същества са жените и колко сме им необходими. Не одобрявам да се сещат за това само веднъж в годината или само на 8 март да подаряват цветя, бонобони и въобще да се сещат, че и жената е човек, но денят е един положителен повод и причина да се почувстваме обичани. Смятам, че би било удачно да почиваме на 8 март, но съм съгласна с Малката Сладката, че не бих отказала и двоен надник.
Вчера слушах по новините, че в Русия 8 март е официален празник и руският народ ще почива цели 4 дни, за да го отбележи. Освен това Путин изнесе много хубава реч, в която отдадено заслуженото на представителките на нежния пол.
Женската природа е многостранна и изменчива, гъвкава като бамбук, огъващ се под напора на вятъра. Жената може да бъде нежна, обичаща и добра, но да понася всички несгоди на живота със сила и твърдост като мъж. Мъже, замислете се какъв би бил животът ви, ако я нямаше жената до вас? Дали щеше да бъде толкова хубав, смислен и подреден? Дали щеше да има кой да ви обича дори в простичките жестове като да ви изпере чорапите или да ви приготви сандвич за обяд?
Atina_
 
Мнения: 21
Регистриран на: 23 Фев 2018, 14:52

Re: Трябва ли 8 март да е неработен ден за жените?

Мнениеот Malina » 09 Мар 2018, 15:05

Много правилно, а мъжете дори не се сещат понякога за някой елементарен жест, като да подарят цвете на своята любима за празника.
Аз лично започнах да чувствам 8 март като празник чак, след като станах майка, до преди това, колкото и да беше, не усещах, че имам истински празник.
Но да знаеш, че един ден детето ти ще направи нещо за теб на този празник! Като гледам приятелки, как получават картички и децата им изливат най-съкровените си мисли за майките си ми се стопля сърцето.
Моята дъщеричка е още малка, но очаквам с нетърпение да усетя вълнението от нейния подарък.
А дали ще е работен или не, дали ще е само почивен за дамите, или ще работят на пълен ден - няма значение, важното е жените да усетят, че са ценени и че са уважаавани за това, което са и което правят. :inlove:
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Следваща

Назад към Сблъсък

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта