Могат ли да се публикуват лични карти в интернет?!

Всяко мнение има място на ринга и никой противник не е за подценяване - не се караме, а дискутираме!

Могат ли да се публикуват лични карти в интернет?!

Мнениеот Malina » 09 Мар 2018, 13:55

Казаха ми, че променят личните карти и пуснах да търся в гугъл информация. излезнаха ми достас изображения с наснимани лични карти, без да са скрите данните. Дали са измислени или не, дали са фалшиви, всичко да е направено за снимката.. все пак, нормално ли е да има качени лични данни и карти в интернет?
не е ли по-правилно тази информация да бъде заличена, дали е законно?
Аз сега мога ли да си кача личната карта тука на някой, ей така, за да изобразя по-добре темата, която искам да повдигна на въпрос?
Не е ли странно и не трябва ли полицията да реагира? :?: :?: :?:
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Могат ли да се публикуват лични карти в интернет?!

Мнениеот kalinka-kuku » 01 Апр 2018, 08:53

Явно всичко може! Макар че ми се струва много опасно, и все пак , да се надяваме, че номерата са фалшиви и са попълнени на случаен принцип и не отговарят на истината.
Аватар
kalinka-kuku
 
Мнения: 1189
Регистриран на: 20 Мар 2015, 15:25

Re: Могат ли да се публикуват лични карти в интернет?!

Мнениеот Пенчо Кубадинский » 07 Апр 2018, 13:51

Естествено, че не. Трябва да си идиот, за да го допуснеш.
Пенчо Кубадинский
 
Мнения: 109
Регистриран на: 02 Мар 2018, 10:06

Re: Могат ли да се публикуват лични карти в интернет?!

Мнениеот Mon_ton » 10 Апр 2018, 11:51

Може би са фалшиви и не са истински данните, които са публикувани в интернета.
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Могат ли да се публикуват лични карти в интернет?!

Мнениеот Тъжна Луна » 25 Апр 2018, 15:57

И аз мисля,че тия резултати са с неверни данни, дадени са просто за пример. Иначе въпросът дали е нормално да си видиш личната карта в нета е излишен :cool:
Аватар
Тъжна Луна
 
Мнения: 262
Регистриран на: 23 Фев 2018, 13:11

Re: Могат ли да се публикуват лични карти в интернет?!

Мнениеот Frac » 25 Апр 2018, 16:36

Не е редно. На моя близка така от снимка на личната й карта други лица изтеглиха солиден сума. Сега момичето е в черния списък на банките. Всички знаят как е станала измамата, но... Така че снимка и данни на лина карта в интернет, пък и не само си е притеснително.
Аватар
Frac
 
Мнения: 626
Регистриран на: 23 Фев 2018, 17:55

Re: Могат ли да се публикуват лични карти в интернет?!

Мнениеот rabotnata pchela » 25 Апр 2018, 20:13

Frac написа:Не е редно. На моя близка така от снимка на личната й карта други лица изтеглиха солиден сума. Сега момичето е в черния списък на банките. Всички знаят как е станала измамата, но... Така че снимка и данни на лина карта в интернет, пък и не само си е притеснително.

Tова е ужасно и сега тя трябва да ги връща тези пари нали! аз направо се възмущавам как може почти навсякъде да искат лични данни!
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Могат ли да се публикуват лични карти в интернет?!

Мнениеот Frac » 27 Апр 2018, 17:30

И аз така се възмущавам, но навсякъде искат ЕГН и други подробности. Не виждам каква е тази защита на лични данни!
Аватар
Frac
 
Мнения: 626
Регистриран на: 23 Фев 2018, 17:55

Re: Могат ли да се публикуват лични карти в интернет?!

Мнениеот Frac » 15 Май 2018, 17:26

Скоро четох, че от следващата година само институциите ще имат право да искат копие от лична карта. Всяко друго посегателство ще се счита за незаконно.
Аватар
Frac
 
Мнения: 626
Регистриран на: 23 Фев 2018, 17:55

Re: Могат ли да се публикуват лични карти в интернет?!

Мнениеот SkyWolf » 16 Май 2018, 14:19

От 25ти май влиза в сила регламент на ЕС за защита на личните данни.

Няма да е незаконно да се искат ЕГН, IP адрес, настоящ адрес и други детайли, които се класифицират като лични данни, стига да ви уведомят изрично за какво ги искат, за какво ще се използват и да имат съответното разрешително от КЗЛД за боравене с лични данни. Т.нар. Администратори на лични данни. Това и сега е валидно и доста добре регламентирано. Получава се обаче и право на отказ да се съхраняват личните данни, право да бъдеш "забравен" и някои други благинки, които преди ги нямаше.

Колкото до личните карти - дори и на лични съобщения е опасно човек да праща снимка, камо ли някъде в интернет да се качва. И това не е изключение, има и такива хора, които дори представа си нямат, че са го направили.
SkyWolf
 
Мнения: 2
Регистриран на: 16 Май 2018, 14:15

Следваща

Назад към Сблъсък

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта