Травмиращ и ужасен процес ли е раждането?!

Искамe бебе - бременност, моментът на раждането, майчинство, проблемно забременяване и ин витро, осиновяване и приемна грижа

Re: Травмиращ и ужасен процес ли е раждането?!

Мнениеот Мирослав Комшийски » 12 Мар 2018, 15:27

Тъжна Луна написа:
rabotnata pchela написа:Не знам дали е така, разкажи за твоето цветущо раждане и как си се чувствала, явно е било изключително леко и приятно, ти си за завиждане направо, така де, да се поучим от теб, за да знаем ние за следващия път, а тези, които не са раждали, да знаят, че то е истински купон. :cheerleadersmileygirl:

Беше си кОпон! изпитах голям ужас. Докторите ме гледаха като голям камък и тъй като явно не виках както останалите, ме призоваваха да напсувам мъжа си, който бил отговорен :lol: А.. и коментираха, че който бил имал малки ръце раждал по-трудно :) За да се водят подобни приказки ще да е било епично :lol: :lol: :lol:

ам една да си го каже ееейййй. ама пак мъжете виновни били все едно жените кълките стискали. ама га едохте кифтетата не ривахте!


*Ела на батя у креватя :mrgreen:
Ела на батя у креватя
Мирослав Комшийски
 
Мнения: 21
Регистриран на: 09 Мар 2018, 15:57

Re: Травмиращ и ужасен процес ли е раждането?!

Мнениеот cakes » 12 Мар 2018, 18:13

Мама казва, че работата на жената да е хубава и мила. За да задържи стабилен мъж до себе си ВСЯКА жена трябва да роди и да гледа детето си. раждането може да е малко страшно, защото променя тялото, но е задължение на всяка!
Аватар
cakes
 
Мнения: 33
Регистриран на: 02 Мар 2018, 14:44

Re: Травмиращ и ужасен процес ли е раждането?!

Мнениеот rabotnata pchela » 12 Мар 2018, 19:17

Да, има хора, които раждат за 1 час, има и такива, като мен дето се мъчат там по 8 часа, а други ми завиждат и раждата 12-15 часа. :lol: Все пак това не го прави кОпон, да знаете. :mrgreen:
Иначе по-естествено от раждането няма, стига само лекарите да са нормални хора! :)
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Травмиращ и ужасен процес ли е раждането?!

Мнениеот Малката Сладката » 13 Мар 2018, 13:49

Аааа, не бе. Не че съм раждала, ама само като си представя, че трябва да изкарам пъпеш през дупка, през която трудно би минал лимон, и ми става лошо. Ама ще го преживея, все пак съм по-мъж от повечето мъже, дейба.
Малката Сладката
 
Мнения: 31
Регистриран на: 28 Фев 2018, 16:46

Re: Травмиращ и ужасен процес ли е раждането?!

Мнениеот Мирослав Комшийски » 13 Мар 2018, 14:13

cakes написа:Мама казва, че работата на жената да е хубава и мила. За да задържи стабилен мъж до себе си ВСЯКА жена трябва да роди и да гледа детето си. раждането може да е малко страшно, защото променя тялото, но е задължение на всяка!

Ой на мама ненагледното пиленцИ :heartbeating:
Ела на батя у креватя
Мирослав Комшийски
 
Мнения: 21
Регистриран на: 09 Мар 2018, 15:57

Re: Травмиращ и ужасен процес ли е раждането?!

Мнениеот Тъжна Луна » 13 Мар 2018, 14:15

cakes написа:Мама казва, че работата на жената да е хубава и мила. За да задържи стабилен мъж до себе си ВСЯКА жена трябва да роди и да гледа детето си. раждането може да е малко страшно, защото променя тялото, но е задължение на всяка!

Чак пък да е задължение...
Аватар
Тъжна Луна
 
Мнения: 262
Регистриран на: 23 Фев 2018, 13:11

Re: Травмиращ и ужасен процес ли е раждането?!

Мнениеот Kayra » 26 Мар 2018, 11:04

Второто ми раждане беше страхотно. Исках да е без медикаменти и без упойка. Анестезиолога ме убеждаваше, че това било най-жестоката грешка в живота ми, направо се чудя на лекарите каква клетва са полагали точно. Именно от тях тръгват митовете за ужасяващи раждания. А истината е, че ако раждането е немедикализирано, ако жената има възможност да се движи до последно и най-вече да роди в поза, която е удобна на нея, а не на доктора, раждането минава лесно и без проблеми. Все пак еволюцията е създала телата да ни се справят далеч преди медицината да измили епиозотомията и упойката. И така на моето второ раждане имах възможност да се движа до последно, но позата ми беше пак умряла хлебарка, заради тъпата болница, все пак ме болеше много по-малко, от колкото първия път с всички медикаменти и упойки.
А хич не искам да обяснявам, колко зле бях след първото раждане - упойка, разкъсвания, защото като сложат упойка и наблъскат окситоцин, лекарите бързат да избутат бебето през шийката на матката и ето ти куп травми, вместо просто да ме бяха оставили да ходя и да чакам докато нещата се случат....
Няма нищо страшно в дългото раждане, когато прогресира нормално - разкритието се случва за часове, поне 8-10 и обикновено в началото се усеща само лека болка. Много жени избират в този момент да излязат на разходка на пример. Колкото повече ходене и движение, толкова по-добре и по-малко болка, колкото повече лежане - толкова по-зле.

И така най-важното е, че втория път успях да се преборя за първи контакт между мен и бебето и това беше най-страхотното и велико нещо в живота ми.
Аватар
Kayra
 
Мнения: 14
Регистриран на: 20 Юни 2017, 16:54

Re: Травмиращ и ужасен процес ли е раждането?!

Мнениеот Тъжна Луна » 26 Мар 2018, 13:45

Kayra написа:Второто ми раждане беше страхотно. Исках да е без медикаменти и без упойка. Анестезиолога ме убеждаваше, че това било най-жестоката грешка в живота ми, направо се чудя на лекарите каква клетва са полагали точно. Именно от тях тръгват митовете за ужасяващи раждания. А истината е, че ако раждането е немедикализирано, ако жената има възможност да се движи до последно и най-вече да роди в поза, която е удобна на нея, а не на доктора, раждането минава лесно и без проблеми. Все пак еволюцията е създала телата да ни се справят далеч преди медицината да измили епиозотомията и упойката. И така на моето второ раждане имах възможност да се движа до последно, но позата ми беше пак умряла хлебарка, заради тъпата болница, все пак ме болеше много по-малко, от колкото първия път с всички медикаменти и упойки.
А хич не искам да обяснявам, колко зле бях след първото раждане - упойка, разкъсвания, защото като сложат упойка и наблъскат окситоцин, лекарите бързат да избутат бебето през шийката на матката и ето ти куп травми, вместо просто да ме бяха оставили да ходя и да чакам докато нещата се случат....
Няма нищо страшно в дългото раждане, когато прогресира нормално - разкритието се случва за часове, поне 8-10 и обикновено в началото се усеща само лека болка. Много жени избират в този момент да излязат на разходка на пример. Колкото повече ходене и движение, толкова по-добре и по-малко болка, колкото повече лежане - толкова по-зле.

И така най-важното е, че втория път успях да се преборя за първи контакт между мен и бебето и това беше най-страхотното и велико нещо в живота ми.

И аз това исках да кажа. или се надявах някой да каже с пускането на тази тема, обаче явно раждането продължава да се счита за инквизиция от повечето жени (поне от пишещите тук).
Аватар
Тъжна Луна
 
Мнения: 262
Регистриран на: 23 Фев 2018, 13:11

Re: Травмиращ и ужасен процес ли е раждането?!

Мнениеот Monika_Spasova » 26 Мар 2018, 15:36

Ама то не е инквизиция, но нека да си признаем, ако можеше да роди някой друг вместо вас, вие ли щяхте да ги направите?
А и не се знае кой какво е преживял, ако Kayra нямаше хубаво раждане и тя или нямаше второ дете, за чието раждане да говори, като успешно.. щеше да е смного по-лош спомен от първото раждане.
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Травмиращ и ужасен процес ли е раждането?!

Мнениеот sad » 29 Мар 2018, 17:19

Ако мога да прехвърля раждането на партньора си няма да ми мигне окото ....
не е инквизиция, просто не е цветя роси и вълшебства.
Аватар
sad
 
Мнения: 148
Регистриран на: 22 Фев 2018, 12:48

ПредишнаСледваща

Назад към Бременност, раждане и майчинство

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта