Травмиращ и ужасен процес ли е раждането?!

Искамe бебе - бременност, моментът на раждането, майчинство, проблемно забременяване и ин витро, осиновяване и приемна грижа

Re: Травмиращ и ужасен процес ли е раждането?!

Мнениеот annamaria » 20 Сеп 2018, 11:50

И аз го предложих това, защото опитът от раждането е много по-ценен, отколкото да изхождаме от това, че всяко раждане е травматично и сложно. Много по-ценно е да се чуят реални ситуации и житейски опит от това как е минало раждането, отколкото да го усложняваме преди да е започнало.
annamaria
 
Мнения: 3396
Регистриран на: 09 Фев 2015, 17:09

Re: Травмиращ и ужасен процес ли е раждането?!

Мнениеот Pacienti » 21 Сеп 2018, 16:21

Аз с две ръце препоръчвам д-р Димитров от Свети Лазар. Невероятен лекар и човек, рядко се срещат такива хора вече.
Прегледал ме е на рожденият си ден :)
https://www.facebook.com/SvetiLazarHosp ... =3&theater
Pacienti
 
Мнения: 1251
Регистриран на: 03 Апр 2014, 11:00

Re: Травмиращ и ужасен процес ли е раждането?!

Мнениеот Doktoricata » 25 Сеп 2018, 17:04

Pacienti написа:Аз с две ръце препоръчвам д-р Димитров от Свети Лазар. Невероятен лекар и човек, рядко се срещат такива хора вече.
Прегледал ме е на рожденият си ден :)
https://www.facebook.com/SvetiLazarHosp ... =3&theater


Да, велик лекар е, защото освен, че е професионалист, проявява и човешко отношение.
Doktoricata
 
Мнения: 709
Регистриран на: 03 Апр 2014, 10:48

Re: Травмиращ и ужасен процес ли е раждането?!

Мнениеот Tinki » 02 Окт 2018, 14:38

А доктор Димитров привърженик на кой тип раждане е?
Tinki
 
Мнения: 602
Регистриран на: 15 Яну 2015, 11:39

Re: Травмиращ и ужасен процес ли е раждането?!

Мнениеот Lisandra » 02 Окт 2018, 17:27

Tinki написа:А доктор Димитров привърженик на кой тип раждане е?

В Свети Лазар са привърженици на естествения подход при ражданията, ако не се налага секцио по медицински причини.
Lisandra
 
Мнения: 1119
Регистриран на: 09 Юли 2015, 12:58

Re: Травмиращ и ужасен процес ли е раждането?!

Мнениеот annamaria » 03 Окт 2018, 12:35

Чудесно! На много лекари им е по-лесно да водят раждане чрез секцио. Хубаво е, че тази болница се придържа към естественото раждане. Съвсем нормално е да преминат към секцио, когато има проблем.
annamaria
 
Мнения: 3396
Регистриран на: 09 Фев 2015, 17:09

Re: Травмиращ и ужасен процес ли е раждането?!

Мнениеот nefertiti » 03 Окт 2018, 17:38

Lisandra написа:
Tinki написа:А доктор Димитров привърженик на кой тип раждане е?

В Свети Лазар са привърженици на естествения подход при ражданията, ако не се налага секцио по медицински причини.

Малко са лекарите, които ще чакат естествено. Повечето предпочитат секцио, така си знаят колко време и всичко.
nefertiti
 
Мнения: 1333
Регистриран на: 01 Фев 2016, 15:10

Re: Травмиращ и ужасен процес ли е раждането?!

Мнениеот Monika_Spasova » 03 Окт 2018, 18:49

Не съм съгласна, лекарите не винаги държат раждането да е секцио, дори голяма част от тях убеждават родилката раждането да бъде естествено. НО естественото е по-страшно и затова все гледаме да изберем лесния начин.
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Травмиращ и ужасен процес ли е раждането?!

Мнениеот Тъжна Луна » 04 Окт 2018, 15:55

Monika_Spasova написа:Не съм съгласна, лекарите не винаги държат раждането да е секцио, дори голяма част от тях убеждават родилката раждането да бъде естествено. НО естественото е по-страшно и затова все гледаме да изберем лесния начин.

ехо?! естественото било по-страшно?! Кое му е страшното, че не си под упойка и разбираш кое как се случва, докато за другото едни 20 минути (ако всичко е наред) спиш като пън и после с дни не можеш да се изправиш и да си гушнеш детето. Голяма част от лекарите не са против естественото раждане, ама тънко тънко плашат родилките с него и те си мислят е правят информиран избор как да родят.. щото секциото било по-малко страшно.. WTF???
Аватар
Тъжна Луна
 
Мнения: 262
Регистриран на: 23 Фев 2018, 13:11

Re: Травмиращ и ужасен процес ли е раждането?!

Мнениеот annamaria » 08 Окт 2018, 15:04

Тъжна Луна написа:
Monika_Spasova написа:Не съм съгласна, лекарите не винаги държат раждането да е секцио, дори голяма част от тях убеждават родилката раждането да бъде естествено. НО естественото е по-страшно и затова все гледаме да изберем лесния начин.

ехо?! естественото било по-страшно?! Кое му е страшното, че не си под упойка и разбираш кое как се случва, докато за другото едни 20 минути (ако всичко е наред) спиш като пън и после с дни не можеш да се изправиш и да си гушнеш детето. Голяма част от лекарите не са против естественото раждане, ама тънко тънко плашат родилките с него и те си мислят е правят информиран избор как да родят.. щото секциото било по-малко страшно.. WTF???


Абсолютно те подкрепям. Но за ползата от естествено раждане трудно може да се говори на бъдещи родилики. Много са малко тези, които смело решават да родят естествено, което и си е естествения ред на нещата.
annamaria
 
Мнения: 3396
Регистриран на: 09 Фев 2015, 17:09

ПредишнаСледваща

Назад към Бременност, раждане и майчинство

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта