Травмиращ и ужасен процес ли е раждането?!

Искамe бебе - бременност, моментът на раждането, майчинство, проблемно забременяване и ин витро, осиновяване и приемна грижа

Re: Травмиращ и ужасен процес ли е раждането?!

Мнениеот Doktoricata » 08 Окт 2018, 17:13

Тъжна Луна написа:
Monika_Spasova написа:Не съм съгласна, лекарите не винаги държат раждането да е секцио, дори голяма част от тях убеждават родилката раждането да бъде естествено. НО естественото е по-страшно и затова все гледаме да изберем лесния начин.

ехо?! естественото било по-страшно?! Кое му е страшното, че не си под упойка и разбираш кое как се случва, докато за другото едни 20 минути (ако всичко е наред) спиш като пън и после с дни не можеш да се изправиш и да си гушнеш детето. Голяма част от лекарите не са против естественото раждане, ама тънко тънко плашат родилките с него и те си мислят е правят информиран избор как да родят.. щото секциото било по-малко страшно.. WTF???

Секциото нали вече не го правят с пълна упойка?
Doktoricata
 
Мнения: 709
Регистриран на: 03 Апр 2014, 10:48

Re: Травмиращ и ужасен процес ли е раждането?!

Мнениеот Буба Мара » 08 Окт 2018, 17:17

Когато избрах да родя естествено (всъщност изобщо не е ставало и дума за избор) изобщо не съм се имала за смела. Мисля обаче, че щях да изпадна в паника, ако в хода на раждането трябваше да ме режат. Може би всичко е и до предварителната нагласа. Настрани от медицинските причини за секцио, ако бях със съзнанието да раждам така и се наложеше друго не знам как щеше да бъде, подозирам, че травмиращо :+1:
Аватар
Буба Мара
 
Мнения: 305
Регистриран на: 22 Фев 2018, 15:47

Re: Травмиращ и ужасен процес ли е раждането?!

Мнениеот Lisandra » 10 Окт 2018, 16:16

Естественото раждане е за предпочитане, ако не се налага секцио по медицински причини. Две мнения по въпроса няма. Обаче съветвам родилките предварително да се насочат към лекар и съответно да се информират за целия процес от него. В противен случай, раждането може да се превърне в кошмар.
Lisandra
 
Мнения: 1119
Регистриран на: 09 Юли 2015, 12:58

Re: Травмиращ и ужасен процес ли е раждането?!

Мнениеот Monika_Spasova » 10 Окт 2018, 16:31

Аз избрах да родя секцио, познавам се и знам своя праг на болката, но и търпимостта ми. Секцио се прави и с пълна упойка и с епидурална, зависи от случая. Например, имам прителка, която е толкова страхлива и слаба психически, че нямаше вариант, в който тя ражда естествено, нито будна, за нея само пълна упойка.
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Травмиращ и ужасен процес ли е раждането?!

Мнениеот Lisandra » 11 Окт 2018, 16:27

Monika_Spasova написа:Аз избрах да родя секцио, познавам се и знам своя праг на болката, но и търпимостта ми. Секцио се прави и с пълна упойка и с епидурална, зависи от случая. Например, имам прителка, която е толкова страхлива и слаба психически, че нямаше вариант, в който тя ражда естествено, нито будна, за нея само пълна упойка.

Какво щеше да прави твоята приятелка преди 150 години? Казвам го в подкрепа на напредъка на медицината.
Кой как ще роди си е негов личен избор и никой няма право да го съди.
Lisandra
 
Мнения: 1119
Регистриран на: 09 Юли 2015, 12:58

Re: Травмиращ и ужасен процес ли е раждането?!

Мнениеот annamaria » 12 Окт 2018, 11:04

И аз имам позната, която е раждала два пъти и то с пълна упойка. Но май тогава епидуралната не е била толкова разпространена. Може би наистина е стресиращо да си буден и да осъзнаваш, че коремът ти е отворен, за да извадят бебето. Затова май, ако няма пречка, по-добре естествено раждане.
annamaria
 
Мнения: 3396
Регистриран на: 09 Фев 2015, 17:09

Re: Травмиращ и ужасен процес ли е раждането?!

Мнениеот Pacienti » 12 Окт 2018, 15:23

Хайде сега, да не е по-малко стресиращо на други места да се разтваряш.
Шегувам се, но начина, по който си го описала ме накара да направя сравнението.
Аз също съм на мнение, че трябва да имаме право на избор при раждането. В края на краищата на наш гръб е всичко.
Pacienti
 
Мнения: 1251
Регистриран на: 03 Апр 2014, 11:00

Re: Травмиращ и ужасен процес ли е раждането?!

Мнениеот annamaria » 15 Окт 2018, 14:58

Раждането е процес който може да се ръководи. Затова аз смятам, че няма нищо сложно в това да си предварително информирана за процеса раждане и да се възползваш от удобствата и преимуществата, които предлага съвременната медицина.
annamaria
 
Мнения: 3396
Регистриран на: 09 Фев 2015, 17:09

Re: Травмиращ и ужасен процес ли е раждането?!

Мнениеот Pacienti » 16 Окт 2018, 17:06

annamaria написа:Раждането е процес който може да се ръководи. Затова аз смятам, че няма нищо сложно в това да си предварително информирана за процеса раждане и да се възползваш от удобствата и преимуществата, които предлага съвременната медицина.

Напълно подкрепям и в тази връзка, споделям, че моят лекар дава предродилна консултация:
https://www.facebook.com/SvetiLazarHosp ... =3&theater
Не се колебайте, това е един от най-добрите гинеколози.
Pacienti
 
Мнения: 1251
Регистриран на: 03 Апр 2014, 11:00

Re: Травмиращ и ужасен процес ли е раждането?!

Мнениеот annamaria » 16 Окт 2018, 17:12

Предродилната консултация е още по-важна. Именно от нея зависи психологическата настройка и разбира се подготвеност на майката. Колкото по-спокойна и подготвена е жената, толкова по-леко протича раждането.
annamaria
 
Мнения: 3396
Регистриран на: 09 Фев 2015, 17:09

ПредишнаСледваща

Назад към Бременност, раждане и майчинство

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта