Травмиращ и ужасен процес ли е раждането?!

Искамe бебе - бременност, моментът на раждането, майчинство, проблемно забременяване и ин витро, осиновяване и приемна грижа

Re: Травмиращ и ужасен процес ли е раждането?!

Мнениеот Tinki » 18 Окт 2018, 15:10

И аз съм чувала за доктор Димитров все хубави отзиви- добър гинеколог, добър акушер-гинеколог. Много жени е прегледал, много бебета са се родили при него.
Tinki
 
Мнения: 602
Регистриран на: 15 Яну 2015, 11:39

Re: Травмиращ и ужасен процес ли е раждането?!

Мнениеот Lisandra » 18 Окт 2018, 17:22

Tinki написа:И аз съм чувала за доктор Димитров все хубави отзиви- добър гинеколог, добър акушер-гинеколог. Много жени е прегледал, много бебета са се родили при него.

Чувала или чела, иначе, че е добър, добър е. Той е голям специалист при рискова бременност.
Lisandra
 
Мнения: 1119
Регистриран на: 09 Юли 2015, 12:58

Re: Травмиращ и ужасен процес ли е раждането?!

Мнениеот annamaria » 19 Окт 2018, 15:28

Говорейки за лекарите днес е професионалният им празник. Да си пожелаем да има все повече такива лекари, като доктор Димитров и болничната помощ да се развива само в позитивна насока.
annamaria
 
Мнения: 3396
Регистриран на: 09 Фев 2015, 17:09

Re: Травмиращ и ужасен процес ли е раждането?!

Мнениеот Pacienti » 22 Окт 2018, 17:25

Lisandra написа:
Tinki написа:И аз съм чувала за доктор Димитров все хубави отзиви- добър гинеколог, добър акушер-гинеколог. Много жени е прегледал, много бебета са се родили при него.

Чувала или чела, иначе, че е добър, добър е. Той е голям специалист при рискова бременност.

Аз мога да потвърдя от личен опит. Д-р Димитров е рядко срещан лекар, то и цялата болница Свети Лазар е като оазис.
Pacienti
 
Мнения: 1251
Регистриран на: 03 Апр 2014, 11:00

Re: Травмиращ и ужасен процес ли е раждането?!

Мнениеот annamaria » 23 Окт 2018, 17:14

На фона на българското здравеопазване си е направо като мираж. Нормално е да има повече такива болници, в които като влезеш да се чувстваш по-комфортно и не толкова стресиращо. Защото ражданете е не просто процес, той е психологически процес, който изисква комфортна среда.
annamaria
 
Мнения: 3396
Регистриран на: 09 Фев 2015, 17:09

Re: Травмиращ и ужасен процес ли е раждането?!

Мнениеот Lisandra » 25 Окт 2018, 17:41

Pacienti написа:
Lisandra написа:
Tinki написа:И аз съм чувала за доктор Димитров все хубави отзиви- добър гинеколог, добър акушер-гинеколог. Много жени е прегледал, много бебета са се родили при него.

Чувала или чела, иначе, че е добър, добър е. Той е голям специалист при рискова бременност.

Аз мога да потвърдя от личен опит. Д-р Димитров е рядко срещан лекар, то и цялата болница Свети Лазар е като оазис.

Всички като са толкова добри, как да избереш при кой да се следиш и кой да те изражда?
Lisandra
 
Мнения: 1119
Регистриран на: 09 Юли 2015, 12:58

Re: Травмиращ и ужасен процес ли е раждането?!

Мнениеот viviann » 26 Окт 2018, 08:49

Не мисля.
Зависи и от нагласата, и от лекаря, и от самата бременност.
Имах късмета да си следя и двете бременности при страхотен лекар, който не говореше много, но беше внимателен и не всяваше паника. А и е един от най-добрите в града.
Раждах нормално, без дори да ми се намекне секцио. Естествено, ако е по медицински причини, никога не бих се дърпала от секцио, но при мен нищо не го налагаше.
Да, болка има, кой би го отрекъл? :) Но наистина всичко остава на заден план, когато видиш бебето си и знаеш че е живо и здраво.
Мислех си за епидурална упойка, при първото раждане, но в крайна сметка не стигнах до такава.
viviann
 
Мнения: 161
Регистриран на: 24 Окт 2018, 15:16

Re: Травмиращ и ужасен процес ли е раждането?!

Мнениеот velvet_81 » 26 Окт 2018, 09:56

За мен беше ужасно. Втори път сигурно не бих се навила да имам дете, заради кошмарните спомени.
Една отвратителна сестра не спираше да мърмори, а аз се сгъвах от контракции и трябваше да й търпя недоволството.
Имах усложнения по време на раждането и въобще...май не искам втори път да разбирам какво е. Знам че за всеки е различно, но при мен беше кофти, уви!
velvet_81
 
Мнения: 194
Регистриран на: 24 Окт 2018, 08:45

Re: Травмиращ и ужасен процес ли е раждането?!

Мнениеот Rali_hr » 26 Окт 2018, 10:08

Проблемът обикновено идва от заобикалящата среда, разбирайте лекари, сестри и т.н. ако става въпрос само и единствено за раждането чисто физически, ако няма усложнения, то би следвало да е еднакво при всички жени. Обаче едни биват тормозени, обиждани и т.н. тези раждания не носят положителни спомени.
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Травмиращ и ужасен процес ли е раждането?!

Мнениеот annamaria » 26 Окт 2018, 15:44

Отношението на лекарите по време на раждане е другата страна на въпроса. Двата последни примера са достатъчно красноречиви- от едно нормално раждане до едно такова, при което майката да не иска да си помисли. Затова казвам, че раждането изисква комфортна среда с лекари професионалисти, но и да има нормално човешко отношение към раждащата жена.
annamaria
 
Мнения: 3396
Регистриран на: 09 Фев 2015, 17:09

ПредишнаСледваща

Назад към Бременност, раждане и майчинство

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта