Травмиращ и ужасен процес ли е раждането?!

Искамe бебе - бременност, моментът на раждането, майчинство, проблемно забременяване и ин витро, осиновяване и приемна грижа

Re: Травмиращ и ужасен процес ли е раждането?!

Мнениеот Rali_hr » 28 Юни 2018, 15:23

Така трябва да е вболниците, тука само се карат на хората! Не ти трявба да имаш досег до болници, в София конкуренцията ли, парите ли, кое ги прави май по-хора и по-добрите специалисти са там.
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Травмиращ и ужасен процес ли е раждането?!

Мнениеот annamaria » 02 Юли 2018, 13:00

То по цял свят е така. Предимно в големите градове са по-добрите специалисти. Но става ли дума за процес- раждане, компромиси не трябва да има- раждането изисква грижи и компетентност.
annamaria
 
Мнения: 3396
Регистриран на: 09 Фев 2015, 17:09

Re: Травмиращ и ужасен процес ли е раждането?!

Мнениеот Pipilota » 02 Юли 2018, 13:59

По малките градове има и много добри специалисти. Не е нужно, не е и нормално за всяко нещо да бягаме в София. Раждането преди всичко е естествен процес, за който имаме 9 месеца да се подготвим. Да, няма някой да дойде да каже, че му е било много приятно, но е нещо, което се случва - минава и заминава и толкова. Има случаи, в които е кофти, но... преживява се, а и цената си струва.
Моята препоръка е да си избирате лекарите. Аз съм страшно благодарна на моя акушер-гинеколог, който ми помогна и в двете раждания!
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Травмиращ и ужасен процес ли е раждането?!

Мнениеот annamaria » 03 Юли 2018, 12:41

Съгласна съм. Бременността не е болест, а приятно изживяване, стига да няма някакви патологии, които тогава наистина превръщат този период в тежко изживяване. Навсякъде има добри лекари, но наистина колкото се може по-рано трябва да се избере лекар, който да те познава и при възможност да ти води раждането. Така се създава една връзка, която ти помага ти да опознаеш лекаря, а той теб. Държите връзка постоянно и когато наближи раждането, каквото и да става трябва да се чувстваш подготвен.Чувала съм за имената на такива лекари, при които бъдещите майки с нетърпение очакват да се запознаят с тях именно заради доверието и професионализма, които са си изградили.
annamaria
 
Мнения: 3396
Регистриран на: 09 Фев 2015, 17:09

Re: Травмиращ и ужасен процес ли е раждането?!

Мнениеот silver933 » 03 Юли 2018, 16:30

И при двете раждания на жена ми беше с един и същи лекар, много сме доволни и двамата от него. Вдигаше телефона по всяко време, ражданията и двата пъти почнаха по сред нощ, при което той се отзова без проблеми, много сме доволни. Да е жив и здрав, трето дете искам, ще е пак при него. :mrgreen:
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Re: Травмиращ и ужасен процес ли е раждането?!

Мнениеот annamaria » 04 Юли 2018, 14:33

При кой лекар е раждала жена ти? Явно наистина е добър щом е навита и на трето.Може и да е някой от тези, за които аз съм чувала.А иначе са голяма рядкост докторите, които посред нощ да ти вдигат телефона.
annamaria
 
Мнения: 3396
Регистриран на: 09 Фев 2015, 17:09

Re: Травмиращ и ужасен процес ли е раждането?!

Мнениеот ivi89 » 04 Юли 2018, 17:37

Ана Мария, това даже ми звучи като мираж някой доктор да вдигне през нощта телефона!

Много е важно при кой ще раждаме, а и също така после кой лекар ще поеме здравната грижа за детето ни. Какво ли не се случва, хубаво е родителите да могат да разчитат на добри лекари по време на бременността а и след това!

Все още нямам деца, но се замислям за тези неща.. Ето например гледах едно интервю на певицата Емануела, в което каза, че малкия й сладур бил алергичен към млечни продукти май беше. А баща му го нахранил с точно това.. :shock: И станало, каквото станало!За това е хубаво да имаш съвестен специалист, на който да разчиташ.
ivi89
 
Мнения: 32
Регистриран на: 19 Юни 2018, 15:06

Re: Травмиращ и ужасен процес ли е раждането?!

Мнениеот Monika_Spasova » 05 Юли 2018, 10:37

Това пък.. понякога родитлеите стават най-големите врагове на децата си, а бабите и дядовците да не говорим. З атях е добре детето да си хапва и вафли, което е върхът на полезната храна.
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Травмиращ и ужасен процес ли е раждането?!

Мнениеот annamaria » 05 Юли 2018, 11:20

Със сигурност има и такива лекари. Особено, когато става дума за новородено е задължително да има и такива специалисти, които са готови да се отзоват във всяка минута. Що се отнася до храната, която бабите и дядовците обичат да дават, това е така въобще не се съобразяват дали това може да е алерген или пък нещо вредно. :mad:
annamaria
 
Мнения: 3396
Регистриран на: 09 Фев 2015, 17:09

Re: Травмиращ и ужасен процес ли е раждането?!

Мнениеот Буба Мара » 05 Юли 2018, 17:04

annamaria написа:Със сигурност има и такива лекари. Особено, когато става дума за новородено е задължително да има и такива специалисти, които са готови да се отзоват във всяка минута. Що се отнася до храната, която бабите и дядовците обичат да дават, това е така въобще не се съобразяват дали това може да е алерген или пък нещо вредно. :mad:

Много ясно си спомням случай как още не бях почнала да давам кайсии на дъщеря ми. И майка ми идва уж да ме пита да даде ли. Аз не се съгласих и всичко наред. Няма и минута след разговора ми и я виждам оцапана с оранжево. И така с други храни също. :banghead: Но ако си даваме децата да ги гледат за някой час, а ние като родители да отдъхнем, трябва да сме наясно че и такива неща ще се случват.
Аватар
Буба Мара
 
Мнения: 305
Регистриран на: 22 Фев 2018, 15:47

ПредишнаСледваща

Назад към Бременност, раждане и майчинство

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта