Травмиращ и ужасен процес ли е раждането?!

Искамe бебе - бременност, моментът на раждането, майчинство, проблемно забременяване и ин витро, осиновяване и приемна грижа

Re: Травмиращ и ужасен процес ли е раждането?!

Мнениеот annamaria » 03 Авг 2018, 12:27

С напредването на възрастта раждането изисква наистина по-специални грижи. Имам предвид това, че то винаги следва да протече с избор на екип. Мисля, че ако влезнеш да раждаш на 50, едва ли ще може естествено. Иначе, както по-рано говорихме, има много фактори, които оказват влияние на това какъв ще бъде процесът на раждане. Дали ще го запомниш с хубаво или с не толкова добри спомени.
annamaria
 
Мнения: 3396
Регистриран на: 09 Фев 2015, 17:09

Re: Травмиращ и ужасен процес ли е раждането?!

Мнениеот Leonora » 07 Авг 2018, 17:29

Буба Мара написа:
Pacienti написа:Коя многодетна майка ходи на работа? С 4 деца поне 8 години си вкъщи. Аз бих стигнала до три деца, като третото съм го замислила в по-напреднала възраст и ако може да е момиче. :) От друга страна инстинкта ми за самосъхранение ми казва "Недей" :)

И аз бях така до съвсем скоро. Но вече годините ми напредват, виждам хора дето в по-късна възраст имат дете.. ами много им е трудно. Въпреки че детето е невероятен сладкиш и аз си преосмислих мечтите за друго дете.. То се изморявам само като го гледам да пищи и да се върти около оста си :lol:


Децата са благословия, на която и възраст да ги родим. Естествено с годинките по-лесно се уморяваме, но пък възрастните са по-мъдри.

Pacienti, ако имаш желание и възможности, не се колебай за трето дете.
Аватар
Leonora
 
Мнения: 714
Регистриран на: 01 Фев 2016, 13:05

Re: Травмиращ и ужасен процес ли е раждането?!

Мнениеот Lollipop » 08 Авг 2018, 09:19

Най-добре е от професионална гледна точка, децата или да са с близки години (2 разлика) или с повече от 8-10години. В първия случай цялото боледуване и отсъствие от работа се концентрират много близки и .. когато си вкъщи, щото едното дете е болно, то най-вероятно и другото е. :lol:
Във втория вариант, детето, което е голямо е самостоялтено, не боледува толкова, има силен имунитет и почти не се нуждае от грижите на родителите си, за да оцелее, говорим. Така след като жената вече има утвърдена кариера, може да мине през второто раждане и седенето у дома и грижата за бебето, докато подсмърча, след 2 годишното майчинство, разбира се.
Кофти вариант за жената е, да роди около 5-тата година на първото дете, защото това вече е периодът, лслед който детето спира да боледува :) обаче тя стартира на ново. :jumpeveryone:
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Травмиращ и ужасен процес ли е раждането?!

Мнениеот Mon_ton » 08 Авг 2018, 15:51

Да с евърнем на темата!! :)
Знаете ли какво четох, че жените не знаят какво да очакват от раждането.
Кой трябва според вас да гаи подготви? Интернет, лекарите?
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Травмиращ и ужасен процес ли е раждането?!

Мнениеот tinkerbell » 10 Авг 2018, 16:12

Как да ни подготвят? Информация има много, но раждането едно с едно не си прилича. Би било добре раждането да не е травмиращо като процес. Хубаво е да се знае, че има различни варианти, които щадят родилката. Ето, има водно раждане, което казват, че облекчавало процеса, татковците с присъствието си също са подкрепа. Въпрос на личен избор е как ще родиш.
Аватар
tinkerbell
 
Мнения: 606
Регистриран на: 05 Фев 2016, 18:46

Re: Травмиращ и ужасен процес ли е раждането?!

Мнениеот Malina » 10 Авг 2018, 16:26

tinkerbell написа:Как да ни подготвят? Информация има много, но раждането едно с едно не си прилича. Би било добре раждането да не е травмиращо като процес. Хубаво е да се знае, че има различни варианти, които щадят родилката. Ето, има водно раждане, което казват, че облекчавало процеса, татковците с присъствието си също са подкрепа. Въпрос на личен избор е как ще родиш.
Не е точно така, в много болници няма водно раждане, много хора пък не могат да си позволят да се замъкнат в София, за да раждат там, не е и въпрос на избор дали ще настъпят усложнения, дали няма да се случи нещо. Травмиращ процес може да бъде, ако има усложнения, останалото се преживява и се превръща в истории. :wink:
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Травмиращ и ужасен процес ли е раждането?!

Мнениеот Pacienti » 10 Авг 2018, 16:54

Mon_ton написа:Да с евърнем на темата!! :)
Знаете ли какво четох, че жените не знаят какво да очакват от раждането.
Кой трябва според вас да гаи подготви? Интернет, лекарите?


Аз имам две деца и бих искала трето. Това, което очаквам от раждането е бебето и аз да сме здрави.
Интернет е за информация, но за подготовка залагам на лекаря. Защото за едно се готвиш, а то стане друго и лекаря взима медицинските решения.
Pacienti
 
Мнения: 1251
Регистриран на: 03 Апр 2014, 11:00

Re: Травмиращ и ужасен процес ли е раждането?!

Мнениеот tinkerbell » 24 Авг 2018, 16:26

Malina написа:
tinkerbell написа:Как да ни подготвят? Информация има много, но раждането едно с едно не си прилича. Би било добре раждането да не е травмиращо като процес. Хубаво е да се знае, че има различни варианти, които щадят родилката. Ето, има водно раждане, което казват, че облекчавало процеса, татковците с присъствието си също са подкрепа. Въпрос на личен избор е как ще родиш.
Не е точно така, в много болници няма водно раждане, много хора пък не могат да си позволят да се замъкнат в София, за да раждат там, не е и въпрос на избор дали ще настъпят усложнения, дали няма да се случи нещо. Травмиращ процес може да бъде, ако има усложнения, останалото се преживява и се превръща в истории. :wink:


Не обичам да сравнявама, ама никой не се замисля дали да задели за почивка, а когато стане дума за раждане или здравословен проблем веднага се почват сметките.
Да, въпрос на информираност е, и на базата на нея, всяка жена има правото на избор как да роди.
Аватар
tinkerbell
 
Мнения: 606
Регистриран на: 05 Фев 2016, 18:46

Re: Травмиращ и ужасен процес ли е раждането?!

Мнениеот Ваня Стойчева » 24 Авг 2018, 16:31

Чакай сега, никой не сравнява раждането с почивка, нито че и разхода е сравним, нито знаеш как хората почиват, казвам ти го като човек минал и през 2 и през 200. Много е грозно да се дават такива определения.
И не съм съгласна, че за едно малко бебе, ако бременната няма наложаща нужда да посещава специализирана клиника, то да пътува да речем 400км....
Просто България се нуждае от цялостна система и софианци да излезнат от това, че те имат и да престанат да гледат само собствените условия и да се длеим, защото България не е София! България е и Нова Загора, България е Сливен, Ямбол, Враца, Лом, Ловеч и Троян!
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Травмиращ и ужасен процес ли е раждането?!

Мнениеот Ваня Стойчева » 24 Авг 2018, 16:37

И да допълня, все едно сега в случая с Ренета от Сливен да кажеш, че жената е ходила на почивка и затова не е родила в София, където да бъде спасена и да беше сега жива и здрава! Не мога да се съглася, а и ти си помисли, може ли ЦЯЛА БЪЛГАРИЯ да се изсипе в София, заради това, че жените искат да намират човешко отношение?! Трябва в цялата страна да настъпи промяна и трябва, дори и софианци да благоволят да я подкрепят, нищо, че тук си имаме частни клиники и имаме финансовата възможност да ги използваме.
Нямаш идея колко семейства познавам без 1 лев спестявания, колко семейства познавам в провинцията, за които всяко разболяване е бич по семейния бюджет, а почивката им е от 3 дни на море в евтини квартири с храна от дома!
Просто не може да се каже, че жените видиш ли, не искали да раждат в добри условия, защото искали да ходят на море, аз точно това разбирам от твоите думи!
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

ПредишнаСледваща

Назад към Бременност, раждане и майчинство

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта