Травмиращ и ужасен процес ли е раждането?!

Искамe бебе - бременност, моментът на раждането, майчинство, проблемно забременяване и ин витро, осиновяване и приемна грижа

Re: Травмиращ и ужасен процес ли е раждането?!

Мнениеот Pacienti » 27 Авг 2018, 11:13

Ваня Стойчева е права, не може всички да раждат в София. Знам, че в медицината 1+1 не е равно на две, но все пак когато става дума за раждане трябва да има общи критерии и минимален стандарт, който да се покрива. Също, ние като пациенти трябва да имаме изисквания, а не да си мълчим, защото когато каруцата се обърне, пътища много...
Pacienti
 
Мнения: 1251
Регистриран на: 03 Апр 2014, 11:00

Re: Травмиращ и ужасен процес ли е раждането?!

Мнениеот kalinka-kuku » 27 Авг 2018, 12:51

Няма ли да е страхотно, ако в цялата страна жените имат право на нормално раждане?
Човек вече да го е страх да има дете..
Аватар
kalinka-kuku
 
Мнения: 1189
Регистриран на: 20 Мар 2015, 15:25

Re: Травмиращ и ужасен процес ли е раждането?!

Мнениеот Ваня Стойчева » 27 Авг 2018, 14:02

Извинявам се за избухването си, но ми омръзна за всичко да се дава като пример София и как останалото е неправилен избор. Всяка жена трябва да намира подкрепа от лекарите в своя град и раждането трябва да носи красиви спомени, защото в този момент идва на земята най-важния човек в живота ни.
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Травмиращ и ужасен процес ли е раждането?!

Мнениеот rali06 » 27 Авг 2018, 15:23

Никой не иска да разделя страната на две, кагота стане въпрос за раждане. Но кажете ми как трябва да стане това? Как да се въведат тези минимални стандарти на обслужване, когато материалната база в една държавна болница в провинциален град не отговаря на минимални европейски условия. От време на време се чуе, че реновирали някое отделение, то пък тогава се оказва, че има недостиг на кадри. Точно поради тези условия доста майки инстиктивно избират да дойдат да родят в София. Аз също съм за това да не се получава това разделение, но то е неизбежно, като виждаш че никой не си мърда пръста да промени нещо. Да имаш нормално и адекватно обслужване, особено като влезнеш да раждаш.
rali06
 
Мнения: 211
Регистриран на: 28 Сеп 2017, 17:20

Re: Травмиращ и ужасен процес ли е раждането?!

Мнениеот Тъжна Луна » 27 Авг 2018, 16:07

rali06 написа:Никой не иска да разделя страната на две, кагота стане въпрос за раждане. Но кажете ми как трябва да стане това? Как да се въведат тези минимални стандарти на обслужване, когато материалната база в една държавна болница в провинциален град не отговаря на минимални европейски условия. От време на време се чуе, че реновирали някое отделение, то пък тогава се оказва, че има недостиг на кадри. Точно поради тези условия доста майки инстиктивно избират да дойдат да родят в София. Аз също съм за това да не се получава това разделение, но то е неизбежно, като виждаш че никой не си мърда пръста да промени нещо. Да имаш нормално и адекватно обслужване, особено като влезнеш да раждаш.

На фона на зачестилите смъртни случаи и причините за тях (евентуалните), материалната база е най-малкият проблем. Повечето хора за разочаровани от раждането си най-вече заради чисто (не)човешкото отношение към тях и на нежеланието на лекарите да "приемат акъл" как да си свършат работата. аз изобщо не съм съгласна че най-добрите лекари са в софето, ама хич! Може би тях ги рекламират повечко.
Аватар
Тъжна Луна
 
Мнения: 262
Регистриран на: 23 Фев 2018, 13:11

Re: Травмиращ и ужасен процес ли е раждането?!

Мнениеот Pacienti » 27 Авг 2018, 17:33

Лекарската професия е призвание, но и те трябва да ядат. Не знам дали е истина, но ми казаха, че има лекари със заплата по 500 лв. на месец. Еми, не мога да очаквам от човек, който няма как себе си да изхрани и да мисли за моето здраве. В цял свят лекарите са високо платени и съответно пациентите получават адекватно лечение.
Не искам да противопоставям болниците в провинцията и в София, мисля, че навсякъде има добри специалисти. Но по въпроса с базата, за съжаление не стоят така нещата. В съвременната медицина без апаратура не може. Винаги могат да настъпят усложнения и ако болницата е добре оборудвана да се предотврати фатален край. Това е въпрос на възможности и желание за дългосрочно инвестиране.
Pacienti
 
Мнения: 1251
Регистриран на: 03 Апр 2014, 11:00

Re: Травмиращ и ужасен процес ли е раждането?!

Мнениеот Tinki » 03 Сеп 2018, 15:01

В цял свят са добре платени само в България не. Подкрепям лекарската гилдия изцяло. Защото не може заплатата да му е 1000 лева и да спасява човешки животи и в същото време някой нискоквалифициран кадър да получа колкото него, само защото се усмихва добре. Затова и добрите лекари си направиха частни болници и вярно по-скъпо е, но това са хора, които си знаят цената. Знаят, че разполагат не само с умения, за да защитят човешкия живот, но и нужната апаратура за това. В този ред на мисли разбирам защо някои бременни раждат с избор на екип и то в частни болници.
Tinki
 
Мнения: 602
Регистриран на: 15 Яну 2015, 11:39

Re: Травмиращ и ужасен процес ли е раждането?!

Мнениеот Doktoricata » 03 Сеп 2018, 16:38

Pacienti написа:Лекарската професия е призвание, но и те трябва да ядат. Не знам дали е истина, но ми казаха, че има лекари със заплата по 500 лв. на месец. Еми, не мога да очаквам от човек, който няма как себе си да изхрани и да мисли за моето здраве. В цял свят лекарите са високо платени и съответно пациентите получават адекватно лечение.
Не искам да противопоставям болниците в провинцията и в София, мисля, че навсякъде има добри специалисти. Но по въпроса с базата, за съжаление не стоят така нещата. В съвременната медицина без апаратура не може. Винаги могат да настъпят усложнения и ако болницата е добре оборудвана да се предотврати фатален край. Това е въпрос на възможности и желание за дългосрочно инвестиране.

За съжаление лекарите в държавните болници са с нищожно заплащане и все още съществува порочната практика за даване на пари под масата. В частните всичко е ясно предварително. Конкуренцията в сферата също не е малка и добрите специалисти се стремят да дадат най-доброто от себе си.
Doktoricata
 
Мнения: 709
Регистриран на: 03 Апр 2014, 10:48

Re: Травмиращ и ужасен процес ли е раждането?!

Мнениеот rabotnata pchela » 03 Сеп 2018, 19:00

Пари под масата се дават на 100%, ако искаш да получиш адекватно отношение, иначе те оставят да се гърчиш като куче.
При моето раждане аз също дадох пари на лекарката. Но следващите, които идваха на визитации успяха да ме вкарат в ужасна депресия, страх и ужас, и то да го причинят това на 22 годишно момиче, не мисля, че има оправдания за това нещо.
Само защото, може би, не развявах пликове с пари на вратата.
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Травмиращ и ужасен процес ли е раждането?!

Мнениеот nefertiti » 04 Сеп 2018, 11:26

Едно време е нямало опция избор на екип. Затова и често са се давали пари под масата. И днес, когато това го има като възможност, нещата протичат нормално. Аз също смятам, че да се направи избор на екип е едно разумно решение, за да протече раждането нормално за една жена без да попада на некоректно и травмиращо отношение. За съжаление то още го има по някои места...
nefertiti
 
Мнения: 1333
Регистриран на: 01 Фев 2016, 15:10

ПредишнаСледваща

Назад към Бременност, раждане и майчинство

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта