Правилно ли е децата да бъдат затваряни в интернати за кражба на сладолед например?

Вашите права, социална политика и законодателство. Никой от нас не е безгласна буква.

Правилно ли е децата да бъдат затваряни в интернати за кражба на сладолед например?

Мнениеот Shushka_95 » 09 Мар 2018, 16:01

През последните месеци се появяват все повече тревожни статистики, свързани с леките престъпления, които извършват децата като кражба на сладолед например. Чела съм и съм гледала по новините, че те са изпращани в интернати, в които условията са ужасяващи - няма хигиенни навици, осветление и отопление. И ако си мислите, че това е най-лошото се лъжете! Насилието в тези места е ежедневие. Децата биват малтретирани, унижавани. Не им се полагат медицински грижи. Там не учат дори.Питам докога. Не заслужава ли едно дете да живее в нормална среда, а да бъде жертва на ежедневно насилие. Как след това то ще се интегрира в обществото? Защо няма действащ закон за детското правосъдие, в който да са ясно регламентирани санкциите за подобни провинения. Само говорят ли говорят, че започвали да пишат такъв. Докато го правят всеки един час, всяка една минута едно дете губи и малкия шанс да има нормално детство. Превръща се в престъпник! Кога държавата ще си свърши работата и ще защити най-свидното - децата?
Shushka_95
 
Мнения: 16
Регистриран на: 01 Мар 2018, 17:24

Re: Правилно ли е децата да бъдат затваряни в интернати за кражба на сладолед например?

Мнениеот rabotnata pchela » 09 Мар 2018, 16:09

Аз до някъде подкрепям, че има места, където да бъдат настанявани извергчетата, но пък това, че наказанията за децата са много по-сурови, отколкото при възрастните, ми се струва абсурдно, все пак са деца. :mrgreen: Важното е все пак да се обърне внимание на това, че тези деца имат нужда от интегриране наистина и може би едно наказание за по-кратко време, в нормални условия с достатъчно работа с психолози ще е по-полезно, от едно захвърляне в ужасно "жилище", без нормални условия за живот в него.
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Правилно ли е децата да бъдат затваряни в интернати за кражба на сладолед например?

Мнениеот sad » 09 Мар 2018, 16:12

Аз лично съм работила с Комисията за борба с противообществените прояви на малолетни и непълнолетни и искам да ви кажа, че до мерки от типа възпитателно учебно заведение се стига много бавно и при условие, че няма друг вариант за повлияване на поведението на детето.

За да попаднеш на такова място или системно трябва да си нарушавал закона (извършвайки опасни за обществото действия) или да си наранил (тежка физическа повреда) някого.
С кражба (дори с 2 или 3) номера не става, освен ако семейната среда не е предпоставка за опасно и противообщесвено пвоедение (катуна с рецидивисти), е доста трудно съда да сглупи и да те натика в някое бивше ТВУ.

Институции за превъзпитание трябва да има, за да не се окаже че деца убиват деца (а такива случаи не лиспват) и дори мисля, че по-рано трябва да се минавам през тях, защото масово съда оставя в обществото и несанкционирани бъдещи рецидивисти.
Да условията са ужасни и трябва да се направи нещо по въпроса....но и условията в други социални институции са лоши (вижте дома на инвалида в Зарата) са отвратителни, а никой не вдига шум за това!
Аватар
sad
 
Мнения: 148
Регистриран на: 22 Фев 2018, 12:48

Re: Правилно ли е децата да бъдат затваряни в интернати за кражба на сладолед например?

Мнениеот bonbon » 09 Мар 2018, 17:47

И на мен не ми се вярва за един сладолед да те тикнат в подобен интернат. Възрастните къде за по-сериозни престъпления като убит при катастрофа например не ги вкарват :cry: . Ама знам ли, ние сме си сбъркана държава.
bonbon
 
Мнения: 30
Регистриран на: 02 Мар 2018, 17:56

Re: Правилно ли е децата да бъдат затваряни в интернати за кражба на сладолед например?

Мнениеот Буба Мара » 30 Мар 2018, 16:38

bonbon написа:И на мен не ми се вярва за един сладолед да те тикнат в подобен интернат. Възрастните къде за по-сериозни престъпления като убит при катастрофа например не ги вкарват :cry: . Ама знам ли, ние сме си сбъркана държава.

Съгласна съм. Аз също не съм съгласна, че за един сладолед ще вкарат дете в интернат. Но тези места подобно на затворите те учат на нови "чалъми" вместо да те "поправят". Ако пък "престоиш" после не можеш да се интегрираш отново в "свободния" свят.
Аватар
Буба Мара
 
Мнения: 305
Регистриран на: 22 Фев 2018, 15:47

Re: Правилно ли е децата да бъдат затваряни в интернати за кражба на сладолед например?

Мнениеот Malina » 01 Апр 2018, 08:24

За каквото и да е, ако не е някакво тежко престъпление, по-добре да им се търсят приемни семейства и да се работи с психолог с тези деца безплатно и постоянно!
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Правилно ли е децата да бъдат затваряни в интернати за кражба на сладолед например?

Мнениеот sad » 02 Апр 2018, 13:03

Принципно - да, дефакто ефективността на работата с психолог и извеждането от вредната среда мн зависи от интензивността, а тъй като специалистите са затрупани с работа имат редки срещи са пациента става сууупер. Приемните не успяват да озъптят децата, психолозите не могат да зарежат графика с другите малчугани, въобще е великолепно. Накрая специалистите са виновни че имат по 500 текущи случая едновременно.
Аватар
sad
 
Мнения: 148
Регистриран на: 22 Фев 2018, 12:48

Re: Правилно ли е децата да бъдат затваряни в интернати за кражба на сладолед например?

Мнениеот flip » 14 Ное 2018, 12:21

Най-правилното според мен е да се обърне внимание на самите деца, имам предвид от професионалисти. За такива деяния обикновено има причина. Малко са, дето го правят за кеф или просто защото са разглезени. Сигурно имат нужда от внимание, а не от наказание.
flip
 
Мнения: 203
Регистриран на: 25 Окт 2018, 11:36

Re: Правилно ли е децата да бъдат затваряни в интернати за кражба на сладолед например?

Мнениеот viviann » 15 Ное 2018, 13:40

Има ли таквоз чудо като интернати още?! Направо съм в потрес. :shock:
viviann
 
Мнения: 161
Регистриран на: 24 Окт 2018, 15:16


Назад към Социални дейности

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта