Бихте ли поддържали връзка с човек с ХИВ?

Всяко мнение има място на ринга и никой противник не е за подценяване - не се караме, а дискутираме!

Бихте ли поддържали връзка с човек с ХИВ?

Мнениеот Mon_ton » 12 Мар 2018, 13:09

Знаете, че ХИВ не е толкова рядко срещан вирус вече, понякога човек, без да развива болестта може да носи вируса. И все пак, като чуеш ХИВ се стряскаш и не желаеш да имаш общо с този човек.
Скоро разбрах, че наш общ семеен приятел има ХИВ - само е носител на вируса. :roll:
Признавам си, че първоначално се стъписах, имам малко дете и веднага си помислих, че не искамд а го виждам, но реално, каква е опасността за нас, ако ни дойде на гости!? :roll: Има ли такава, ако общуваме нормално с него, ако не правим секс (както се и предполага маежду приятели де). Но например, ако има рани в устата, или афти, или пък разкървавени венци, има ли опасност за нас, използвайки общи прибори, или хапвайки една и съща храна?
Как е най-правилно да се постъпи, да продължаваме ли да се виждаме с него или да го изтрием от живота си?
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Бихте ли поддържали връзка с човек с ХИВ?

Мнениеот Elica » 12 Мар 2018, 13:23

Признавам си, че може би няма да поддържам връзка.. страховете от вируса са големи, мкаар че съм наясно, че не съм достатъчно информирана по въпроса.
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Re: Бихте ли поддържали връзка с човек с ХИВ?

Мнениеот Буба Мара » 12 Мар 2018, 15:02

Mon_ton написа:Знаете, че ХИВ не е толкова рядко срещан вирус вече, понякога човек, без да развива болестта може да носи вируса. И все пак, като чуеш ХИВ се стряскаш и не желаеш да имаш общо с този човек.
Скоро разбрах, че наш общ семеен приятел има ХИВ - само е носител на вируса. :roll:
Признавам си, че първоначално се стъписах, имам малко дете и веднага си помислих, че не искамд а го виждам, но реално, каква е опасността за нас, ако ни дойде на гости!? :roll: Има ли такава, ако общуваме нормално с него, ако не правим секс (както се и предполага маежду приятели де). Но например, ако има рани в устата, или афти, или пък разкървавени венци, има ли опасност за нас, използвайки общи прибори, или хапвайки една и съща храна?
Как е най-правилно да се постъпи, да продължаваме ли да се виждаме с него или да го изтрием от живота си?

Със сигурност между нашите приятели без да знаем има ХИВ-позитивни. Обществото ни е много закостеняло и не е готово да приема различните независимо от коя група са. Много от ХИВ-позитивните всъщност не са заразни (ако не се лъжа).
Аватар
Буба Мара
 
Мнения: 305
Регистриран на: 22 Фев 2018, 15:47

Re: Бихте ли поддържали връзка с човек с ХИВ?

Мнениеот cakes » 12 Мар 2018, 18:17

Добре де хора, няма лошо да си общуваш с такъв човек, нищо няма да ти стане. Ама как имаш връзка с подобен.
Болен е, дори да ползвате гуми, което е нормално в несериозни отношения, те се късат...грешки стават....
А дори да слагате по 2 (къв секс е тва...по-добре да карате на ръка) сериозните отношения винаги водят до деца.
Как ще имаш дете от някой, дето може да ти докара спин, а?
Аватар
cakes
 
Мнения: 33
Регистриран на: 02 Мар 2018, 14:44

Re: Бихте ли поддържали връзка с човек с ХИВ?

Мнениеот Ваня Стойчева » 13 Мар 2018, 11:15

И за мен е опасно за връзките, не знам колко силно можеш да обичаш човек, за да си готов на тази жертва. А за деца и дума не може да става, това е безумие да си носител на вируса и да искаш семейство.
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Бихте ли поддържали връзка с човек с ХИВ?

Мнениеот Тъжна Луна » 29 Мар 2018, 16:04

Ваня Стойчева написа:И за мен е опасно за връзките, не знам колко силно можеш да обичаш човек, за да си готов на тази жертва. А за деца и дума не може да става, това е безумие да си носител на вируса и да искаш семейство.

едно е да искаш, а друго да имаш. Има твърде много безумни хора на тоя свят, а това да искаш дете при наличие на ХИВ на фона на останалото едва ли е толкова безумно. ете за тва трябва да се говори повече за такива неща, щото невежеството е нещо много опасно. Имам приятелка, която има дете с аутизъм и хората с деца страняли от нея щото мислели че е заразно. Общо взето.. какво да разправям. :-|
Аватар
Тъжна Луна
 
Мнения: 262
Регистриран на: 23 Фев 2018, 13:11

Re: Бихте ли поддържали връзка с човек с ХИВ?

Мнениеот skyfly » 29 Мар 2018, 16:07

Тъжна Луна написа:
Ваня Стойчева написа:И за мен е опасно за връзките, не знам колко силно можеш да обичаш човек, за да си готов на тази жертва. А за деца и дума не може да става, това е безумие да си носител на вируса и да искаш семейство.

едно е да искаш, а друго да имаш. Има твърде много безумни хора на тоя свят, а това да искаш дете при наличие на ХИВ на фона на останалото едва ли е толкова безумно. ете за тва трябва да се говори повече за такива неща, щото невежеството е нещо много опасно. Имам приятелка, която има дете с аутизъм и хората с деца страняли от нея щото мислели че е заразно. Общо взето.. какво да разправям. :-|

Това е различно, но ХИВ вируса се пренася върху плода и е обреченост, докато другото е неинформираност.
Аватар
skyfly
 
Мнения: 384
Регистриран на: 30 Мар 2017, 12:34

Re: Бихте ли поддържали връзка с човек с ХИВ?

Мнениеот Kaya » 05 Апр 2018, 09:33

Не знам честно да си призная, в наши дни може и да поддържам такава приятелска връзка без да знам, но интимна не бих, винаги ще се притеснявам за зравето си, самосъхранението понякога е по-силно от любовта.
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Бихте ли поддържали връзка с човек с ХИВ?

Мнениеот Jully » 25 Юни 2018, 16:28

Какво да ви кажа , в наши дни може да се окаже, че ХИВ не е толкова страшен, колкото раковите заболявания, към които няма как да се предпазим, независимо клко презервтива слагаме. Май повече има живот с ХИВ! :roll:
Аватар
Jully
 
Мнения: 1471
Регистриран на: 30 Апр 2015, 09:36

Re: Бихте ли поддържали връзка с човек с ХИВ?

Мнениеот Буба Мара » 26 Юни 2018, 15:34

Jully написа:Какво да ви кажа , в наши дни може да се окаже, че ХИВ не е толкова страшен, колкото раковите заболявания, към които няма как да се предпазим, независимо клко презервтива слагаме. Май повече има живот с ХИВ! :roll:

И аз съм стигнала до този извод. :+1:
Аватар
Буба Мара
 
Мнения: 305
Регистриран на: 22 Фев 2018, 15:47

Следваща

Назад към Сблъсък

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта