Използвате ли сешоар, за да заспи по-бързо бебето ви?

Как възпитаваме детето си, грижи за физическото и душевното му развитие, съвети

Използвате ли сешоар, за да заспи по-бързо бебето ви?

Мнениеот Frac » 14 Мар 2018, 14:49

Майка на две деца съм, но останах потресена от този метод за успокоение и приспиване на бебето. И аз съм имала тежки нощи месеци наред и с двете, но съм намирала варианти. Това обаче ми се струва твърде опасно за здравето на бебето. Чувала съм за прахосмукачки и други подобни, но сешоарът определено влияе не само на кожата. Едновременно помагате на себе си и вредите на детето си. Какви методи използвате вие и бихте ли прибегнали до сешоара?
Аватар
Frac
 
Мнения: 626
Регистриран на: 23 Фев 2018, 17:55

Re: Използвате ли сешоар, за да заспи по-бързо бебето ви?

Мнениеот Буба Мара » 14 Мар 2018, 15:00

Frac написа:Майка на две деца съм, но останах потресена от този метод за успокоение и приспиване на бебето. И аз съм имала тежки нощи месеци наред и с двете, но съм намирала варианти. Това обаче ми се струва твърде опасно за здравето на бебето. Чувала съм за прахосмукачки и други подобни, но сешоарът определено влияе не само на кожата. Едновременно помагате на себе си и вредите на детето си. Какви методи използвате вие и бихте ли прибегнали до сешоара?

Против съм към сешоара, предполагам, че много майки са пробвали всичко преди да прибегнат до него, но лично аз го отричам. Изключително опасно е и има не малко случаи на бебета да са поличили изгаряния. Винаги, когато чуя за приспиване на бебе с подобни шумове се замислям защо това му помага да заспи. има интересни материали в интернет за т. нар. "бял шум" - смесване на звукове с различна честота и интензивност.
Примери за естествен бял шум са близък водопад, течащата вода от чешмата, шум от прахосмукачка, миксер или вентилатор. Белият шум успокоява бебетата, защото докато те са в корема на майките си там изобщо не е тихо и след раждане се чувстват дискомфортно в тихи помещения. "Белият шум" наподобява звука от кръвта, циркулираща в плацентата. Този звук детето чува денонощно в утробата и точно затова той е мощен стимулант на вродения механизъм за самоуспокояване.", смята педиатърът Харви Карп.
Аватар
Буба Мара
 
Мнения: 305
Регистриран на: 22 Фев 2018, 15:47

Re: Използвате ли сешоар, за да заспи по-бързо бебето ви?

Мнениеот Mon_ton » 14 Мар 2018, 16:23

То точно заради белия шум се използват сешоари, например. Проблем е ако се насочва срещу детето, което вече е идиотско. Няма никаква полза в духането на сешоар към детето, тайната е в звука, така както е с аспиратор да речем. Няма нищо лошо в използването на бял шум за успокояване на бебето, останалото е въпрос на идиотия да го насочиш към детето.Дъщеря ми в първите месеци спеше на аспиратор и така беше най-спокойна, по време на коликите винаги го включвах и се чувстваше най-спокойна.
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Използвате ли сешоар, за да заспи по-бързо бебето ви?

Мнениеот bonbon » 14 Мар 2018, 17:17

Не съм майка, но ми изглежда доста откачено да приспиваш детето си със сешоар :shock: . Едно е някакъв шум да му помага да заспи, друго е да го нагрява и то да се пържи. Колкото и да си скапана и недоспала, чак пък толкова чавка да ти е изпила мозъка :roll: .
bonbon
 
Мнения: 30
Регистриран на: 02 Мар 2018, 17:56

Re: Използвате ли сешоар, за да заспи по-бързо бебето ви?

Мнениеот Mon_ton » 14 Мар 2018, 17:30

bonbon написа:Не съм майка, но ми изглежда доста откачено да приспиваш детето си със сешоар :shock: . Едно е някакъв шум да му помага да заспи, друго е да го нагрява и то да се пържи. Колкото и да си скапана и недоспала, чак пък толкова чавка да ти е изпила мозъка :roll: .

Ами прочети как се приспиват бебетата със сешоар по принцип и тук никой не говори за нагряване. Това, че някой постъпва идиотски може да го има с всеки един уред, нож, прибор и т.н. Днес тая дето си провеси детето през терасата не прави всички майки, излизащи на терасатас детето си изроди, които провесват децата през перваза.
Сешоарът се използва за успокояване, значи пускаш го в близост до бебето, на някое шкафче докато го успокояваш или люлееш в кошарата, не го насочваш срещу детето.
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Използвате ли сешоар, за да заспи по-бързо бебето ви?

Мнениеот Буба Мара » 15 Мар 2018, 14:31

bonbon написа:Не съм майка, но ми изглежда доста откачено да приспиваш детето си със сешоар :shock: . Едно е някакъв шум да му помага да заспи, друго е да го нагрява и то да се пържи. Колкото и да си скапана и недоспала, чак пък толкова чавка да ти е изпила мозъка :roll: .

Пожелавам ти от сърце да станеш майка и да разбереш какво означава да не спиш цели денонощия :) 100 % ще ти се иска да опиташ всичко, само за малко сън. Говорим за твоят, не за този на бебето.
Аватар
Буба Мара
 
Мнения: 305
Регистриран на: 22 Фев 2018, 15:47

Re: Използвате ли сешоар, за да заспи по-бързо бебето ви?

Мнениеот Frac » 15 Мар 2018, 15:07

Някои майки прилагат метода освен за приспиване и за облекчаване на колики чрез затоплянето. Именно затова се получават и изгарянията. Вярно е, че топлото облекчава, но според мен това не е начинът.
Аватар
Frac
 
Мнения: 626
Регистриран на: 23 Фев 2018, 17:55

Re: Използвате ли сешоар, за да заспи по-бързо бебето ви?

Мнениеот Yunona » 15 Мар 2018, 16:02

Буба Мара написа:Пожелавам ти от сърце да станеш майка и да разбереш какво означава да не спиш цели денонощия :) 100 % ще ти се иска да опиташ всичко, само за малко сън. Говорим за твоят, не за този на бебето.


Е, хайде сега, все едно всички майки така приспиваме децата си.
Две съм отгледала без никаква помощ и без нито една вече да са спали при баба си например, докато навършат три години (бяха далече, не че не съм ги давала :) ).
С малката ми дъщеря беше пълен ад. Не спеше това дете, луди ни направи.
И все пак смятам за пълна идиотия това със сешоара. Работещ уред толкова близо до бебето, натрупване на статично електричество... една камара опасности.
Впрочем, мое много близко момче, на 19 години, спи на сешоар. Наистина не може без. Опитваше се със запис на бял шум - не било същото...
Друго пък дете (10 години) заспива на телевизор, така го били научили и сега то не може без него.
За тези разстройства на съня са виновни единствено родителите, те го осъзнават, но сега е доста късно...
Yunona
 
Мнения: 822
Регистриран на: 06 Сеп 2014, 21:19

Re: Използвате ли сешоар, за да заспи по-бързо бебето ви?

Мнениеот kauda » 15 Мар 2018, 16:08

За кратко не пречи, за да помогне да успокояването, а колко е близо до бебето зависи от умствения багаж. Както и със затоплянето на корема, човек трябва да има малко акъл, но да дойде навреме е казал народа.
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Re: Използвате ли сешоар, за да заспи по-бързо бебето ви?

Мнениеот Lisica » 16 Мар 2018, 11:23

Много странно да се използва сешоар, но и да е така, кой ще го насочи към детето? Според мен такива методи са за крайна необходимост, н ебива да са ежедневие, децата трябва да се научат да се чувстват спокойно в тиха среда, отколкото да се учат да бъдат нон стоп на телевизори или други шумове.
Разбирам, че успокоява белия шум, но трябва да е рядкост и наистина при необходимост, защото ще стане това, което разказва Юнона. Имам много познати, които наистина не могат да спят на тихо, заспиват пред телевизора, на кредити си вземат телевизори за спалнята, само и само да звучи нещо там. Много майки си мислят, че правят услуга на детето си, ако го научат да спи на шум,но всъщност не е така, защото нервната му система се напряга през цялото време.
Аватар
Lisica
 
Мнения: 1044
Регистриран на: 25 Мар 2015, 09:55

Следваща

Назад към Възпитание, грижа и съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron