Бихте ли опитали човешко месо, създадено в лаборатория?

Споделете всичко, което ви вълнува – любопитни факти, мнения или размишления. Общи приказки по общи теми.

Бихте ли опитали човешко месо, създадено в лаборатория?

Мнениеот Frac » 14 Мар 2018, 15:03

Скоро попаднах на една много интересна статия за създаването на човешко месо в лабораторни условия. Според вас дали би било етично да се консумира? В случая никой не би следвало да изпитва лоши последици – не се оскверняват трупове, не е убийство, месото вероятно е по-чисто, понеже ще е произведено клетъчно. Честно казано аз не бих пробвала, но ми е интересно как би се възприела идеята.
Отчитам факта, че не е ясно какво си купуваме по магазините, но все пак като знаеш, че е човешко?
Аватар
Frac
 
Мнения: 626
Регистриран на: 23 Фев 2018, 17:55

Re: Бихте ли опитали човешко месо, създадено в лаборатория?

Мнениеот Тъжна Луна » 14 Мар 2018, 15:07

Frac написа:Скоро попаднах на една много интересна статия за създаването на човешко месо в лабораторни условия. Според вас дали би било етично да се консумира? В случая никой не би следвало да изпитва лоши последици – не се оскверняват трупове, не е убийство, месото вероятно е по-чисто, понеже ще е произведено клетъчно. Честно казано аз не бих пробвала, но ми е интересно как би се възприела идеята.
Отчитам факта, че не е ясно какво си купуваме по магазините, но все пак като знаеш, че е човешко?

Я я покажи таз статия.. и тва човешко месо ще се "отглежда".. за ядене ли.. хахахаха, баси случая. И кво.. ти се вълнуваш какво е на вкус.. Да не мислиш да ставаш канибал :) Хахахах шеомра
Аватар
Тъжна Луна
 
Мнения: 262
Регистриран на: 23 Фев 2018, 13:11

Re: Бихте ли опитали човешко месо, създадено в лаборатория?

Мнениеот Mon_ton » 14 Мар 2018, 17:15

Определено не събужда интерес в мене, предпочитам си класическото свинско, патици и т.н.
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Бихте ли опитали човешко месо, създадено в лаборатория?

Мнениеот bonbon » 14 Мар 2018, 17:44

Оле обичам да опитвам нови и интересни ястия, но не знам дали бих се престрашила за това :lol: .Прекалено е, може би само да го близна :???: .
bonbon
 
Мнения: 30
Регистриран на: 02 Мар 2018, 17:56

Re: Бихте ли опитали човешко месо, създадено в лаборатория?

Мнениеот kalinka-kuku » 15 Мар 2018, 10:15

По никакъв начин не би ме съблазнило да го опитам. Даже не мисля, че учените трябва да си губят времето по такъв начин, всички те трябва да се занимават с по-важни неща.
Аватар
kalinka-kuku
 
Мнения: 1189
Регистриран на: 20 Мар 2015, 15:25

Re: Бихте ли опитали човешко месо, създадено в лаборатория?

Мнениеот Frac » 15 Мар 2018, 15:18

Аз също не бих пробвала, но все пак има хора, на които явно им е любопитно. Вмъквам само, че в Япония дори има ресторант с продажба на човешко месо. Там вече си е канибалска работа :) Тук става въпрос за нови вид продукт - уж по-чист. Но колкото и по-чист да е, ще ми е кофти като знам какво е. То и аз каквато съм месоядка... :lol:
Аватар
Frac
 
Мнения: 626
Регистриран на: 23 Фев 2018, 17:55

Re: Бихте ли опитали човешко месо, създадено в лаборатория?

Мнениеот Милинка » 15 Мар 2018, 16:15

Аууу, въобще не искам да си го представя, а да не говорим за опитване. Не!
Аватар
Милинка
 
Мнения: 157
Регистриран на: 13 Мар 2018, 18:16

Re: Бихте ли опитали човешко месо, създадено в лаборатория?

Мнениеот kauda » 15 Мар 2018, 16:36

хората в търсене на нещо екстравагантно вече се чудят каква глупост да измислят, кому е нужно месо от човек, дали истинско или синтетично направено?!
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Re: Бихте ли опитали човешко месо, създадено в лаборатория?

Мнениеот Dipsy » 16 Мар 2018, 16:44

kauda написа:хората в търсене на нещо екстравагантно вече се чудят каква глупост да измислят, кому е нужно месо от човек, дали истинско или синтетично направено?!

Скоро ще почнат да предлагат синтетична кръв по баровете, щото то при толкова много филми посветени на вампирите и разбираш ли колко е вкусна кръвта.. не знам ощ6е как не са почнали да се ръфат по улиците. Но може и да е добра идея и алтернатива за тия дето много се филмират и се вкарват в ролите на канибали, вампири, зумбайовци и тем подобни. :roll:
Аватар
Dipsy
 
Мнения: 200
Регистриран на: 16 Мар 2018, 16:35

Re: Бихте ли опитали човешко месо, създадено в лаборатория?

Мнениеот frezia-o » 16 Мар 2018, 17:46

Звучи отвратително и безумно. Въпросът е на кого е нужно да се правят подобни експерименти и какво точно се опитва да покаже с това? Може ли въобще човек да допусне подобни мисли да се въртят из главата му? Мисля, че границата на нормалността отдавна е премината.
frezia-o
 
Мнения: 30
Регистриран на: 23 Фев 2018, 15:09

Следваща

Назад към Общи приказки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта