Вършат ли работа натуралните методи за почистване?

Полезни съвети и практични идеи за дома и градината

Вършат ли работа натуралните методи за почистване?

Мнениеот kauda » 15 Мар 2018, 15:02

Казаха ми, че мога да си изчистя печката, ако сложа в една тава оцет и сода и я включа за 1 час да пече течността и после вече много лесно се почиствала.
Отделно, знам че използват отново оцет и сода за почистване на плочки, на котлона, на загорели съдове. КОлкото и пъти да съм пробвала, обаче, аз не постигам желания успех, да не кажа, че не постигам никакъв успех, а е едно безсмислено търкане.
Може би не правя нещо като хората. Вие,а ко ползвате такива методи за почистване, как точно го правите?
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Re: Вършат ли работа натуралните методи за почистване?

Мнениеот Blue_sky » 28 Мар 2018, 17:36

Аз съм чистила микровълновата с лимон. Изсипвам малко вода в една купа. Добавям сока от лимон и пускам уреда за 5 минути. После забърсвам леко с една кърпа и готово. Чисти се. Иначе не съм пробвала да чистя фурната с продукти от хладилника.
Аватар
Blue_sky
 
Мнения: 51
Регистриран на: 21 Мар 2018, 17:51

Re: Вършат ли работа натуралните методи за почистване?

Мнениеот Monika_Spasova » 29 Мар 2018, 09:40

Blue_sky написа:Аз съм чистила микровълновата с лимон. Изсипвам малко вода в една купа. Добавям сока от лимон и пускам уреда за 5 минути. После забърсвам леко с една кърпа и готово. Чисти се. Иначе не съм пробвала да чистя фурната с продукти от хладилника.

Само това ли? На мен ми се струва направо невъзможно, но ще пробвам, доста съм замърсила микровълновата, нямам капак и е кочина.
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Вършат ли работа натуралните методи за почистване?

Мнениеот skyfly » 29 Мар 2018, 16:17

Аз съм доволна от содата и оцета, така си почиствам мивката, става много чиста, изобщо наслояванията по нея изчезват.
Аватар
skyfly
 
Мнения: 384
Регистриран на: 30 Мар 2017, 12:34

Re: Вършат ли работа натуралните методи за почистване?

Мнениеот rabotnata pchela » 29 Мар 2018, 20:08

С тея натюр неща така и не успявам да направя нищо. Все се стига до тежката артилерия - търкане с препарати, с тел, с гореща вода и какво ли още не! И на мен ми се иска като по клипчетата и рекламите, ама не става!
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Вършат ли работа натуралните методи за почистване?

Мнениеот Гълъбина_55 » 03 Апр 2018, 17:20

Никога не съм пробвала да чистя печката с натурални продукти. Иначе съм мила прозорците с оцет и съм бърсала кожената тапицерия на дивана с бадемовото масло. Но ефектът не е същия като препаратите.
Аватар
Гълъбина_55
 
Мнения: 85
Регистриран на: 23 Фев 2018, 15:06

Re: Вършат ли работа натуралните методи за почистване?

Мнениеот rabotnata pchela » 03 Апр 2018, 17:48

Гълъбина_55 написа:Никога не съм пробвала да чистя печката с натурални продукти. Иначе съм мила прозорците с оцет и съм бърсала кожената тапицерия на дивана с бадемовото масло. Но ефектът не е същия като препаратите.

И аз така ис мисля, онея си знаят работата. оосбено пък за фурните, ала бала е всичко, когаот не минат с хубавите препарати да ти почистят. За нея вече съм решила да използвам услугите на професионална фирма за почистване, с нея не мога да се справя сама!
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Вършат ли работа натуралните методи за почистване?

Мнениеот Ая123 » 26 Мар 2019, 15:11

Някои - да. Ама пак зависи от това колко е замърсено. Аз, например, с оцет и вода успявам да си изчистя стъклата идеално.
Ая123
 
Мнения: 111
Регистриран на: 17 Дек 2018, 11:52

Re: Вършат ли работа натуралните методи за почистване?

Мнениеот Веси Вес » 02 Май 2019, 11:01

Отдавна съм спряла да ползвам природни средства за почистване. Някак свикнах с бързите и агресивни препарати, макар да знам, че са само химия.
Веси Вес
 
Мнения: 76
Регистриран на: 07 Яну 2019, 10:35


Назад към За дома – съвети и идеи

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта