Без подаръци за учителите във Варна, подкрепяте ли?

Всяко мнение има място на ринга и никой противник не е за подценяване - не се караме, а дискутираме!

Без подаръци за учителите във Варна, подкрепяте ли?

Мнениеот rabotnata pchela » 23 Мар 2018, 10:40

Във Варна от общината издали забрана учителите в училища и детски градини да получават подаръци. Знаете, широкоразпространена практика е да се подаряват подаръци на госпожите, по случай завършването на учебната година. Когато бяхме ние деца, такива подаръци имаше в края на 4 клас, но в момента не е така и подаръците са за края на всяка учебна година, за 8 март и Коледа.
Вие какво мислите, правилно ли е да се забранят подръците за учителите, или е редно те да продължават да получават уважението на децата и родителите под формата на ваучери, подаръци, пари и цветя.
Друго предложение, което се върти е да се сложи лимит на сумите за подарък на учителите, какво мислите? :?:
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Без подаръци за учителите във Варна, подкрепяте ли?

Мнениеот Lisica » 23 Мар 2018, 15:00

МНого правилно! Едно време на учителите се подаряваха книги и цветя, сега не са почивки, не са ваучери за магазини, за масажи и не знам си какви неща. Родителите се опитват да успокоят съвестта си и да накрат друг да се грижи по-добре за децата им.
На мен, ако съм учител, щеми е обидно, ако ме засипват с такива подаръци. Бих предпочела нещо искрено от децата, вместо да си личи почерга на родителите навсякъде.
Аватар
Lisica
 
Мнения: 1044
Регистриран на: 25 Мар 2015, 09:55

Re: Без подаръци за учителите във Варна, подкрепяте ли?

Мнениеот Буба Мара » 23 Мар 2018, 15:59

Аз мисля, че тази забрана е правилна и я подкрепям с две ръце. Трябва да я въведат за всички учители, щото като гледам до какви висоти стига подмазването на родителите към учителите ме избива леееко на агресия. и дочух че разбирате ли, родителите били възмутени, щото ги били дискриминирали. Това е същото като да си платиш на професора, за да минеш изпита. Тук изобщо не коментирам учителите дали или не имат право на подаръци. А родителите, които се самозабравят в простотията си. Единствено съм склонна да поощря подарък, в който се затвърждава връзката между дете, родител и учител, дето се вика всички заедно на една маса, но това вече е в сферата на мечтите, дето не са особено реалистични в милата ни родна картинка. :???:
Аватар
Буба Мара
 
Мнения: 305
Регистриран на: 22 Фев 2018, 15:47

Re: Без подаръци за учителите във Варна, подкрепяте ли?

Мнениеот sad » 23 Мар 2018, 16:25

подаръците за педагозите трябва да се третират като подкупи за служебно лице и да не се толерират от българската обучителна система.
нормално е да занесеш на госпожата количе (когато си дете), но всичко друго е просто даване на едни пари с цел заявяване на отношения, които са далеч от служебните дете(семейство)-учител.
Уважение се заявява с културно отношение, не с китки и подаръци.
Аватар
sad
 
Мнения: 148
Регистриран на: 22 Фев 2018, 12:48

Re: Без подаръци за учителите във Варна, подкрепяте ли?

Мнениеот Jully » 23 Мар 2018, 17:39

В класа на дъщеря ми всяка година се празнуваше, подаряваха се безумни подаръци, събирахме по 5 лева за 8 март сега, за да купим на госпожата някакво бижу, подарявали сме какво ли не, срам ме е, че съм участник във всичко това.
Аватар
Jully
 
Мнения: 1471
Регистриран на: 30 Апр 2015, 09:36

Re: Без подаръци за учителите във Варна, подкрепяте ли?

Мнениеот Буба Мара » 26 Мар 2018, 13:57

Jully написа:В класа на дъщеря ми всяка година се празнуваше, подаряваха се безумни подаръци, събирахме по 5 лева за 8 март сега, за да купим на госпожата някакво бижу, подарявали сме какво ли не, срам ме е, че съм участник във всичко това.

На мен веднъж ми се видя много грозно,че след края на една учебна година бяха решили да събират пари за две отделни учителки (по занималня и за тази в клас). За едната събираха по 13 лева, за другата по 3. На едната взеха въдица, а на другата книга. Аз накрая не дадох за никоя. Може би от онзи момент, когато детето беше първи клас тотално отказах да се вливам във всякакви родителски "кооперации" и групички. И както вече казах.. най-добре това решение да го приемат във всички общини :+1:
Аватар
Буба Мара
 
Мнения: 305
Регистриран на: 22 Фев 2018, 15:47

Re: Без подаръци за учителите във Варна, подкрепяте ли?

Мнениеот radipetrova » 20 Апр 2018, 14:29

Навремето един букет вършеше работа, а сега…
Аватар
radipetrova
 
Мнения: 81
Регистриран на: 13 Апр 2018, 15:33
Местоположение: Sofia

Re: Без подаръци за учителите във Варна, подкрепяте ли?

Мнениеот sad » 23 Апр 2018, 16:42

24 май наближава. подгответе се финансово и емоционално , че жална майка на всички родители.
Аватар
sad
 
Мнения: 148
Регистриран на: 22 Фев 2018, 12:48

Re: Без подаръци за учителите във Варна, подкрепяте ли?

Мнениеот radipetrova » 23 Апр 2018, 16:51

Кога станаха толкова меркантилни тези учители?
Аватар
radipetrova
 
Мнения: 81
Регистриран на: 13 Апр 2018, 15:33
Местоположение: Sofia

Re: Без подаръци за учителите във Варна, подкрепяте ли?

Мнениеот Frac » 23 Апр 2018, 17:30

В нашата градина не толерират (официално) подаръците или поне в някои групи. Но после, ако получат нещо - доволни. Има госпожи, които си казват какво искат, но все пак в рамките на нормалното. Сега катао чета, явно нещата при нас са по-леки.
Аватар
Frac
 
Мнения: 626
Регистриран на: 23 Фев 2018, 17:55

Следваща

Назад към Сблъсък

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта