Пробиване на уши

Ваксини и имунизационен календар, лекарства и добавки, козметика, симптоми и здравни проблеми, посещение при лекар

Пробиване на уши

Мнениеот tweety » 21 Ное 2011, 14:35

Кога пробихте ушите на вашето дете? Специалист ли ги проби или козметик? По темата съм слушала много разностранни мнения, едни казват, че е добре това да стане докато детето е малко, други направо отричат пробиването на ушите. Вие на какво мнение сте?
tweety
 
Мнения: 348
Регистриран на: 15 Ное 2011, 10:04

Re: Пробиване на уши

Мнениеот valiart » 21 Ное 2011, 21:39

Аз пробих моите на 12, и малко след това от нищото сложих очила с диоптър. До ден днешен си мисля, че има някаква връзка с пробиването на ушите. Чела съм, че има много точки по ухото, съответстващи на органи. На мен ми ги пробиха с пистолет и куриоза беше, че нещо онази некадърница не направи както трябва или самото винтче на обицата беше дефеко и трябваше да повтори. Абе голяма тъпотия е това със суетата. Но мисля, че е най-добре пълнолетен да вземе решението: иска или не. Те днес какво ли не си дупчат...
Аватар
valiart
 
Мнения: 1138
Регистриран на: 18 Окт 2011, 12:24

Re: Пробиване на уши

Мнениеот Margo » 23 Ное 2011, 11:57

valiart написа:Аз пробих моите на 12, и малко след това от нищото сложих очила с диоптър. До ден днешен си мисля, че има някаква връзка с пробиването на ушите. Чела съм, че има много точки по ухото, съответстващи на органи. На мен ми ги пробиха с пистолет и куриоза беше, че нещо онази некадърница не направи както трябва или самото винтче на обицата беше дефеко и трябваше да повтори. Абе голяма тъпотия е това със суетата. Но мисля, че е най-добре пълнолетен да вземе решението: иска или не. Те днес какво ли не си дупчат...

Аз имам обици от съвсем малка, моята дъщеря беше на 6 месеца когато и пробих ушите. Поплака малко, но бързо и заздравяха ушите. Що се отнася до това дали не е добре да станеш пълнолетен и тогава да решиш дали да си пробиеш уши или каквото и там да е, моята дъщеря беше 7 клас когато си проби езика при това на козметик, а не при лекар. Е питам, не трябва ли да има някакъв контрол за това? Все пак пробиването на езика си е много сериозно нещо и едно дете на 12-13 години не може да взема адекватни решения.
Margo
 
Мнения: 691
Регистриран на: 08 Апр 2011, 20:46

Re: Пробиване на уши

Мнениеот valiart » 23 Ное 2011, 12:21

Ох, незнам дали пълнолетието е до толкова важно, май по-скоро желанието. Друг е въпроса нещото ще навреди ли или не, което е по-важно според мен.
Аватар
valiart
 
Мнения: 1138
Регистриран на: 18 Окт 2011, 12:24

Re: Пробиване на уши

Мнениеот qproin » 23 Ное 2011, 15:10

Моята дъщеря е на година и половина и още не съм ги пробила. Но да си призная аз не обичам бижута и това май е причината да не бързам и с детето.
qproin
 
Мнения: 669
Регистриран на: 18 Юли 2011, 22:21

Re: Пробиване на уши

Мнениеот Devora » 08 Фев 2012, 10:41

Аз съм против това да пробиваме ушите на децата си.Не мисля ,че е нужно да подлагаме децата си на това да ги боли и да ги стресираме..когато пораснат сами ще си решат искат или не искат да си пробиват ушите...Аз лично не обичам да нося обеци и само дето си ги имам тези дупки...
Devora
 
Мнения: 43
Регистриран на: 08 Фев 2012, 09:08

Re: Пробиване на уши

Мнениеот Изабел » 08 Фев 2012, 11:30

Проби ми ги хирург когато бях 8 клас,исках още една дупка на дясното ухо маман не разреши и за това аз си я направих с една по дебела медицинска игла-жълта,с такава ми ги проби и лекарят.Та тогава ходих с две обеци на едното ухо но сега вече не го правя.Не мисля че е суета за момиче да носи обеци,при момчетата обаче не мога да го приема.
Carpe diem!
Аватар
Изабел
 
Мнения: 104
Регистриран на: 22 Авг 2011, 11:21

Re: Пробиване на уши

Мнениеот Charlotte » 09 Фев 2012, 23:27

Eх, на времето като съм била мъничко детенце, баба ми била пощуряла да имам обеци и ме повела да ме дупчат. След пробиването са ми били оставили кончета на ушите, за да можело да се оформят дупки :shock: Съответно, другата баба пък не можела да ме гледа с конци по ушите и тръгнала да ги дърпа :D Хубаво, че не пазя ярки спомени от случката (била съм на около годинка и нещо). Вероятно доста съм се дърпала, защото дупката на едното ми ухо беше по-надолу и винаги съм си мислела, че си личи. Затова и ходех все със спусната коса :oops: докато в един момент ми писна да се тормозя и отидох да ми направят една дупка, симетрична на другата :lol: 8-)
Аватар
Charlotte
 
Мнения: 9
Регистриран на: 12 Дек 2011, 20:56

Re: Пробиване на уши

Мнениеот SunFlower » 28 Фев 2012, 13:45

Чувала съм, че ушите на децата се пробивали сега по Благовещение -25 март.Има поверие, че по-бързо зарастват ако са пробити тогава.
Аватар
SunFlower
 
Мнения: 83
Регистриран на: 24 Фев 2012, 14:36

Re: Пробиване на уши

Мнениеот Изабел » 28 Фев 2012, 22:19

SunFlower написа:Чувала съм, че ушите на децата се пробивали сега по Благовещение -25 март.Има поверие, че по-бързо зарастват ако са пробити тогава.


как може да слушаш бабини деветини в 21 век...
Carpe diem!
Аватар
Изабел
 
Мнения: 104
Регистриран на: 22 Авг 2011, 11:21

Следваща

Назад към Здравето на децата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта