Какво мислите за живота на калайджиите?

Вашите права, социална политика и законодателство. Никой от нас не е безгласна буква.

Какво мислите за живота на калайджиите?

Мнениеот Stark » 30 Мар 2018, 10:23

Със сигурност сте чували за калайджиите, които се женят на по 18 години, и всъщност, ключовото при тях е, че младите не се женят по любов, а семейството на мъжа си купува момичето.
Всъщност, до колкото съм чувала, всъщност, младите се познават по-рано и се харесват и след това вече на пазара се прави официално предложение, но май не винаги е така и много често на момента някой решава, че ще си купи точно тази булка.
Момичетата са принудени да се показват като стока, а родителите им изпитват ужас да не загубят девствеността си, защото именно нея купуват свекърите. :!:
жените нямат право да учат, работят, шиофират или да излизатсами, защото има риск да се срещнат с някое момче и да загубят девствеността си, дори, ако излизат, те трябва да са в компанията на възрастен, който да ги пази от подобни.. волности. :shock: :shock: :shock:
Как ви се струва авсичко това в наши дни, как растат тези деца, макар и навършили 18 години, до навършването им те са живели (а и продължават да живеят) като затворници, които нямат право на образование, на личен живот. Тях ги очаква живот като слугини, на мъже, които имат право да правят всичко, което пожелаят с тях. :roll:
Аватар
Stark
 
Мнения: 260
Регистриран на: 14 Мар 2017, 12:00

Re: Какво мислите за живота на калайджиите?

Мнениеот Ваня Стойчева » 30 Мар 2018, 13:48

На мен ми е тъжно за тях, наистина млади момичета да са принудени да живеят по такъв начин в 21 век, разбирам да сме преди 2 века, да има ограничения. Сега жените имат безгранични възможности и ако някой родител обича детето си ще се постарае да го откъсне от това. Да не говорим, че кръгът се затяга и често се женят помежду си и за роднини, които сещате се какви деца води след себе си..
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Какво мислите за живота на калайджиите?

Мнениеот fawla » 30 Мар 2018, 16:02

Не си представям как ще се живее по тоя начин, честно ви казвам! :shock: На мен им изглежда повече от страшно, не бих могла да живея по такъв начин. :roll: Не си представям какво им е на тея момичета, които нямат дори възможността да се помръднат и да свършат нещо интересно сами. :roll: В наши дни е немислимо в цивилизована страна да има подобни групи с такива ограничения.
Аватар
fawla
 
Мнения: 1035
Регистриран на: 15 Апр 2015, 10:48

Re: Какво мислите за живота на калайджиите?

Мнениеот Буба Мара » 30 Мар 2018, 16:29

Stark написа:Със сигурност сте чували за калайджиите, които се женят на по 18 години, и всъщност, ключовото при тях е, че младите не се женят по любов, а семейството на мъжа си купува момичето.
Всъщност, до колкото съм чувала, всъщност, младите се познават по-рано и се харесват и след това вече на пазара се прави официално предложение, но май не винаги е така и много често на момента някой решава, че ще си купи точно тази булка.
Момичетата са принудени да се показват като стока, а родителите им изпитват ужас да не загубят девствеността си, защото именно нея купуват свекърите. :!:
жените нямат право да учат, работят, шиофират или да излизатсами, защото има риск да се срещнат с някое момче и да загубят девствеността си, дори, ако излизат, те трябва да са в компанията на възрастен, който да ги пази от подобни.. волности. :shock: :shock: :shock:
Как ви се струва авсичко това в наши дни, как растат тези деца, макар и навършили 18 години, до навършването им те са живели (а и продължават да живеят) като затворници, които нямат право на образование, на личен живот. Тях ги очаква живот като слугини, на мъже, които имат право да правят всичко, което пожелаят с тях. :roll:

М.. аз не знам какво да кажа. Това е един вид робство. В същото време те от деца са възпитавани да не очакват друго, което не го прави по-малко несправедливо. Примерно някои от нещата описани в горния пост ги е имало и при българите, но в едни по-далечни времена, за които ми е разказвала баба ми например. Чувала съм обаче, че вече малко по-малко има "пробойни" в тези порядки, бях гледала някакъв репортаж по телевизията, че ако става някаква продажба на моми, поне вече не е толкова явна.
Аватар
Буба Мара
 
Мнения: 305
Регистриран на: 22 Фев 2018, 15:47

Re: Какво мислите за живота на калайджиите?

Мнениеот sad » 30 Мар 2018, 17:04

За пореден път си мисля, че вменяването на роля в обществото е единствено тежест.
Жената си седи затворена в трета глуха и най-големия тиранин край нея най-вероятно е друга жена. Ужасявам се от съдбата на тези деца.
Аватар
sad
 
Мнения: 148
Регистриран на: 22 Фев 2018, 12:48


Назад към Социални дейности

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта