Красотата може ли да ни спаси от каши и да ни повиши позициите?

Споделете всичко, което ви вълнува – любопитни факти, мнения или размишления. Общи приказки по общи теми.

Красотата може ли да ни спаси от каши и да ни повиши позициите?

Мнениеот kalinka-kuku » 01 Апр 2018, 08:34

Четох, че според нАучно изследване, красивите хора се предпочитат навсякъде - те получавта по-добра заплата, получават по-добра работа, дори! не получават тежки наказания в съда, само защото са по-приятни за окото! :mrgreen:
Мислите ли, че е честно, кой определя кой е красив и забелязали ли сте разликата в отношението при по-красивите и при по-невзрачните, без значение от пола?
Наиситна ли красотата може да ни помогне да се измъкнем от някоя каша и да ни помогне да получим по-висок пост в службата да речем, или някъде другаде, да помогне да бъдем приети по-добре. Да речем може ли нашата красота да помогне на детето ни в училище, или неговата собствена да го изведе напред, независимо, че например е нетърпимо по принцип? :mrgreen:
Аватар
kalinka-kuku
 
Мнения: 1189
Регистриран на: 20 Мар 2015, 15:25

Re: Красотата може ли да ни спаси от каши и да ни повиши позициите?

Мнениеот Локумът » 02 Апр 2018, 14:07

Напълно е възможно крастотата да помогне да се измъкне човек от някоя ситуация, или пък да получи повишение, по-специално отношение, пък ако ще да е тъп като галош. Красотата е голяма работа.. няма лъжа, няма измама. Като галиш окото, на хората им е приятно да т егледат и са склонни да ти позволят доста неща.
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Красотата може ли да ни спаси от каши и да ни повиши позициите?

Мнениеот Буба Мара » 02 Апр 2018, 15:24

Красотата според мен е нож с две остриета и често може да бъде и проклятие. Често красивите хора се възприемат добре и не им се налага да полагат усилия и да кажем, че за нискоинтелигентните това би им изнасяло, но за останалите?! Отделно винаги можеш да попаднеш на някоя завистлива к. и тогава мамата си трака. Често може да ти се размине заради външния ти вид, независимо дали си красив или пембян, но може и точно обратното :+1:
Аватар
Буба Мара
 
Мнения: 305
Регистриран на: 22 Фев 2018, 15:47

Re: Красотата може ли да ни спаси от каши и да ни повиши позициите?

Мнениеот Jolene » 02 Апр 2018, 16:30

Досега не съм забелязала на някой да му се повлиял зле външния вид, ако е по-красив, за разлика от обратното. В предишната ми работа, шефката ми говореше и поздравяваше само красивите мъже, жените изобщо, а по-грозните мъже бяха подминавани.
Jolene
 
Мнения: 156
Регистриран на: 30 Апр 2017, 07:59

Re: Красотата може ли да ни спаси от каши и да ни повиши позициите?

Мнениеот sad » 02 Апр 2018, 17:22

Мисля си, че грозотата може да ти издейства кофти отношение, точно както Буба Мара спомена.
Всяко друго нещо, което бих казала може да изглежда като завист към хората, които минават за красиви.
Аватар
sad
 
Мнения: 148
Регистриран на: 22 Фев 2018, 12:48

Re: Красотата може ли да ни спаси от каши и да ни повиши позициите?

Мнениеот Тъжна Луна » 03 Апр 2018, 16:00

Всички сме красиви, ни са бийте! Няма място за комплекси и суета, но животът ни е такъв, та все някой слага етикети, рамки и налага разбирания за убост, прелест и прекрасноС! Никога не може да знаеш къде и в каква ситуация ще изпаднеш. Но ако аз бях една прекрасница, каквато съм вероятно в някой момент щеше да ми писне да се доказвам,че съм умна и красива. един път красотата ще ти отвори врати, друг път с трясък ще ги затръшне. божа работа :cool:
Аватар
Тъжна Луна
 
Мнения: 262
Регистриран на: 23 Фев 2018, 13:11

Re: Красотата може ли да ни спаси от каши и да ни повиши позициите?

Мнениеот Милинка » 04 Апр 2018, 14:08

Има нещо вярно в това - красотата отваря някои врати, но после трябва доста да се постарае човек, за да се докаже, да не остане само с красотата си. Но е факт, че се случват подобни ситуации - красивият човек е по-приветлив в банката, в магазина, в общуването по принцип, стига да има този капацитет разбира се :)
Аватар
Милинка
 
Мнения: 157
Регистриран на: 13 Мар 2018, 18:16

Re: Красотата може ли да ни спаси от каши и да ни повиши позициите?

Мнениеот Съни » 16 Яну 2019, 15:13

Може, но 1-2 пъти. После и красотата няма да върши работа. Хората не са глупави...Един път ще проработи, после вече ще имат едно наум.
Съни
 
Мнения: 114
Регистриран на: 22 Ное 2018, 10:23

Re: Красотата може ли да ни спаси от каши и да ни повиши позициите?

Мнениеот Monika_Spasova » 16 Яну 2019, 17:20

Разбира се, че красотата си върши работа! Дали ще си по-приветлив служител в банакта, дали просто ще си по-лицеприятен за шефа и затова примерно, ще те предпочита пред друг и т.н., някои дребни неща в ежедневието могат да изкочат, само от това, че си по-красив.
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Красотата може ли да ни спаси от каши и да ни повиши позициите?

Мнениеот Стефи Колева » 30 Яну 2019, 15:50

Красотата е първоначалния "уау" ефект. Да, ще ти даде добър старт. Оттам нататък обаче скоростта си определяш според качествата и уменията.
Да не говорим пък, че човек на 50 години едва ли разчита най-вече на външната си красота, за да се справя в живота. До време е.
Стефи Колева
 
Мнения: 66
Регистриран на: 08 Яну 2019, 13:32

Следваща

Назад към Общи приказки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта