Ще ядете ли купешки козунаци тази година?

Всяко мнение има място на ринга и никой противник не е за подценяване - не се караме, а дискутираме!

Re: Ще ядете ли купешки козунаци тази година?

Мнениеот Lisica » 05 Апр 2018, 13:00

Като всяка година и тази ще ям само козунаци от магазина, дори ако трябва да съм честна, никога не съм опитвала домашен козунак, най-много то някоя пекарна, но там не ми харесват, често са много изгорели и много корави.
Аватар
Lisica
 
Мнения: 1044
Регистриран на: 25 Мар 2015, 09:55

Re: Ще ядете ли купешки козунаци тази година?

Мнениеот orck » 05 Апр 2018, 16:35

козунаци, яйца кифлички, жената ще направи всичко с помощта на детето. после тихо мирно и кротко ще идем до магазина да купим такива дето стават за консумация.
Find a woman with a brain... They all have vaginas.
Аватар
orck
 
Мнения: 99
Регистриран на: 22 Фев 2018, 13:03

Re: Ще ядете ли купешки козунаци тази година?

Мнениеот rabotnata pchela » 05 Апр 2018, 16:37

orck написа:козунаци, яйца кифлички, жената ще направи всичко с помощта на детето. после тихо мирно и кротко ще идем до магазина да купим такива дето стават за консумация.

А мен ме съмнява, че и у нас ще е същата, само че курабииаз няма да правя, такива шашави глупости не ям :) козунак ще си поиграя да приготвя и това ще е :)
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Ще ядете ли купешки козунаци тази година?

Мнениеот denyo » 11 Апр 2018, 10:42

Lisica написа:Като всяка година и тази ще ям само козунаци от магазина, дори ако трябва да съм честна, никога не съм опитвала домашен козунак, най-много то някоя пекарна, но там не ми харесват, често са много изгорели и много корави.

Защото готовите козунаци най-често са начин някой да направи бърза печалба покрай празниците. Забърква там нещо си, слага една табела "Козунак" и народа купува. Аз най-обичам като си хапвам козунак да го топя в прясно мляко. И много мразя, да се разпадне все едно правя попара с хляб. Не си л изапазва конците потопен в млекце - не ми го хвали тоя козунак. Истинския става с текстура на добре сготвено бяло месо, но сладко естествено. И аз лично от години не съм намирал готов такъв. Нито пакетиран, нито от фурна. То не че от другите стоки останаха истински на пазара.
denyo
 
Мнения: 9
Регистриран на: 09 Окт 2013, 00:00

Re: Ще ядете ли купешки козунаци тази година?

Мнениеот Локумът » 11 Апр 2018, 12:42

Да ти кажа, аз пробвах тая година домашен козунак - от няколко човека и осъзнах, че не обичам домашен козунак. Една такав никаква, странна.. миризма или как да кажа, определено нищо общо с козунака от магазините. Другите казват, че бил вкусен, знам ли. Все пак приключих с козунаците до следващата година.
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Ще ядете ли купешки козунаци тази година?

Мнениеот Frac » 11 Апр 2018, 16:41

Значи, подариха ми един козунак, правен, чуден. Ноо масата бе отрупана с хиляди други мезета, салати и мръвки, та не стигнахме до козунака. Е, на другия ден не ми хареса. Съжалявам за труда, но това му е кофтито на домашните козунаци, трябва да се ядат на момента. А сега ще трябва да го правя на кремкарамел, че да се изяде някак, не ми се хвърля.
Аватар
Frac
 
Мнения: 626
Регистриран на: 23 Фев 2018, 17:55

Re: Ще ядете ли купешки козунаци тази година?

Мнениеот Буба Мара » 11 Апр 2018, 16:45

Тази година ядох основно домашни козунаци. Не ми пречат и купешките, не ям всеки ден и без това, така че важно е как човек усеща нещата. Дали за него е просто ядене или спазване на традицията. Преди време си спомням как решихме няколко младежи с по две леви ръце да правим коледна баница. Баницата не се получи, но самият процес и ровенето на дряновите клонки си беше голяма забава. :grin:
Аватар
Буба Мара
 
Мнения: 305
Регистриран на: 22 Фев 2018, 15:47

Re: Ще ядете ли купешки козунаци тази година?

Мнениеот Ваня Стойчева » 07 Авг 2018, 14:38

темата за козунаците не е актуална,но аз си купувам всяка година от една пекарна. Даже и през останалото време на годината си вземам, не само по Великден, много обиам козунак и си хапвам често, а като има търсене, има и предлагане.
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Предишна

Назад към Сблъсък

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта