Ще ядете ли купешки козунаци тази година?

Всяко мнение има място на ринга и никой противник не е за подценяване - не се караме, а дискутираме!

Ще ядете ли купешки козунаци тази година?

Мнениеот Локумът » 02 Апр 2018, 12:53

Знаете, че от битиви направи проверка какви са козунаците, които ще ядем тази година. Да, нямало добавки от опасни Е-та и от опасни оцветители.. :roll: Но в магазините, козунакът е доста страшен, само по етикет, то вкуса - ясен. :roll:
Но.. в един козунак няма даже едно яйце, като хората сложено, повечето са с някакви странни добавки и поробни истории, като цяло, човек чете един етикет и не разбира абсолютно нищо. :roll: Всичко било с цел да се удължи срока на годност.
Вие купувате ли си козунаци от магазините или предпочитате да си направите домашни, притесняват ли ви неизвестните съставки, които добавят в храните?
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Ще ядете ли купешки козунаци тази година?

Мнениеот sad » 03 Апр 2018, 10:52

да, аз нямам навика да правя каквото и да е специално за великден, това налага купуване на козунаци и боядисани яйца, та да не се окажа неподготвена за гости.
Що се отнася до е-тата, колко да са страшни, ежедневно в хляба, майонезата и соковете поемаме същите. просто заменям колата с козунак и съм "айляк"
Аватар
sad
 
Мнения: 148
Регистриран на: 22 Фев 2018, 12:48

Re: Ще ядете ли купешки козунаци тази година?

Мнениеот denyo » 03 Апр 2018, 12:14

Заради гадните козунаци по магазини и фурни, аз се принудих да се науча сам да си правя. Предоставям напълно безвъзмездно опита си:
kozunak.top
denyo
 
Мнения: 9
Регистриран на: 09 Окт 2013, 00:00

Re: Ще ядете ли купешки козунаци тази година?

Мнениеот Notification » 03 Апр 2018, 14:10

От магазина си вземам, подкрепям мнението на sad - никой не се занимава да прави козунаци, при наличието на толкова допълнителни вредни храни. Ако обаче се опитваме да не ядем преработени храни, тогава вече е съвсем друго ...
Notification
 
Мнения: 67
Регистриран на: 30 Мар 2017, 14:29

Re: Ще ядете ли купешки козунаци тази година?

Мнениеот buba_18 » 03 Апр 2018, 16:47

Тази година конкретно се надявам да не ям. Все още не съм си вземала от магазина. Правила съм веднъж или два пъти в домашни условия, и тази година ще правя. Решила съм го. Не знам дали ще се справя, надявам се. Но каквото и да стане - твърд или мек ще го изям. Предпочитам него пред купешкия, който си е чиста химия...
buba_18
 
Мнения: 36
Регистриран на: 26 Фев 2018, 09:49

Re: Ще ядете ли купешки козунаци тази година?

Мнениеот Гълъбина_55 » 03 Апр 2018, 16:53

Обичам домашни козунаци!!! Ама не мога да ги приготвям. Миналата година се пробрах да направя един, но нищо не стана. Не знам дали проблемът беше в мен или в брашното. Както и да е. Отказах се да правя повече. Засега ще се придържам само към купешките...
Аватар
Гълъбина_55
 
Мнения: 85
Регистриран на: 23 Фев 2018, 15:06

Re: Ще ядете ли купешки козунаци тази година?

Мнениеот rabotnata pchela » 03 Апр 2018, 17:45

Винаги от магазина, тази година съм решила да приготвя сама, на диета съм, та надали ще ям изобщо от него, макар че като се познавам, ще го омета половината. Не съм от тези, които поддържат асортимент от любими неща в шкафа - козунаци ям само на Великден, както баклава само на нова година. :mrgreen: Та и да съгреша, няма да си го слагам на сърцето!
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Ще ядете ли купешки козунаци тази година?

Мнениеот Frac » 04 Апр 2018, 13:31

Не съм готова за такова приключение, затова си купувам готови - честно казано при наличието на курабии, козунаците остават на заден план у нас. Така че не е много страшно да си купя един, два най-много.
НО, не отричам, че миризмата на току-що пригитвен козунак е мммм...и те кара за злоупотребиш :grin:
Аватар
Frac
 
Мнения: 626
Регистриран на: 23 Фев 2018, 17:55

Re: Ще ядете ли купешки козунаци тази година?

Мнениеот Буба Мара » 04 Апр 2018, 15:40

Да, купени ще бъдат козунаците, които ще се ядад в нашето семейство, което принципно не е по празниците. обаче около нас съседите са по празниците от друга страна, а сещате се каква разменна дейностна козунаци се извършва. обаче пък е яко ей тъй на да ти дойде някой с домашно приготвени неща. Пискаме че нямаме време, ама пък друго си е :cool:
Аватар
Буба Мара
 
Мнения: 305
Регистриран на: 22 Фев 2018, 15:47

Re: Ще ядете ли купешки козунаци тази година?

Мнениеот Kremiliya » 04 Апр 2018, 16:21

Всяка година правя сама козунаците, не си позволявам да купувам! Не е толкова трудоемко, отнема време, да, но си заслужава, вкусът е уникален, няма нищо общо със смотаните козунаци, които се намират по магазините.
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Следваща

Назад към Сблъсък

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта