С благодарност!

Похвалете ни, окуражете ни, критикувайте ни или просто споделете!

С благодарност!

Мнениеот Vesela » 22 Ное 2011, 16:36

В днешно време, когато не само пациентите, но и лекуващите ги лекари понасят ударите на обществено-икономическа криза, буксуващо здравеопазване, неглижирането на проблемите със здравето, все по-трудно намираме време, желание и мотиви да благодарим за жест, който надхвърля границите на служебния лекарски ангажимент. Напоследък отвсякъде се чуват повече недоволства, нападки, агресия към лекарите, отколкото благодарност и добра дума. Дори и те да са основателни в това време на тотално отрицание, още по-основателно би следвала да бъде и благодарността към добрият лекар, към оня, който въпреки всичко успява да вдъхне доверие, спокойствие, увереност и стабилност у своите пациенти с компетентността, си, професионализма си и с човечността си.

От сърце благодаря на Д-р Ментешев от Детско-юношеския кабинет на Център за психично здраве - София, който от няколко години помага на сина ми Александър Тонев по-леко да преминава трудния тийнейджърски период. Още от първото посещение и двамата със сина ми изпитахме симпатия и доверие от бързота и компетентна реакция. Лично аз като родител, се чувствам по-спокойна, когато знам, че има към кого да се обърна, когато възникне проблем.

Благодарна съм на Д-р Ментешев, че е съхранил свежия си поглед към професията като специалист от една страна и не е загубил топлото си човешко присъствие и излъчване, от друга. Пожелавам му здраве, бляскава кариера и щастлив личен живот!

С благодарност,
В. Тонева
Vesela
 
Мнения: 2
Регистриран на: 22 Ное 2011, 16:11

Re: С благодарност!

Мнениеот Margo » 22 Ное 2011, 16:44

Госпожо, Тонева, наистина мили думи. На фона на случващото се в здравеопазването вие сте като бяла лястовица. Дано има повече такива лекари!
Margo
 
Мнения: 691
Регистриран на: 08 Апр 2011, 20:46

Re: С благодарност!

Мнениеот Vesela » 22 Ное 2011, 16:56

Като повечето българи и аз съм натрупала маса разочарование към българското здравеопазване, към лекарите, към системата, но слава богу, че съм запазила рефлексията си да забележа и добрия професионализъм, добрата практика и човечност, когато ги срещна. Мисля, че такива явления, колкото и малко да останаха, трябва да се популяризират и подкрепят и поощряват. Благодарни пациенти винаги е имало и ще има. Нека се чуват и добри думи за добрите лекари.
Vesela
 
Мнения: 2
Регистриран на: 22 Ное 2011, 16:11

Re: С благодарност!

Мнениеот valiart » 23 Ное 2011, 00:20

Страхотно! Дано все по-често чуваме положителни коментари за лекари!
Аватар
valiart
 
Мнения: 1138
Регистриран на: 18 Окт 2011, 12:24

Re: С благодарност!

Мнениеот сиско » 27 Ное 2011, 21:13

valiart написа:Страхотно! Дано все по-често чуваме положителни коментари за лекари!

И аз се присъединявам. Дай боже само такива лекари в България :)
сиско
 
Мнения: 341
Регистриран на: 18 Окт 2011, 16:03

Re: С благодарност!

Мнениеот Юлия Търкаланова » 07 Май 2012, 16:15

Искрена благодарност на Д-р Атанас Матев от гр.Стара Загора за професионализма и етичното отношение към пациентите.През месец април се наложи на съпруга ми да постъпи за операция на дебелото черво в Университетската болница.Д-р Матев и доц.Юлиянов ни помогнаха да преодолеем този труден момент и ни консултираха по всички интересуващи ни въпроси с голямо търпение
и внимание.Желаем им здраве и успех в тяхната благородна мисия.
Юлия и Валерий Търкаланови
гр.Ямбол
Юлия Търкаланова
 
Мнения: 3
Регистриран на: 07 Май 2012, 16:08

Re: С благодарност!

Мнениеот magi81 » 03 Яну 2013, 15:51

Лекарите в България са страхотни затова ги търсят в чужбина въпроса е че тук е страшна бюрокрация и безпаричие и системата ги притиска да са такива каквито са
magi81
 
Мнения: 104
Регистриран на: 19 Дек 2012, 17:18


Назад към Въпроси и предложения

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта