Какъв е вашият начин за детоксикация след голямото преяждане?

Тайни семейни рецепти за здраве и красота - как да бъдем в полза на другите.

Re: Какъв е вашият начин за детоксикация след голямото преяждане?

Мнениеот Monika_Spasova » 08 Авг 2018, 17:21

Нв смао по празниците се случва, ами по всяок време има такива случаи... после аз лично не променям начина си на хранене, просто се придържам към нормалното ми ядене.
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Какъв е вашият начин за детоксикация след голямото преяждане?

Мнениеот Frac » 08 Авг 2018, 17:32

По принцип не се ограничавам драстично, просто приемам малко по-леки храни. Най-често гледам да сън на вън и в движение. Това не се сещам мн за ядене и ми се отразява добре след ден на преяждане :)
Аватар
Frac
 
Мнения: 626
Регистриран на: 23 Фев 2018, 17:55

Re: Какъв е вашият начин за детоксикация след голямото преяждане?

Мнениеот kalinka-kuku » 09 Авг 2018, 18:30

Преди все бях така - преяждане, наказания, то не беше петък - празнувам, че е петък, събота ида на гости изям света, неделя се накажа, до сряда карам на салата и на смутита, в петък пак се наплюскам. Спрях с наказанията, вече като преям на следващия ден си се храня без никаква промяна, както винаги.
Аватар
kalinka-kuku
 
Мнения: 1189
Регистриран на: 20 Мар 2015, 15:25

Re: Какъв е вашият начин за детоксикация след голямото преяждане?

Мнениеот Frac » 10 Авг 2018, 17:38

Резките промени май са по-опасни-преяждане-глад-даже мисля, че така се складират повече мазнини по организма. Умереното хранене е за препоръчване, но как да устой човек.... Мъка :cry:
Аватар
Frac
 
Мнения: 626
Регистриран на: 23 Фев 2018, 17:55

Re: Какъв е вашият начин за детоксикация след голямото преяждане?

Мнениеот Lollipop » 13 Авг 2018, 12:10

Frac написа:Резките промени май са по-опасни-преяждане-глад-даже мисля, че така се складират повече мазнини по организма. Умереното хранене е за препоръчване, но как да устой човек.... Мъка :cry:

Когато си ядеш винаги нормално и редовно става. Между другото психолозите казват, че когато човек си каже, че днес ще яде, а от утре е на диета - изяжда много повече, отколкото, ако просто се храни, без да се зарича, че утре ще се промени.
Отделно, по празниците е добре да си сложимнормални порции, вместо да си мислим, че ще удържим на малко, защото си сипваме по 100 пъти. Като цяло, трябва да сехраним и мисълта ни също, иначе става ядене- гладуване-ядене-гладуване и тялото страда и се запасява с мазнини, защото не знае кога ще е следващата гладна криза.
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Какъв е вашият начин за детоксикация след голямото преяждане?

Мнениеот Dalia » 13 Авг 2018, 17:00

Lollipop написа:Предишната седмица бях на почивка и да ви кажа, наистина преядохм,е всеки ден по цял ден ядяхме нещо. Сега започнах да се храня главно със салати, изпитвам лек глад, но се чувствам определено много по-добре. Но съм и много гладна, затова закусвам, нещо, което обикновено не правя.

О, да след почивка много трудно си влизам в дрехите :lol: Освен по тенът и по туй си личи кой кога е поичвал :lol:
Dalia
 
Мнения: 557
Регистриран на: 12 Фев 2013, 17:10

Re: Какъв е вашият начин за детоксикация след голямото преяждане?

Мнениеот Mon_ton » 13 Авг 2018, 17:55

Dalia написа:
Lollipop написа:Предишната седмица бях на почивка и да ви кажа, наистина преядохм,е всеки ден по цял ден ядяхме нещо. Сега започнах да се храня главно със салати, изпитвам лек глад, но се чувствам определено много по-добре. Но съм и много гладна, затова закусвам, нещо, което обикновено не правя.

О, да след почивка много трудно си влизам в дрехите :lol: Освен по тенът и по туй си личи кой кога е поичвал :lol:

Нали, не може да се очаква положителна пълна промяна, то се почва едно неконтрилируемо ядене....
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Какъв е вашият начин за детоксикация след голямото преяждане?

Мнениеот Dalia » 14 Авг 2018, 18:15

Ми нали за туй са почивките, човек да се отпусне и да не му мисли много много... Пък като се върне в сивото ежедневие пак да почне да се детоксикира ако иска. То и на почивка ако не си отпускате сърцето то кога?
Dalia
 
Мнения: 557
Регистриран на: 12 Фев 2013, 17:10

Re: Какъв е вашият начин за детоксикация след голямото преяждане?

Мнениеот qwerryyy » 15 Авг 2018, 09:22

Dalia написа:Ми нали за туй са почивките, човек да се отпусне и да не му мисли много много... Пък като се върне в сивото ежедневие пак да почне да се детоксикира ако иска. То и на почивка ако не си отпускате сърцето то кога?

Затова хората често имат проблеми, защото са с мисленето, че на почивката/ на празника/ ще се оядат като за последно, а после се влиза в един порочен кръг,в който преяждаме, наказваме се с гладуване, после казваме "майната му" и пак преяждаме и така може за седмица да се сменят 2-3 пъти дните, което е изключително вредно за тялото. Трябва да се престане да се мисли за храната, като за начин да се натъпчем, тя е горивото на тялото ни, а на колата внимаваме какъв бензин слагаме, а в тялото си вкарваме каквото ни скимне.
Аватар
qwerryyy
 
Мнения: 1134
Регистриран на: 24 Фев 2015, 21:03

Предишна

Назад към Домашен лекар

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта