Може ли чрез храна да се преборим с пролетната умора?

Супер храни, здравословно пазаруване, качествени и полезни продукти, начин на хранене

Може ли чрез храна да се преборим с пролетната умора?

Мнениеот Ваня Стойчева » 11 Апр 2018, 10:25

Всяка година напролет ме "хваща" пролетаната умора - не мога да се наспивам, с триста зора ставам от леглото сутрин, а през деня ми се спи през цялото време и съм страшно изморена.
Има ли как, освен с добавки, само благодарение на храната да успея да се преборя с пролетната умора, без да се налага да купувам нищо от аптеката. Вие забелязали ли сте благодарение на някои храни да успявате да се енергизирате и то реално да го усетите?
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Може ли чрез храна да се преборим с пролетната умора?

Мнениеот Локумът » 11 Апр 2018, 13:03

Малко вероятно ми се струва да го направиш само с храна, особено, ако имаш сериозни дефицити в организма, което след зимата е често срещано. Аз пия цяла зима витамини,на пролет не ги спирам, чак към лятото, но пък не пия такива с добавени витамин Д, защото ходя често навън
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Може ли чрез храна да се преборим с пролетната умора?

Мнениеот Frac » 11 Апр 2018, 16:59

След пролетната умора идва летния мързел :lol: Така че се съмняввам с храна да успеем да ги преборим.
Аватар
Frac
 
Мнения: 626
Регистриран на: 23 Фев 2018, 17:55

Re: Може ли чрез храна да се преборим с пролетната умора?

Мнениеот Тъжна Луна » 11 Апр 2018, 17:07

С храна, разходки и секс, нещата се получават. А, естествено и добра компания. Добрата компания помага много за всякаква умора :cool:
Аватар
Тъжна Луна
 
Мнения: 262
Регистриран на: 23 Фев 2018, 13:11

Re: Може ли чрез храна да се преборим с пролетната умора?

Мнениеот Lollipop » 11 Апр 2018, 20:48

Тъжна Луна написа:С храна, разходки и секс, нещата се получават. А, естествено и добра компания. Добрата компания помага много за всякаква умора :cool:

То майтапа настрана, ама съм забелязала, че човек ако е активен на другия ден също е такъв, разбирай и в леглото, това си е истинска енергия, която .. не е шега :D
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Може ли чрез храна да се преборим с пролетната умора?

Мнениеот p.petrov » 01 Май 2018, 04:03

Мисля, че ако си приемаме всеки ден нужните витамини - няма да има проблем. Забелязал съм, че малко хора си хапват ежедневно плодове и зеленчуци, повечето наблягат на бързите храни..
Сем. Петрови❤️
Всеки залез ни носи спокойствие, всеки изгрев ни носи надежда.
Аватар
p.petrov
 
Мнения: 47
Регистриран на: 01 Май 2018, 03:40
Местоположение: Варна

Re: Може ли чрез храна да се преборим с пролетната умора?

Мнениеот Lollipop » 01 Юни 2018, 10:00

p.petrov написа:Мисля, че ако си приемаме всеки ден нужните витамини - няма да има проблем. Забелязал съм, че малко хора си хапват ежедневно плодове и зеленчуци, повечето наблягат на бързите храни..

Като е по-лесно, а имного хора не ги обичат и откровено отказват да ги ядат. :roll:
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Може ли чрез храна да се преборим с пролетната умора?

Мнениеот kalinka-kuku » 01 Юни 2018, 14:07

Вкусовете едно, че се възпитават, още като сме деца, второ, че се и превъзпитават. Всеки възрастен може да положи усилия да се научи да се храни по-здравословно и да обича по-полезни храни, стига да се реши да потърси начин, по който харесва даден продукт. Останалото са глезотии.
Затова и не можем да сме енергични, не става с ядене на хамбургери по цял ден.
Аватар
kalinka-kuku
 
Мнения: 1189
Регистриран на: 20 Мар 2015, 15:25

Re: Може ли чрез храна да се преборим с пролетната умора?

Мнениеот qwerryyy » 06 Юни 2018, 14:11

Не мисля, че е възможно, поне не и в наши дни. Имаме толкова вредни и нездравословни навици, че просто няма на къде повече, тялото ни е разрушено на повечето. Не може да включим салата и вече тялото ни да се поправи, при положение, че е било затлачвано години наред. А и не само това, дори и да се храним здравословно по принцип, то надали някой се храни толкова разнообразно, за да си добавя всички витамини и минерали в тялото.
Така че без добавки не може да стане, особено пък усетили ли сме, че имаме нужда от такива, с храна малко вероятно да се постигне нещо.
Аватар
qwerryyy
 
Мнения: 1134
Регистриран на: 24 Фев 2015, 21:03

Re: Може ли чрез храна да се преборим с пролетната умора?

Мнениеот p.petrov » 09 Юни 2018, 14:21

Lollipop написа:
p.petrov написа:Мисля, че ако си приемаме всеки ден нужните витамини - няма да има проблем. Забелязал съм, че малко хора си хапват ежедневно плодове и зеленчуци, повечето наблягат на бързите храни..

Като е по-лесно, а имного хора не ги обичат и откровено отказват да ги ядат. :roll:

Така е да, за съжаление..
Сем. Петрови❤️
Всеки залез ни носи спокойствие, всеки изгрев ни носи надежда.
Аватар
p.petrov
 
Мнения: 47
Регистриран на: 01 Май 2018, 03:40
Местоположение: Варна


Назад към Здравословно хранене

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта