Какво мислите за диетите, които имат дни без храни?

Хранителни режими за регулиране на тегло, видове диети, хранене при заболявания

Какво мислите за диетите, които имат дни без храни?

Мнениеот Kaya » 12 Апр 2018, 09:29

Сега са много популярни диетите, базирани на някакъв вид гладуване - дали да не се яде нищо в продължение на 18-24 часа, или пък да се ядат ограничени калории (до 500) в определени дни на седмицата. Но през останалото време може да се храним нормално, както досега
Този начин, уж помагал на отслабването, но ще има ли ефект? Няой от вас пробвал ли е да прави такива диети, с ограничена консумация в определени дни или без да се яде нищо в някои от дните?
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Какво мислите за диетите, които имат дни без храни?

Мнениеот Ваня Стойчева » 12 Апр 2018, 13:40

Според мен са много ефикасни за фигурата, а и за тялото, понякога се нуждаем от почивка от постоянното ядене. Аз си правя очистващи дни два пъти седмично - в петък и в понеделник, като тогава ям само плодове.
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Какво мислите за диетите, които имат дни без храни?

Мнениеот kalinka-kuku » 01 Юни 2018, 14:27

Сигурна съм, че влияят доста на метаболизма и определено не мисля, че са полезни за тялото.
Аватар
kalinka-kuku
 
Мнения: 1189
Регистриран на: 20 Мар 2015, 15:25

Re: Какво мислите за диетите, които имат дни без храни?

Мнениеот Тъжна Луна » 01 Юни 2018, 16:51

аз мисля че диетите са каквото ти душа сака. често тялото самО ни подсказва от какво има нужда. според мен на сила да го мъчиш не си е работа
Аватар
Тъжна Луна
 
Мнения: 262
Регистриран на: 23 Фев 2018, 13:11

Re: Какво мислите за диетите, които имат дни без храни?

Мнениеот Frac » 04 Юни 2018, 17:37

Мисля, че е прочистващо за организма. Трябва воля обаче, при мен нещо не се получава, смао като ми замирише на нещо готвено и ....отделно в такива дни рецепторите се обострят. Но поздравления за тези, които успяват.
Аватар
Frac
 
Мнения: 626
Регистриран на: 23 Фев 2018, 17:55

Re: Какво мислите за диетите, които имат дни без храни?

Мнениеот rabotnata pchela » 04 Юни 2018, 18:26

Правила съм го и това, даже сега съм си наумила от днес на обяд до утре на обяд да не ям нищо, пак ще изкарам 24 часа, но така няма да го има онова гладуване, което побърква, когато не ядеш от спане до спане. :mrgreen:
Все пак не трябва да се прекалява, за да не реши тялото,ч е няма да види ядене повече.
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Какво мислите за диетите, които имат дни без храни?

Мнениеот Bobo Doll » 05 Юни 2018, 16:35

Според мен гладуването е препоръчително само когато нямаш ниска кръвна захар и не страдаш от анемия. В противен случай може да ви стане лошо, да ви се завие свят или дори да припаднете.
Въпреки че аз не страдат от нито едно от двете, и аз веднъж щях да се сгромолясам, когато след 1-месечна диета реших да правя гладен ден.
Ако все пак решите, че искате да се подлагате на такива диети, помнете да пиете много течности и винаги да имате шоколад или кафе под ръка, в случай че ви стане лошо.
В края на деня не килограмите, а здравето е най-важното!
Аватар
Bobo Doll
 
Мнения: 12
Регистриран на: 02 Мар 2018, 16:26

Re: Какво мислите за диетите, които имат дни без храни?

Мнениеот rabotnata pchela » 05 Юни 2018, 18:22

то здравето пряко си върви с килограмите. при мен без глад не мърда кантара, може да сваля 2-3 килограма с неистови усилия и режимно хранене, но доакто не включа някой гладен ден, няма мърдане.
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Какво мислите за диетите, които имат дни без храни?

Мнениеот Jully » 12 Сеп 2018, 13:07

Те със сигурност много засилват имунитета, само че не може да се каже до колко са полезни в дългосрочен план. Все пак всяко едно тяло си реагира по определен и различен начин.
Аватар
Jully
 
Мнения: 1471
Регистриран на: 30 Апр 2015, 09:36

Re: Какво мислите за диетите, които имат дни без храни?

Мнениеот Локумът » 12 Сеп 2018, 15:47

Това е за млади хора, дето могат да издържат, после като ни се натрупат няколко тона скрити заболявания, хич не става това да се търпи само на вода по цял ден. Макар че имам познати, дето прилагат такива тактики и върху децата си, пречиствали ги били със сух пост.
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Следваща

Назад към Диети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта