Знаете ли, че цените на вносните стоки в България са по-високи?

Тук е мястото за вашия коментар за събитията от страната и чужбина!

Знаете ли, че цените на вносните стоки в България са по-високи?

Мнениеот silver933 » 13 Апр 2018, 09:43

Прочетох, че центе в България на някои вносни стоки са по-високи,отколкото от другите страни, като например вносните италиански макарони, при нас са с около 30% по-скъпи,отколкото по други части на Европа.
Значи излиза, че българина е най-беден, а плаща най-много за храна, това се знае отдавна де, но разликите от 30% са шокиращи.
Вие, когато сте пътували, обръщали ли сте внимание при нас да е по-скъпо, отколкото в други градове в Европа?
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Re: Знаете ли, че цените на вносните стоки в България са по-високи?

Мнениеот Kremiliya » 13 Апр 2018, 14:04

Неведнъж са пускали снимки и на стоки, произвеждани в България, които са по-евтини в чужбина, отколкото у нас,с помням си за един шоколад Своге, някъде беше под лев, а тук около1,50 за брой.
Всичките ми познати казват, че храната при нас е по-скъпа, то затова ядем боклуците, защото неможем да си позволим по-хубавото.
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Re: Знаете ли, че цените на вносните стоки в България са по-високи?

Мнениеот Тъжна Луна » 13 Апр 2018, 16:36

Странно, аз когато съм била извън България не ми е правело впечатление храната и напитките да са по-евтини от колкото у нас. това със снимките и картинките на чужди и наши супермаркети и мен ме е впечатлявало, но в италия, Хърватска, Холандия, Словения, Сърбия, Турция дори.. ами не видях да е по-евтино.
Аватар
Тъжна Луна
 
Мнения: 262
Регистриран на: 23 Фев 2018, 13:11

Re: Знаете ли, че цените на вносните стоки в България са по-високи?

Мнениеот kalinka-kuku » 13 Апр 2018, 21:57

Не мога да кажа, но спрямо нашия стандарт на живот, смятам, че цените са доста повишени, не може хляба ти за месец да е 30-40 лева, а заплатаа минималната да е 400 лв чисто.
Аватар
kalinka-kuku
 
Мнения: 1189
Регистриран на: 20 Мар 2015, 15:25

Re: Знаете ли, че цените на вносните стоки в България са по-високи?

Мнениеот radipetrova » 20 Апр 2018, 13:49

Цените в заведенията и ресторантите са много по-скъпи в чужбина. Но в големите хипермаркети в повечето случаи са по-евтини от същите хипермаркети, но в България. В Германия кенче бира струва 30 цента, а след като си върнеш вече изпитото алуминиево кенче за рециклиране, вече цената на бирата е 5 цента… При средна работа заплата в Германия 4000-5000 евро. В България цената на кенче бира е около 1 лв., а като го пуснат на „яката“ промоция от 70-80 стотинки се избиват. Всичко това при средна работа заплата 800-1000лв.
Някак си не ми се връзва концепцията с покупателната способност на населението. Нали идеята е доходите да са по-високи, когато и стандарта на живот е по-висок или поне така ни карат да вярваме… Също така не може разходите за ток на едно приятелско семейство в Мюнхен да е 200 евро на ГОДИНА, а в България е 200лв. на МЕСЕЦ.
Да не продължавам с други примери, че се ядосвам все повече, че живея и работя тук…
Аватар
radipetrova
 
Мнения: 81
Регистриран на: 13 Апр 2018, 15:33
Местоположение: Sofia

Re: Знаете ли, че цените на вносните стоки в България са по-високи?

Мнениеот radipetrova » 20 Апр 2018, 13:51

Тъжна Луна написа:Странно, аз когато съм била извън България не ми е правело впечатление храната и напитките да са по-евтини от колкото у нас. това със снимките и картинките на чужди и наши супермаркети и мен ме е впечатлявало, но в италия, Хърватска, Холандия, Словения, Сърбия, Турция дори.. ами не видях да е по-евтино.

В заведенията няма как видиш… Влез в някой хипермаркет и ще разбереш :wink:
Аватар
radipetrova
 
Мнения: 81
Регистриран на: 13 Апр 2018, 15:33
Местоположение: Sofia


Назад към Актуални теми и новини

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта