Разбирате ли се с родителите си?

Съвети за родители, отношения между тийнейджъри и възрастни, трудни въпроси

Re: Разбирате ли се с родителите си?

Мнениеот Lili_pili » 29 Яну 2015, 12:51

МНого ми е трудно понякога да се разбера с родителите ми, дразня се колко са им остарели разбиранията, сякаш всичко постоянно го правят, за да ми е гадно! Нямам търпение да завърша училище и да се изнеса от нас! :!:
Когато едно нещо се случи един път, не е задължително да се повтори, но случи ли се два пъти, то със сигурност ще има и трети път.
Аватар
Lili_pili
 
Мнения: 923
Регистриран на: 09 Яну 2015, 09:56

Re: Разбирате ли се с родителите си?

Мнениеот rabotnata pchela » 18 Май 2016, 09:58

Lili_pili написа:МНого ми е трудно понякога да се разбера с родителите ми, дразня се колко са им остарели разбиранията, сякаш всичко постоянно го правят, за да ми е гадно! Нямам търпение да завърша училище и да се изнеса от нас! :!:

Ти остави, ами когато и ти самата станеш родител, пак ще осъзнаеш, че продължаваш да не се разбираш с родителите си. :lol:
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Разбирате ли се с родителите си?

Мнениеот Ваня Стойчева » 18 Май 2016, 11:50

Винаги е имало и винаги ще има неразбирателство между млади и стари, поколението се променя и времето - също, разбиранията и ценностите. Някои остават заложени завинаги във времето, а други неща се променят. Преди не беше редно да се отговаря изобщо на мъжа в семейството, а сега само дето не се и бият. Задължение е на родителите да бъдат по-гъвкави в разбиранията си, за да могат да скрепят отношенията с децата си, поне малко.
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Разбирате ли се с родителите си?

Мнениеот Lisica » 18 Май 2016, 15:57

Не знам кой трябва да е гъвкъв, родителите или децата, май децата понякога трябва да правят по-големи компромиси, ако искат дане се карат с родителите си...
Аватар
Lisica
 
Мнения: 1044
Регистриран на: 25 Мар 2015, 09:55

Re: Разбирате ли се с родителите си?

Мнениеот roksana » 19 Май 2016, 10:48

Колкото и да преглъщаш и да гледаш да не се караш с родителите си, за да избегнеш конфликта, всичко се натрупва и рано или късно нещата избухват. С баща ми винаги сме били като два остри камъка и все сме се карали. Имам чувството, че понякога говорим на два различни езика. Още не съм намерила формулата как да не бъде такова положението. Държането на разстояние върши работа, но не решава проблема.
roksana
 
Мнения: 504
Регистриран на: 18 Яну 2016, 15:50

Re: Разбирате ли се с родителите си?

Мнениеот Malina » 19 Май 2016, 12:41

Много зависи за какво се карате с родителите си. :) Най-тежките кавги са за ежедневните неща, за бита ни, ако се карате за различни мнения и за философията на живота това вече е глупост ;)
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Разбирате ли се с родителите си?

Мнениеот zagrijena » 19 Май 2016, 14:06

Абе и конфликтите, породени от различните разбирания за живота, не са безобидни. Някой да ти казва как да си живееш живота и какво да правиш е супер дразнещо :mrgreen: .
zagrijena
 
Мнения: 486
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:11

Re: Разбирате ли се с родителите си?

Мнениеот Lili_pili » 14 Юли 2016, 16:25

zagrijena написа:Абе и конфликтите, породени от различните разбирания за живота, не са безобидни. Някой да ти казва как да си живееш живота и какво да правиш е супер дразнещо :mrgreen: .

Така е! Много, много досадно, когато някой друг ти казва какво да направиш и как трябва да го направиш, а майките много често го правят това нещо. Дори на мен се е случвало да ми налага мнението си дори и за гаджетата ми, за това, кой да обичам и кой не... :mad:
Когато едно нещо се случи един път, не е задължително да се повтори, но случи ли се два пъти, то със сигурност ще има и трети път.
Аватар
Lili_pili
 
Мнения: 923
Регистриран на: 09 Яну 2015, 09:56

Re: Разбирате ли се с родителите си?

Мнениеот lini_leni » 14 Юли 2016, 16:31

Отношенията с родителите никога не са лесни, особено по време на пубертета. Тогава май се налага основата, която показва какви ще са през годините, които следват. Ако през този период само се налагат правила, без да има опит за разбиране, после комуникацията никаква няма да я има и ще са по задължение отношенията, изкуствено поддържани.
lini_leni
 
Мнения: 491
Регистриран на: 27 Сеп 2013, 12:03

Re: Разбирате ли се с родителите си?

Мнениеот asdddwww » 15 Юли 2016, 14:40

lini_leni написа:Отношенията с родителите никога не са лесни, особено по време на пубертета. Тогава май се налага основата, която показва какви ще са през годините, които следват. Ако през този период само се налагат правила, без да има опит за разбиране, после комуникацията никаква няма да я има и ще са по задължение отношенията, изкуствено поддържани.

не знам дали е така, после се осъзнаваш какви глупости си правил и се сближавате, аз си мисля, че като цяло преживяванията и трудностите сближават или не, а не само тийн годините.
Аватар
asdddwww
 
Мнения: 324
Регистриран на: 22 Юли 2015, 10:29

Предишна

Назад към Тийн свят

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 7 госта