Разбирате ли се с родителите си?

Съвети за родители, отношения между тийнейджъри и възрастни, трудни въпроси

Разбирате ли се с родителите си?

Мнениеот Gabbb » 25 Ное 2011, 16:37

Защо майка ми не ме разбира? Никъде не ме пуска да излизам, постоянно ми държи сметка! Чете ми скайпа фейса! Ужас! Вие така ли сте?
Gabbb
 
Мнения: 12
Регистриран на: 06 Юли 2011, 14:50

Re: Разбирате ли се с родителите си?

Мнениеот зозо » 25 Ное 2011, 17:11

Когато бях на 14-15 години, доста се карах с нашите. Даже често се прекалявах. С течение на годините обаче това престана. Сега майка ми ми е като сестра и мога да споделя всичко с нея. С баща ми не стоят така нещата, но все пак имаме едни прекрасни отношения. Мисля, че е нормално в някаква пубертетска възраст да си по "агресивен" към своето семейство...но после нещата се нормализират.
Аватар
зозо
 
Мнения: 74
Регистриран на: 17 Ное 2011, 11:23

Re: Разбирате ли се с родителите си?

Мнениеот valiart » 25 Ное 2011, 22:07

На мен никога не са ми държали сметка, но и аз не съм злоупотребявала с доверието им. Трябва да се спазва добро поведение и от двете страни;)
Аватар
valiart
 
Мнения: 1138
Регистриран на: 18 Окт 2011, 12:24

Re: Разбирате ли се с родителите си?

Мнениеот delinda » 14 Дек 2011, 14:01

Gabbb написа:Защо майка ми не ме разбира? Никъде не ме пуска да излизам, постоянно ми държи сметка! Чете ми скайпа фейса! Ужас! Вие така ли сте?


Нормално е майка ти да не те разбира, все пак сте от различни поколения. Моята майка също не винаги ме е разбирала и дори сега често се случва. ;) Но най-важното, което трябва да знаеш е, че родителите винаги се стремят да дадат най-доброто на своите деца...Те искат ние никога да не грешим и да не повтаряме техните грешки и в този си стремеж понякога изглеждат прекалено строги (за нас). Едно мога да кажа от собствен опит - колкото повече растеш, толкова повече се убеждаваш, че родителите ти са били прави. 8-)
Има три неща, които възрастните могат да научат от децата: да бъдат радостни без повод, винаги да са заети с нещо и да се стремят с всички сили към това, което желаят.
Аватар
delinda
 
Мнения: 217
Регистриран на: 16 Сеп 2011, 09:11

Re: Разбирате ли се с родителите си?

Мнениеот spend » 20 Дек 2011, 15:23

Аз винаги съм се разбирала с родителите си...Никога не сме имали проблеми с тях...Може би сме се сдърпвали понякога, но никога нищо сериозно. Моите родители винаги са били и мои приятели, може би защото са доста млади, не знам...
Аватар
spend
 
Мнения: 109
Регистриран на: 16 Сеп 2011, 14:10

Re: Разбирате ли се с родителите си?

Мнениеот Marianne » 21 Дек 2011, 01:37

Gabbb написа:Никъде не ме пуска да излизам, постоянно ми държи сметка! Чете ми скайпа фейса! Ужас! Вие така ли сте?


Това не означава, че не те рабира :) Разбира, даже повече от колкото можеш да си представиш, затова и постъпва така ;) Аз с радост мога да ти споделя, че най-добрата ми приятелка, всъщност е майка ми :)
Аватар
Marianne
 
Мнения: 19
Регистриран на: 09 Авг 2011, 23:50

Re: Разбирате ли се с родителите си?

Мнениеот tweety » 30 Дек 2011, 17:44

Да ви кажа честно, аз трудно общувам с майка си, може би защото тя постоянно ме укорява за какво ли не. Докато бях по- малка с майка ми никога не говорихме за онази важни житейски теми, като за първия цикъл, за секса, за приятелите. Може би от тези нейни пропуски аз малко или много се поучих и се стремя да не ги повтарям, но знаете ли колко е трудно да си майка...?
tweety
 
Мнения: 348
Регистриран на: 15 Ное 2011, 10:04

Re: Разбирате ли се с родителите си?

Мнениеот valiart » 30 Дек 2011, 20:46

Аз съм Ок с моите родители - Приятели сме!:)
Аватар
valiart
 
Мнения: 1138
Регистриран на: 18 Окт 2011, 12:24

Re: Разбирате ли се с родителите си?

Мнениеот ogi-smile » 23 Яну 2012, 13:07

Всички съученици ходят на дискотека в пуловери и якета. Баща ми предлага да се облека в хубав костюм, който много ми отива. Мислите ли, че може да ме убеди лесно?
Едва ли, но той се кара с мен, мъчи се да ми вкара неговата представа за свят? Не може да разбере,че за мен главния авторитет са моите приятели, а облеклото ми е знак за това как искам да ме приемат другите и за принадлежността ми към моята среда. Как се обяснява това на един родител,който мисли, че знае всичко за моя свят и за това как аз да живея? Какво да правя?
Аватар
ogi-smile
 
Мнения: 284
Регистриран на: 11 Яну 2012, 11:05

Re: Разбирате ли се с родителите си?

Мнениеот Memento » 23 Яну 2012, 13:23

Можете ли да се изнесете от вас го направете при първият удобен случай, бъдете самостоятелни. Най-развитите общества за това са развити понеже още от малки децата се подготвят за деня в който ще напуснат гнездото, стават самостоятелни от малки и в последствие натрупват много много житейски опит. А тука в България готованковци по на 30 и косур години си живеят още с мама и тати и това се смята за нормално :)
Аватар
Memento
 
Мнения: 700
Регистриран на: 11 Яну 2012, 11:13

Следваща

Назад към Тийн свят

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 7 госта