Здрави и блестящи нокти

Разкрасителни процедури и хитрините на женската красота

Re: Здрави и блестящи нокти

Мнениеот southern_sun » 13 Апр 2011, 11:35

zjoteva написа:Здравейте!
Реших и аз да се включа. Като всяка жена и аз харесвам поддържаните нокти, като няма значение дали са с лак или не, важното е да са здрави. Винаги съм страдала от лесно чупещи се и нацепени нокти, и по тази причина никога не ми е харесвал маникюрът ми. Какви ли не глупости купувах, за да ги заздравя, но напразно.... Преди няколко месеца една приятелка ми препоръча едно кремче за нокти и да ви се похваля - постепенно ноктите ми заздравявят :) :) :) Напълно съм откачила, толкова съм се вманиачила, че кой какво прави, аз все се мажа :D Съпругът ми вече взе да ми се подиграва. Някой, ако има като моят поблем да казва. Може и на вас да подейства :) ;) :)

Пробвала ли си с Римел за нокти?
southern_sun
 
Мнения: 1182
Регистриран на: 31 Мар 2011, 21:36

Re: Здрави и блестящи нокти

Мнениеот zjoteva » 13 Апр 2011, 12:00

Ми да си призная не съм го пробвала, може би защото не ми е било препоръчано :D Какво ли не съм слагала, но сега ползвам Балсам за нокти МАКСИ, малко по-скъп е от този, който ми предлагаш, но пък за момента съм много доволна :) Който има проблем като моя да го пробва, определено няма да съжалява :)
zjoteva
 
Мнения: 4
Регистриран на: 07 Апр 2011, 09:23

Re: Здрави и блестящи нокти

Мнениеот southern_sun » 19 Апр 2011, 10:49

Днес открих интересна статия, за да имаме красиви и здрави нокти трябва да ги "храним" с храна богата на минерали и витамини.
southern_sun
 
Мнения: 1182
Регистриран на: 31 Мар 2011, 21:36

Re: Здрави и блестящи нокти

Мнениеот tweety » 03 Яну 2012, 14:12

Ръцете както казваше баба ми са огледало на жената, това е онази част от нейното тяло, която не може да прикрие следите на времето. Ако една жена умее да се грижи добре да ръцете си, така като се грижи за лицето и кожата си неминуемо ще смъкне от плещите си поне десетина години. Ето няколко малки трика за красиви ръце и нокти:
Половин чаена лъжичка червен пипер се смесва с 1 чаена лъжичка от предпочитаният от вас крем за ръце. Сместта се нанася върху ноктите за около 10 минути.
Веднъж седмично можете да правете вана на ръцете от зехтин, който е предварително леко затоплен. В него добавете малко лимонов сок.
За цепене на ноктите и по-голяма издържливост сутрин преди хранене си пригответе коктейл от 1 супена лъжица желатин, сокът на 1 лимон и 1 чаена лъжичка мед. Тази смес се пие в продължение на 3 седмици.
За онези дами, които страдат от пожълтяване на ноктите един бърз и изпитан съвет:
За да могат ноктите да си почиват е необходимо вечер лакът да се почиства с лакочистител, несъдържащ ацетон, а сутрин се лакирайте отново. Два дни в седмицата оставете ноктите без никакъв лак.
Ако ноктите ви пожълтяват ги мажете с парче лимон и сменете лака-вместо тъмни цветове, използвайте за известно време светли, а освен това задължително ползвайте безцветна основа за нокти. Така тъмните лакове не попиват в нокътя.
Ако през зимните месеци кожата на ръцете ви е загрубяла и се е напукала ето как можете да я възстановите :
Направете вана от 1 литър вода, разтворете в нея 1 супена лъжица нишесте и потопете ръцете за около 15 минути, след това намажете ръцете с предпочитаният от вас мазен крем. Тази вана може да използвате и при загрубели стъпала.
И не забравяйте: не мийте ръцете си със студена вода, студената вода загрубява кожата, а горещата я изсушава. Винаги когато извършвате домакинска работа използвайте ръкавици!!!
Ако спазвате тези няколко прости правила ще се радвате на толкова красива кожа на ръцете, колкото и на лицето!
tweety
 
Мнения: 348
Регистриран на: 15 Ное 2011, 10:04

Re: Здрави и блестящи нокти

Мнениеот Cuddy » 04 Яну 2012, 12:43

Ползвам светли лакове, винаги нанасям заздравител за основа и пак си пожълтяват. :twisted:
Cuddy
 
Мнения: 234
Регистриран на: 26 Дек 2011, 16:12

Re: Здрави и блестящи нокти

Мнениеот pasta » 04 Яну 2012, 16:32

Обичам тъмните цветове и също използвам заздравител за нокти.
pasta
 
Мнения: 142
Регистриран на: 09 Дек 2011, 11:37

Re: Здрави и блестящи нокти

Мнениеот valiart » 04 Яну 2012, 21:40

Често посещавам маникюристката ми;)
Аватар
valiart
 
Мнения: 1138
Регистриран на: 18 Окт 2011, 12:24

Re: Здрави и блестящи нокти

Мнениеот FramarMedia » 09 Яну 2020, 12:32

Всичко е въпрос на подходящо хранене и на добро здраве. Всичко останало са само разходи, често ненужни и вредни за здравето.
Аватар
FramarMedia
Модератор
 
Мнения: 427
Регистриран на: 26 Мар 2011, 10:39

Предишна

Назад към Козметика и грим

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта